Memur Bey kocam gizli hafiye mi?

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Memur Bey kocam gizli hafiye mi?
:DYazık nelerle uraşıyo polislerimiz...

15 Aralık 2008 Pazartesi

Emniyete gelen sorular polisleri güldürdü. Sorular arasında neler yok ki? Damadının huyunu suyunu merak edenler, aldatılmaktan kuşku edenler ve dahası...
Emniyet Genel Müdürlüğü, 2004 yılında yürürlüğe giren Bilgi Edinme Kanunu kapsamında 35 bine yakın başvuru aldı.

Bu süre içinde Emniyet’e birbirinde ilginç sorular da geldi. Sorular arasında neler yok ki… Eşinin kendini aldattığından kuşku edenlerden, Ergenekon soruşturması nedeniyle hakkında inceleme-takip yapılıp yapılmadığını merak edenlere, damat adayının huyunu suyunu merak edenlere kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan sorular, vatandaşın bilgi edinme konusundaki açlığını da gözler önüne seriyor.

Emniyet Müdrülüğü’ne kanunun yürürlüğe girdiği 2004 yılında 2 bin 91, 2005’te 7 bin 309, 2006’da 5 bin 236, 2007’de 10 bin 683 ve bu yılın ilk dokuz ayında 34 bin 941 bilgi edinme başvurusu geldi.

İşte bu başvurulardan güldüren bazı örnekler:

* Eşimin başkasıyla evli olmadığını araştırır mısınız?

* Karım sürekli cep telefonundan mesaj atıyor. Kime mesaj attığını araştırır mısınız?

* Kocam gizli görevli olduğunu söylüyor, doğru mu?

* Kocamın mal varlığını gizlice bana bildirir misiniz?

* Kocam beni boşamış mı?

* Trafik akışının benim işe gidiş yönüme göre çevrilmesini istiyorum.

* Çocuğumun okulda ne yaptığını takip eder misiniz?

* Karşı komşum Ergenekon üyesi olabilir. Araştırır mısınız?

* Ergenekon soruşturması nedeniyle hakkımda bir araştırma yapılıyor mu?

* Mafyaya karşı mücadele vermek istiyorum. Beni gizli polis yapar mısınız?

* Aranıyor muyum? Bakıp, 324 .. .. numaralı telefonuma bildirir misiniz?

* Kızım F. İle evlenecek olan M.’nin sabıka kaydı var mı?

* Erkek arkadaşım A.K. Niğde doğumlu. Sabıkası olup olmadığına bir bakar mısınız?

* Sabıka kaydım var mı?

* Bayanlar için polislik nasıl bir meslek?

* İsveç’te yaşıyorum. İşlediğim suçlar affa uğradıysa, Türkiye’ye dönmek istiyorum. Bakıp, bana bildirir misiniz?

Geri