gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mental aritmetik nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar melekler, yetenek sizsiniz programında çıkan ve anormal matematik hafızasına sahip olan çocukların sırrını merak ediyorum.Gerçekten hepsi birer dehamı yoksa bu işin bir formülümü var? Bir de mental aritmetik hakkında bilgi rica ediyorum.Çocukların çalıştığı ve başarılı oldukları şey buymuş..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Zihinsel yöntemlerle aritmetik öğretme sanatı olan Mega aritmetik Yetenek Sizsiniz ile hayatımıza girdi. Programa katılan pek çok çocuğun yaşlarındna büyük bir zekayla saniyeden kısa sürede 4 işlem yapmalarını sağlayan bu sistem aslında yıllardır uygulanan bir eğitim metodu.
    Mega Aritmetik Nedir?

Bu metoda göre çocuklar kendilerine öğretilen zihinsel eğitim sistemleriyle parmaklarını kullanarak tüm işlemleri yapabiliyorlar. Özellikle engelli çocukların eğitiminde kullanılan ama bunun dışında da pek çok çocuğa öğretilen sistem 5-11 yaş arasına uygulanıyor.Sistemin en büyük artısı ise çocukların beyinlerinin her iki yarısını da kullanmalarını sağlaması.

Mega Aritmetik Nasıl Öğretiliyor?

Maga yada mental aritmeitk öğrenme sistemi önce belirli teknklerle çocuklara 10 parmağını kullanarak işlem yapmayı öğretiyor. Ardından bu sistem o kadar ilerletiliyor ki çocuklar hayal güçleriyle bu işlemleri görmeden de yapabiliyor.

Mega Aritmetik Eğitim Sistemi Ne Kadar Sürüyor?

Mega artimetik eğitim sistemi 4 ayrı eğitim kurundan oluşuyor ve her bir kur 4 ay sürüyor. Yani çocukların bu sistemi öğrenmeleri yaklaşık 2 yıl sürüyor.

Mega Aritmetik Eğitimi Nerelerde Veriliyor?

Mega aritmetik sistemi şu anda İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde öğretiliyor. Kendi iliniz yada ilçeniz ile dahi çocuk merkezi olarak arama yaparsanız bu merkezlere ulaşabilirsiniz...

mental aritmetik nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aritmetik

Aritmetik

Rüyasında aritmetikle uğraşan kişinin parayla ilgili sorunu vardır. Rüyanizda çocugunuzla birlikte aritmetik problemi çözdügünüzü görmek, bütün pürüzlü islerinizi yoluna koyacaginiza isarettir.
  2. Aritmetik Ortalama

Aritmetik Ortalama

aritmetik ortalama soruları ve cevapları aritmetik ortalama soruları ile ilgili testler ile ilgili sorular problemler Bkz. Ortalama değer, aritmetik
  3. Mental Retardasyon Nedir?

Mental Retardasyon Nedir?

mental retardasyon nedir tuberoskleroz nedir mental retardasyon ne demek hafif retarde Tanım Zeka geriliği olan bireylerin eğitimleri uzun zaman ve çok çaba gerektirir. Yapılan eğitim ve tedavi girişimleri sonucunda birey belirli bir düzeye ulaşmasına karşın, çok az kısmı kendi kendine yeterli olabilmektedir. Bu nedenle zeka geriliğine yol açan etmenlerin bilinerek, bu bireylerin anne...
  4. aritmetik gercekler

aritmetik gercekler

ASK ARITMETIGI akilli erkek + akilli kadin = ask akilli erkek + aptal kadin = iliski aptal erkek + akilli kadin = evlilik aptal erkek + aptal kadin = hamilelik OFIS ARITMETIGI akilli patron + akilli eleman = kar akilli patron + aptal eleman = uretim aptal patron + akilli eleman = terfi aptal patron + aptal eleman = fazla mesai ALISVERIS ARITMETIGI Bir erkek kendisine gerekli olan urunu almak...
  5. ne

ne

burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş