gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

MENDERES SAMANCILAR ( Celil )

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

MENDERES SAMANCILAR ( Celil ) 01.Mayis.1954'de Adana'da dogdu. Orta ögreniminden sonra 20 yasina kadar fabrika isçiligi basta olmak üzere çesitli mesleklerde çalisti. 1974 yilinda Kelebek Gazetesi'nin açtigi ‘Fotoroman Krali' adli yarismada birinci oldu. Iki yilda yirminin üzerinde fotoromanda basrol oynadi. 1975 yilinda yönetmenligini Yilmaz Duru'nun yaptigi ‘Ince Memed Vuruldu' filmiyle sinemaya adim atti. On basrol olmak üzere 100'e yakin sinema filminde rol aldi. Yerli filmlerin yani sira Fransa, Almanya, Danimarka, Italya ve Iran gibi ülke sinemalarinda önemli rollerde oynadi. Sinemaya basladigi günden bu yana Altin Koza ve Altin Portakal basta olmak üzere birçok kurum ve kurulustan çesitli oyuculuk ödülleri aldi. Halen ÇASOD Yönetim Kurulu üyeligi yapmaktadir.

MENDERES SAMANCILAR ( Celil ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adnan Menderes anılıyor

Adnan Menderes anılıyor

Eski Milletvekili Aydın Menderes, 27 Mayıs 1960 ihtilalinin ardından 17 Eylül 1961'da idam edilen babası Adnan Menderes ile diğer siyasetçiler Fatih Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ı andı. Aydın Menderes, idamlarının 64. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı anma mesajında, “Aziz şehitlerimiz Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes'i tükenmez bir acı ve hasretle, Cenab-ı Hak'tan rahmet...
  2. Adnan Menderes

Adnan Menderes

Adnan Menderes (tam adı: Ali ADNAN Ertekin MENDERES, 1899–1961), 1950-1960 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti başbakanlığı görevinde bulunmuştur. 1899'da, Aydınlı zengin bir çiftçinin oğlu olarak doğdu. Büyük babası Hacı Ali Paşa Kırım Tatarlarından olup Eskişehir çevresinden Tire taraflarına göç etmiştir.İbrahim Ethem Bey'le,Tevfika Hanım'ın oğludur.Kızkardeşi Melike küçük yaşta...
  3. Murat Kekilli - Menderes Bulvarında

Murat Kekilli - Menderes Bulvarında

Bit pazarında yolumu kaybettim, Hayır sarhoş falan değildim. Bir dümen çevirmişti bana sokaklar, Kaldırımlarda maskemi buldum. Gerçek yüzünü görememiştim, Yorgundum dağlardan beterdim. Menderes bulvarında bir deprem oldu, Merkezi yüreğimde bir yerlerde. Bir fahişe elinin bütün hüneriyle, Sigarasını söndürdü yüzümde. Suçsuzdum yıldızlar kadar, Karanlıklara bulaşmıştım. Sabaha karşı...
  4. Menderes Samancılar kimdir

Menderes Samancılar kimdir

menderes samancılar kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında bilgiler burda arkadaşlar. "Sıla" adlı dizi ile şöhretin basamaklarını hızla tırmanan ünlü ve usta oyuncu Menderes Samancılar hakkında bilgiler bu yazımızda Melek'ler. Menderes Samancılar (Doğum : 1954 Adana) Sinema oyuncusu. 1974 yılında bir gazetenin açtığı fotoroman kralı yarışmasında...
  5. Sungurlar Kordon Celil Kimdir ?

Sungurlar Kordon Celil Kimdir ?

kordon celil kimdir,mehmet küçük kimdir,sungurlar dizi oyuncusu kordon celil kimdir,sungurlar kordon celil karakteri mehmet küçük kimdir Şevkat Tepe dizisinde sevilen karakteri Kordon Celil diziden ayrılmıştı. Kordon Celil'i canlandıran Ertuğrul Şakar diziden ayrılmış ve Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin kadrosuna katılmıştı. Şevkat Tepe dizisi finalinde Kordon Celil'in yüzünü köpekler...

Sayfayı Paylaş