gebe
  1. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

menepoz yaşını tespit eden kan testi....

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında sementha tarafından paylaşıldı.

anti müllerian hormon menepoz testi anti müllerian hormon testi amh hormonu amh Kan testinin, kadınlardaki doğurganlık seviyesini gösteren ve 30’lu yaşlarından itibaren vücuttaki üretimi azalmaya başlayan AMH isimli hormon seviyesini ölçtüğü belirtildi.
    AMH seviyesinin belirli bir seviyenin altına düştüğünde menopozun tetiklendiğini aktaran uzmanlar, Dr. Disseldorp tarafından geliştirilen kan testini 30’lu yaşlarında uygulayan kadınların menopoza girecekleri dönemi, 2-3 yıl yanılma payıyla öğrenebileceklerini bildirdi.

Uzmanlar, test sayesinde kadınların, ne zamana kadar doğum yapabileceklerini öğrenmeleri sayesinde yaşamlarını daha iyi planlayabileceklerini vurguladı.
    ekolay.com

menepoz yaşını tespit eden kan testi.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alzheimer ilk tespit testi bulundu

Alzheimer ilk tespit testi bulundu

Alzheimer'ı yakalayan test geliştirildi Yeni geliştirilen bir testin Alzheimer hastalığını, daha belirtiler ortaya çıkmadan ilk safhasında yakalayabileceği belirtildi. - Omurilik sıvısında bulunan ve Alzheimer'ı işaret eden proteinlerin ölçüldüğü testin, erken hafıza sorunu ve kavrama güçlüğüyle ilgili diğer belirtilerle karşılaşan hastaların ileride Alzheimer olup olmayacaklarını...
  2. hamilelik kan testi sonuçları

hamilelik kan testi sonuçları

ARkadaşlarım bu kan testi elimde de ben tam olarak nereye bakacağım doktor yoktu gösteremedim. Hangi değere bakarak hamile yada hamile olmadığımı anlayacağım şimdi offf yaaa :S
  3. Ovulasyon yumutlama testi testleri tespiti hakkında bilgiler

Ovulasyon yumutlama testi testleri tespiti hakkında bilgiler

Ovulasyon yumurtlama testlleri Hamilelikte yumurtlama testi Ovulasyonu hangi testlerle tespit edebilirim Hamile kalmak isteyen arkadaşlarım. En kesin ve en kısa zamanda hamile kalmak, şüphesiz ovulasyon yani yumurtlamanızın hangi tarihde ve günler aralığınnda olduğunu bulmaktan geçiyor. Bu işte artık bilimsel verilerden ve teknolojik testlerden yararlanmanın zamanı geldide geçiyor bile....
  4. Kan testi negatif...

Kan testi negatif...

Merhaba meleklerim,şu son bir hafta anne olacağım diye o kadar ümitlenmiştim ki..Bu ay bir hafta gecikme oldu.Bugün önce devlet hastanesinde kan verdim,sonucunuzu yarın alabilirsiniz dediler.Ben dayanamayıp polikliniğe gittim,kan sonucu yarım saat içinde çıktı.Sonuç sadece negatif yazıyor:(Betahcg hormon değeri yok,acaba sonuç kesin mi?Yarın hastane sonucu farklı çıkar umarım
  5. Menopoz Hormon Değerleri

Menopoz Hormon Değerleri

Kadınlarda menopozun yaklaştığı geçiş dönemi adet görmeye devam edilen son bir kaç yılı kapsamaktadır. Yaklaşık 46-48 yaşları arasında başlayan menopoz döneminde, 44-45 yaşları ya da 50'ye yakın yaşlar geçiş dönemi olarak kabul edilir. Ancak bazı psikolojik, genetik ya da fiziki etkenler menopoz başlangıcını daha erken yaşlara çekebilmektedir. Menopoz hormon değerlerinin saptanması amacıyla...

Sayfayı Paylaş