gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Menopoza girdiğimi nasıl anlarım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım 40 yaşındayım acaba menopoza mı giriyorum. Adetlerim inanılmaz düzensiz yeni doğum yaptım yani yeni derkende toplamda 4 ay oluyor ama lekelerim geldi ve bitti, birazcık sinir harbi var belimin ortasıda kopuyor acayip ağrıyor. Sanki regl olacağım gibi oluyor ama nafile. Menopoza girdiğimizi nasıl anlarız, olan varsa bana yardımcı olabilir mi

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Menopoza girdiğimi nasıl anlarım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Menopoza girerken nasıl beslenmeli?

Menopoza girerken nasıl beslenmeli?

Menopoz döneminde, kilo artışı, ateş basması, depresyon ve sinirlilik hali, terleme - kalp çarpıntısı gibi sorunlar yaşar kadınlar. Bu gibi sorunları indirgemek, aslında hiçte o kadar zor değil Melek'lerim. Diyetisyen Müge Arslan menopoz dediğimiz karanlık ve korkulu yolu aydınlık ve güneşli bir yola çevirmek için 14 altın beslenme tüyosunu paylaşıyor Melek'ler: 1. Her öğünde besin...
  2. Depresyona Girdiğimi Nasıl Anlarım (Test)

Depresyona Girdiğimi Nasıl Anlarım (Test)

Bu konu : depresyona girdiğimi nasıl anlarım, depresyon testi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, küçükten büyüğe herkesin içinde bulunduğu depresyon, ne yazık ki çağın en moda hastalığı. Hızlı akıp giden günlük hayatın sıkıntıları, geçim derdi, işlere yetişememe, daralma, bunalma sonucu ortaya çıkan depresyona girip girmediğinizi aşağıda paylaşacağımız kısa bir testle...
  3. Menepoza girdiğimi nasıl anlarım?

Menepoza girdiğimi nasıl anlarım?

menepoz belirtileri,menepoz nedir,menepoz nasıl anlaşılır,menepoz sebepleri,menepoz tedavisi,menepoz hakkında bilgiler Adet görmemeye neden olan başka bir nedne yoksa 12 ay boyunca kadının adet görülmemesi durumunda kesin menopoz teşhisi konulur. Ülkemizde ortalama menopoza girme yaşı 46-48 civarındadır, dünyada ortalama menopoz yaşı 51 civarındadır. Menopoz teşhisi (tanısı) nasıl konur?...
  4. Menepoza girdiğimi nasıl anlarım?

Menepoza girdiğimi nasıl anlarım?

Bir kadının yumurtalık aktivitesinin azalması sonucunda adetlerinin tamamen kesilmesi durumuna menopoz denir. Adet görmemeye neden olan başka bir nedne yoksa 12 ay boyunca kadının adet görülmemesi durumunda kesin menopoz teşhisi konulur. Ülkemizde ortalama menopoza girme yaşı 46-48 civarındadır, dünyada ortalama menopoz yaşı 51 civarındadır. Menopoz teşhisi (tanısı) nasıl konur? Premenopoz...
  5. Menopoza girdim nasıl beslenmeliyim?

Menopoza girdim nasıl beslenmeliyim?

Menopoz kadın hayatında fizyolojik ve hormonal olarak vücutta çok önemli değişikliklerin olduğu bir dönemdir. Vücutta meydana gelen hormonal değişimler bir çok organ ve sistemi etkilediği gibi bazak metabolizma hızında yavaşlamaya da neden olur. Ayrıca yaşın ilerlemesi ve çalışan kadınların işten ayrılması, emekli olması gibi etkenlerle de genel olarak hareket etme oranı azalır. Bütün bu...

Sayfayı Paylaş