gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Memurdan En Düşük Maaş İsteği: 1.301 TL

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

TÜRKİYE Kamu-Sen ve Memur-Sen, yarın başlayacak 2009 yılı toplu görüşmelerinden önce düzenledikleri basın toplantılarıyla hükümetten taleplerini açıkladı. Türkiye Kamu-Sen, en düşük memur maaşıyla ilgili talepte bulunmadan önce, bu konudaki kararın açıklanmasını bekleyecek. Memur-Sen ise, 831 YTL maaş alan bekar memur maaşının 1301 YTL’ye; 934 YTL maaş alan evli, iki çocuklu ve eşi çalışmayan memur maaşının da 1461 YTL’ye yükseltilmesini istiyor. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, toplu görüşmelerden sonuç alınamayacağını savunarak bu sürece katılmayacağını açıklayan KESK’i, "Toplu pazarlık masasında olmazsanız, ’davulun sesi uzaktan hoş gelir’ edasıyla kalırsınız" sözleriyle eleştirdi. Bu yıl her zamankinden daha heyecanlı ve daha hazırlıklı olduklarını belirten Akyıldız, "Toplu pazarlıklarda hedefimiz, kamu çalışanlarını açlık sınırından kurtaracak bir mutabakata imza atmak olacaktır" dedi. hurriyet.com

Memurdan En Düşük Maaş İsteği: 1.301 TL konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Memurlara verilecek ek ödemenin ardından en düşük memur maaşında kim ne kadar alacak

Memurlara verilecek ek ödemenin ardından en düşük memur maaşında kim ne kadar alacak

Memurlara verilecek ek ödemenin ardından en düşük memur maaşı 1119 YTL'ye, araştırma görevlisi maaşı ise 1553 YTL'ye çıktı. 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 3. Maddesi Uyarınca Memurlara yapılacak Ek Ödemeye İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanarak, 15 Ağustos 2008 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. Personele yapılacak ek ödeme, en yüksek...
  2. En düşük Öğretmen maaşı ne kadar oldu

En düşük Öğretmen maaşı ne kadar oldu

Hükümetle memur sendikaları arasındaki toplu görüşme sürecinin olumlu sonuçlanmasının ardından kimin ne kadar maaş alacağı netleşti. Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı'na dahil 'öğretmen' unvanlı kadrolarda görevli olanlara 475 YTL eğitim-öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenecek. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, 657 sayılı kanunun ilgili maddesi uyarınca...
  3. İşsize 2500 TL maaş

İşsize 2500 TL maaş

hamilelikte işsizlik maaşı hamilelikte maaş ödemesi İşsiz kalma korkusu, özel sigorta şirketlerinin işsizlik sigortası ürünlerine talepte büyük artış yarattı. Bu sigorta ile, ayda 10 TL öderseniz 6 ay boyunca 320, ayda 31 TL öderseniz ise 1.000 TL özel işsizlik maaşı alma hakkına sahip oluyorsunuz. Garanti Emeklilik 2009’un ilk 2 ayında geçen yılın tamamını aşarak 140 bin kişiye işsizlik...
  4. 2011 Temmuz Memur Maaşları

2011 Temmuz Memur Maaşları

vali maaşı 2011 vali maaşları 2011 kaymakam maaşları 10 2 memur maaşı 2011, temmuz, memur maaşları, kaymakam, vali, polis, ne kadar alıyorlar, ile ilgili bilgiler burada melekler Temmuz ayı itibariyle devlet memurlarının aldığı maaşların listesi şöyle melekler ; Meslek 2011 Ocak 2011 Temmuz Memur 9/2 1.251 1.301 Memur 14/3 1.246...
  5. 2012 en düşük memur maaşı ne kadar oldu ?

2012 en düşük memur maaşı ne kadar oldu ?

En düşük memur maaşı nekadar kaç lira ? Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memur maaşlarında her 1 puanlık artışın bütçeye 1 milyar TL ilave yük getirdiğine işaret ederek “O ilave yük, ya borçlanma ya da ilave vergi demek. Vergileri artırarak, vatandaşa ilave bir yük çıkartmak istemiyoruz. Çünkü memur ve işçinin ilave zammının yükünü 75 milyon çekecek. Vergileri herkes ödüyor” dedi. Bütçeden...

Sayfayı Paylaş