gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Memura zam haberleri son gelişmeler - Memurlara müjde

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Yaklaşık 2 milyon memur ve 1.8 milyon memur emeklisinin merakla izlediği toplu sözleşme görüşmeleri devam ederken müzakerelerden ilk gelen haberler memurları sevindirecek.
    Dünkü görüşmelerde alt hizmet kollarının tüm istekleri konuşulurken, birçok alanda da müjdeli haberler çıktı.

İşte gündeme alınan konular:

Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfındaki personelin ek ödeme oranlarının 50 puan (314 TL) artırılması.

Üniversite öğretim elemanlarının ek ödeme oranlarının 310 TL artırılması.

Öğretim elemanlarının üniversite ödeneğinin 410 TL artırılması.

Öğretmenlere her yıl başında verilen hazırlık ödeneğinin artırılması.

Yüksek lisans ve doktoralı öğretmene ek ders ücreti ödenmesi.

Atalamalarda yaş şartının kaldırılması.

Askerliğini yedek subay olarak yapan öğretmenlerin OYAK kesintilerinin iadesi.

2005'ten sonra görev yapanlara 1 derece verilmesi.

Araştırma görevlilerinin birinci dereceye yükseltilmesi.

İlksan üyeliğinin zorunluluktan çıkartılması.

Yükseköğretim kurumlarındaki itfaiye personelinin genel idare sınıfına alınması.

Üniversitelerde 50/d'ye göre görev yapan araştırma görevlilerinin, 33/a kapsamında atanmaları.

Yaklaşık 2 milyon memur ve 1.8 milyon memur emeklisinin merakla izlediği toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Dünkü görüşmelerde alt hizmet kollarının tüm istekleri konuşulurken, birçok alanda da müjdeli haberler çıktı. Takvim toplu sözleşme masasındaki tüm ayrıntılara ulaştı. İşte gündeme alınan konular:

Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfındaki personelin ek ödeme oranlarının 50 puan (314 TL) artırılması.

Üniversite öğretim elemanlarının ek ödeme oranlarının 310 TL artırılması.

Öğretim elemanlarının üniversite ödeneğinin 410 TL artırılması.

Öğretmenlere her yıl başında verilen hazırlık ödeneğinin artırılması.

Yüksek lisans ve doktoralı öğretmene ek ders ücreti ödenmesi.

Atalamalarda yaş şartının kaldırılması.

Askerliğini yedek subay olarak yapan öğretmenlerin OYAK kesintilerinin iadesi.

2005'ten sonra görev yapanlara 1 derece verilmesi.

Araştırma görevlilerinin birinci dereceye yükseltilmesi.

İlksan üyeliğinin zorunluluktan çıkartılması.

Yükseköğretim kurumlarındaki itfaiye personelinin genel idare sınıfına alınması.

Üniversitelerde 50/d'ye göre görev yapan araştırma görevlilerinin, 33/a kapsamında atanmaları.

TAŞERON MÜJDESİ

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, toplu sözleşme toplantısının dünkü açılışında 14 Mayıs günü genele ilişkin taleplerin değerlendirilmesine başlanacağını ve ayrıca 14'ünde kamu işveren heyetinin teklifini de heyete takdim edeceklerini belirtti. Bakan Çelik, katıldığı TV programında ise taşeron firmalara bağlı işçilerin sorunlarının da çözüleceğini söyledi. "Yıllık izinleriyle, maaşlarıyla ilgili sıkıntıları var. 14 sorunu tespit ettik" diyen Çelik, tüm sorunları bu dönemde çözeceklerini söyledi. Toplu sözleşme görüşmeleri bugün devam edecek.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, toplu sözleşme toplantısının dünkü açılışında 14 Mayıs günü genele ilişkin taleplerin değerlendirilmesine başlanacağını ve ayrıca 14'ünde kamu işveren heyetinin teklifini de heyete takdim edeceklerini belirtti. Bakan Çelik, katıldığı TV programında ise taşeron firmalara bağlı işçilerin sorunlarının da çözüleceğini söyledi. "Yıllık izinleriyle, maaşlarıyla ilgili sıkıntıları var. 14 sorunu tespit ettik" diyen Çelik, tüm sorunları bu dönemde çözeceklerini söyledi. Toplu sözleşme görüşmeleri bugün devam edecek.

Memura zam haberleri son gelişmeler - Memurlara müjde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üniversiteliler müjde  harçlarıa zam

Üniversiteliler müjde harçlarıa zam

Üniversite öğrencileri arasında “harç” olarak adlandırılan katkı paylarının, 2008-2009 akademik yılı için yüzde 10 oranında artırılması önerildi. YÖK, üniversite öğrencilerinden alınan katkı paylarının, “enflasyon oranı da gözetilerek yüzde 10 oranında artırılması” önerisini Milli Eğitim Bakanlığına sundu. Milli Eğitim Bakanlığı da öneride değişiklik yapmayarak, Maliye Bakanlığına iletti....
  2. Cem Garipoğlu - Son gelişmeler

Cem Garipoğlu - Son gelişmeler

cem garipoğlu ile ilgili son gelişmeler cem gariboğlu son gelişmeler garipoğlu garipoglu gelismeler garipoğluyla ilgili Cem Garipoğlu teslim olduktan sonra yaşanan son gelişmeler... İnşallah bu olay herkese bir ders vermiştir... SON DURUM: Cem Garipoğlu Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanıyor. Garipoğlu, sağlık kontrolü için dışarı çıkarılırken görüntülendi. Bitkin olduğu...
  3. Diyabette son gelişmeler

Diyabette son gelişmeler

tip 1 diyabette son gelişmeler 2011 diyabette son gelişmeler 2011 diyabete şeker hastalığında Diyabet hastalarına müjde niteliğine bir haber! Son araştırmalarda her gün kullanmak zorunda oldukları insülin tarihe karışabilir. Kök hücre çalışmalarının en kısa zamanda sonuçlanarak yaygınlaşmasını diliyoruz.Buyurun meleklerim; Diyabette son gelişmeler Şeker hastalarının kabusu bitiyor mu? ABD'de...
  4. Diyabet Tedavisinde Son Gelişmeler

Diyabet Tedavisinde Son Gelişmeler

Diyabet Tedavisinde Son Gelişmeler yapılan araştırmalarla sürekli yenilenmektedir bir çok yeni buluş yapılmasına karşın hala en etkili yöntem hepinizin bildiği bir hayvandan üretilen üründür.Bu ürünün adı arı sütü karışımızdır Arı Sütü,çam balı,polen den elde edilen bu mucze karışımdır.Yalnız alırken dikkat edeceğiniz Arı Sütü Doz 1 Olanları almanızdır;doz 1 aslında çocuklar için...
  5. Ev hanımları müjde!!! Ev Hanımlarına Müjdeli Haber

Ev hanımları müjde!!! Ev Hanımlarına Müjdeli Haber

ev kadınlarına sigorta ev hanımlarına sigorta Ev işi yapmak, çocuk büyütmek, yemek yapmak of of ne sıkıcı değil mi? Sevgili ev hanımı Melek'ler ve tüm ev hanımları, müjdeler olsun diyoruz.Çünkü bundan sonra ev kadınları sigortalı olacak; buyrun ilgili haber; Hükümetten ev kadınlarına müjde geldi. Evde nakış işleme, mantı açma gibi işleri yapan kadınları sigortaya kavuşturmak için...

Sayfayı Paylaş