gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Merak Edenlere Adet Döneminde Hamile Kalmak Mümkün mü ?

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Regl Döneminde Gebe Kalınabilirmi Regl Döneminde Gebe Kalmak Mümkünmü

Sevgili melekler, her kadının merak ettiği sorulardan birinin cevabını sizlerle paylaşmak üzere bu konuyu açıyoruz. Kimi kadın zor gebe kalırken kimisi de en zor ihtimal verilen durumlarda bile gebe kalabilir. Bu yazımızda da merak edenlere regl döneminde gebe kalınabilir mi sorusunun cevabını vermek istiyoruz ..

Normal koşullarda adet görürken hamile kalmak hemen hemen mümkün değildir. Fakat literatürde yumurtlamanın bu tarihte olduğu veya bu tarihte ikinci bir yumurtlama olması nedeniyle gebeliğin görüldüğü yazılıdır. Ama bunun çok çok nadir bir durum olduğu söylenebilir...

Kadının yumurtlama dönemi genellikle iki adet döneminin ortası olarak bilinir ve kabul edilir. Bu tarih değişiklik gösterebilir. Kadının adet dönemi döngüsel olarak ortalama 28 günde bir gerçekleşir ve kadının yumurlama dönemi adet döneminden itibaren 8. ve 16. günler arasında olması mümkündür.

Adet döneminde hamile kalmanın mümkün olup olmadığı sorusu ise kesin cevapları olmayan bir sorudur. Ülkemizde her 100 kadından 10′u adet döneminde girile cinsel ilişkilerden hamile kalmaktadır.

Adet döneminde hamile kalmak çok düşük bir ihtimalde olsa görülen ve yaşanan bir durumdur.

Merak Edenlere Adet Döneminde Hamile Kalmak Mümkün mü ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

gebeyken adet görülürmü,gebekeyken kan gelmesi, Gebelikte Adet Görülür mü? diyen melekler bu konu tam size göre çünkü bazen gebe olduğumuzu öğrendiğimizde yada gebelik dönemindeyken bir takım kanamalar yaşarız ve bu durum bizi korkutabilir.Peki bu kanamaları neden yaşarıs acaba gercektende gebelik döneminde adet oluyormuyuz işte bunun cevabı burada. Bazen hastalar hamile kaldıktan...
  2. Regl döneminde gebe kalmak mümkün müdür ?

Regl döneminde gebe kalmak mümkün müdür ?

Merhabalar. Regl döneminde gebe kalınabileceğini duydum. Bu bana pek mantıklı gelmedi ama yine de sormak istedim.Bu mümkün mü?
  3. Hamilelik döneminde adet kanaması görülür mü?

Hamilelik döneminde adet kanaması görülür mü?

hamileyken adet olan varmı,hamileyken kanama olurmu,hamileyken kanama olması normalmi,hamileyken adet olanlar,hamilelikte adet kanaması hakkında bilgiler Hamilelikte adet görülmez ancak kanama olabilmektedir. Daha açık olmak gerekirse hamilelik sırasında gebe kadın adet olmaz ancak değişik sebepler ile bazı kanamalar görülebilmektedir. Oluşacak kanamaların sebebi uzmanlar tarafından...
  4. Spiral varken hamile kalmak mümkün mü?

Spiral varken hamile kalmak mümkün mü?

İstenmeyen gebelikten korunmak için bir çok kadının tercih ettiği doğum kontrol yöntemlerin den biridir Spiral . %100 koruma sağlamaz. Tıpkı diğer doğum kontrol yöntemleri gibi , nadirende olsa gebelik söz konusu olabilir. Spiral ile ilgili sitemize sayısız sorular almaktayız. Bunlardan en sık yöneltileni, bu ay adet olmadım adetim 6 gün geçti Spiral takılı olduğu halde hamile kalma...
  5. Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu Merak Edilenler

Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu Merak Edilenler

Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu- Hamilelik denilen şey yumurtaların çatlaması ve güçlü bir sperm hücresinin yumurtayı döllemesi ile oluşan bir süreçtir. Her anne adayı ve baba adayının bu mucizeyi gerçekleştirmesi büyük bir olaydır aslında. Önce tabii ki Allahın bir hikmetidir bizlere evlat. Hamileliğin bu başlangıç dönemi yani yumurtanın döllenmesi sonrası en azından 15 gün sonrasında...

Sayfayı Paylaş