gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Menderes Samancılar kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

menderes samancılar kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında bilgiler burda arkadaşlar. [​IMG]

"Sıla" adlı dizi ile şöhretin basamaklarını hızla tırmanan ünlü ve usta oyuncu Menderes Samancılar hakkında bilgiler bu yazımızda Melek'ler.

Menderes Samancılar (Doğum : 1954 Adana) Sinema oyuncusu.

1974 yılında bir gazetenin açtığı fotoroman kralı yarışmasında birinci oldu. İki yılda yirminin üzerinde fotoromanda başrol oynadı. 1975 yılında, yönetmenliğini Yılmaz Duru'nun yaptığı "İnce Memed Vuruldu" filmiyle sinemaya adım attı.

1998 yılına kadar, dördü başrol olmak üzere yaklaşık seksen filmde çeşitli roller oynadı. 1997'de, Fransız yönetmen Claude Lelouche'un çektiği "Herşeyden Sonra" adlı filmde rol aldı. Son dönemde pek çok TV Dizisinde oynadı.

Filmler

1977 Fırat'in cinleri
    1978 Kanal
    1978 Derdim dünyadan büyük
    1986 Fatmagül'ün suçu ne
    1987 Karınca katar
    1987 Gramofon avrat
    1988 Le Brouillard
    1989 Sis
    1989 Acı şarkı
    1990 Piyano piyano bacaksız
    1990 Nobat e Asheghi
    1993 Zıkkımın kökü
    1993 Dönersen Islık Çal
    1995 Kalte Nächte
    1996 Yaban
    1997 Winterblume
    1998 Hasards ou coïncidences
    2001 Il Derviscio
    2002 Sır Çocukları
    2003 Asmalı Konak: Hayat
    2005 O şimdi mahkum

TV Dizileri

1994- Kurtuluş
    2001- Vasiyet
    2002- Asmalı Konak/Bekir Kahya
    2004- Bütün Çocuklarım/Ahmet
    2005- Düşler ve Gerçekler
    2006- Sıla/Celil

Ödüller

1989 Antalya Film Festivali (En İyi Erkek Oyuncu) (Sis)
    1993 Adana Altın Koza (En İyi Erkek Oyuncu) (Zıkkımın Kökü)
    1993 Siyad (En iyi yardımcı oyuncu)
    1996 Orhan Murat Arıburnu Ödülleri (En İyi Erkek Oyuncu)
    Sinema Yazarları Derneği (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu)
    Barış Radyo (En İyi Erkek Oyuncu)
    ÇASOD (En İyi Erkek Oyuncu)

Menderes Samancılar kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adnan Menderes

Adnan Menderes

Adnan Menderes (tam adı: Ali ADNAN Ertekin MENDERES, 1899–1961), 1950-1960 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti başbakanlığı görevinde bulunmuştur. 1899'da, Aydınlı zengin bir çiftçinin oğlu olarak doğdu. Büyük babası Hacı Ali Paşa Kırım Tatarlarından olup Eskişehir çevresinden Tire taraflarına göç etmiştir.İbrahim Ethem Bey'le,Tevfika Hanım'ın oğludur.Kızkardeşi Melike küçük yaşta...
  2. MENDERES SAMANCILAR ( Celil )

MENDERES SAMANCILAR ( Celil )

MENDERES SAMANCILAR ( Celil ) 01.Mayis.1954'de Adana'da dogdu. Orta ögreniminden sonra 20 yasina kadar fabrika isçiligi basta olmak üzere çesitli mesleklerde çalisti. 1974 yilinda Kelebek Gazetesi'nin açtigi ‘Fotoroman Krali' adli yarismada birinci oldu. Iki yilda yirminin üzerinde fotoromanda basrol oynadi. 1975 yilinda yönetmenligini Yilmaz Duru'nun yaptigi ‘Ince Memed Vuruldu' filmiyle...
  3. Murat Kekilli - Menderes Bulvarında

Murat Kekilli - Menderes Bulvarında

Bit pazarında yolumu kaybettim, Hayır sarhoş falan değildim. Bir dümen çevirmişti bana sokaklar, Kaldırımlarda maskemi buldum. Gerçek yüzünü görememiştim, Yorgundum dağlardan beterdim. Menderes bulvarında bir deprem oldu, Merkezi yüreğimde bir yerlerde. Bir fahişe elinin bütün hüneriyle, Sigarasını söndürdü yüzümde. Suçsuzdum yıldızlar kadar, Karanlıklara bulaşmıştım. Sabaha karşı...
  4. Ben Onu Çok Sevdim (Adnan Menderes) Mehmet Aslantuğ Kimdir?

Ben Onu Çok Sevdim (Adnan Menderes) Mehmet Aslantuğ Kimdir?

ben onu çok sevdim mehmet aslantuğ, ben onu çok sevdim oyuncuları, mehmet aslantuğ kimdir Sevgili melekler, bazı problemler sebebiyle geçen sezon yayına giremeyen Ben Onu Çok Sevdim dizisinin çekimlerine başlandı. Diizde Adnan Menderes rolünü usta oyuncu Mehmet Aslantuğ canlandıracak. Bakalım Mehmet Aslantuğ kimmiş, şöyle bir hatırlayalım... Oyuncu Mehmet Aslantuğ 25 Eylül 1961...
  5. Ben Onu Çok Sevdim (Berrin Menderes) İdil Fırat Kimdir?

Ben Onu Çok Sevdim (Berrin Menderes) İdil Fırat Kimdir?

ben onu çok sevdim dizisi oyuncuları, ben onu çok sevdim idil fırat, idil fırat kimdir Sevgili melekler, yeni sezonda yayına girecek olan Ben Onu Çok Sevdim dizisinde Adnan Menderes'in eşi Berrin Hanımı başarılı oyuncu İdil Fırat canlandıracak. İşte İdil Fırat hakkındaki bilgilerimiz... 5 Kasım 1972 tarihinde Ankara’da doğan İdil Fırat, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar...

Sayfayı Paylaş