gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Merak Edenlere Gebelikte Diş Çekimi Ya Da Tedavisi Yapılır mı Sorusunun Yanıtı

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gebelikte diş çekimi gebelikte diş çekimi yapılır mı

Sevgili melekler, gebe meleklerimizin kafalarında soru işareti yaratan konuların başında gebelikte diş çekimi yapılıp yapılmayacağı var. Bu sebeple açtığımız bu konumuzda gebelikte diş çekimi ya da diş tedavisi yapılır mı, yapılırsa ne şartlarda yapılır, bu soruların cevaplarını arayacağız..:)

Hamilelikte zorunlu olmadıkça diş çekimi yapılmıyor ama zorunluysa çekiliyor. İlk üç aylık dönem bebeğin çok hassas olduğu bir dönemdir. Gereksiz müdahaleler düşüğe sebep olabilir. Fakat ağrıya sebep olmuş ve/veya müdahale edilmediği taktirde daha çok zarara neden olabilecek durumdaki dişlerin çekim, kanal tedavisi gibi acil olarak tedavi edilmesi gereken durumlarında, çekinmeden diş hekimine gidilmelidir. Diş hekimi, bebeğe zarar vermeyen ilaçlarla tedaviyi sağlayacaktır.

İkinci üç aylık dönem, hamilelik sonuna kadar ertelenmesi uygun olmayan diş çekimi, dolgular, kanal tedavileri vb. pek çok tedavinin yapılması için en uygun olan dönemdir.

Üçüncü üç aylık dönemde bebek anne karnında oldukça büyümüştür ve doğum yaklaşmıştır. Aynen ilk üç aylık dönemde olduğu gibi, acil tedaviler dışında diş hekimi müdahale etmeyecektir.

Hamilelik döneminde günlük ağız ve diş bakımı kesintiye uğratılmamalıdır.
    Hamilelik öncesi tam bir ağız muayenesinden geçerek optimal ağız hijyenine kavuşmalı ve bunu sürdürme alışkanlığını kazanmalıdır.

Merak Edenlere Gebelikte Diş Çekimi Ya Da Tedavisi Yapılır mı Sorusunun Yanıtı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atinayı Merak edenler Var mı?

Atinayı Merak edenler Var mı?

İlk albümümü beğendiğiniz için size bir albüm daha sunmak istiyorum.. Atina büyük metropol bir kenttir ama özgün bir havası var canım melişlerim... insanların günlük yaşantılarından da bir kaç kare ekledim..akropolis resimleri ise tarihi bir nota eklemek için.. Sevgilerimle melişlerime...
  2. Aşılama Sonrası Gebelik Belirtilerini merak edenler gelsinler

Aşılama Sonrası Gebelik Belirtilerini merak edenler gelsinler

aşılama sonrası gebelik belirtileri aşılamadan sonra hamilelik belirtileri aşılama sonrası hamilelik aşılamadan sonra gebelik Normal yolla bebek sahibi olamayan çiftlere uygulanan gebe kalma yönteminden biri olan aşılama yöntemi ve aşılama yöntemi sonrası gebelik belirtilerini sizlerin bilgisine sunuyorum. Uzun yıllardır evli olan fakat bir türlü bebek sahibi olamayan çiftlerde uygulanan...
  3. Gebelik testleri aç karnına mı yoksa tok karnına mı yapılmalıdır?merak edenler buraya

Gebelik testleri aç karnına mı yoksa tok karnına mı yapılmalıdır?merak edenler buraya

gebelik testi,gebelik testi aç karınlamı yapılmalı, gebelik testi aç tok B-HCG tahlilini artık hemen herkes bilir ama burada biraz daha konuya açıklık getirelim merak ettiklerimizi buradan öğrenelim.. kanda gebelik testi (hamilelik testi) ise yani B-HCG tahlili ise aç veya tok farketmez, her zaman yapılabilir.. fakat doktorun istediği gerekli bazı tahliller ise onları aç karnına vermek...
  4. Hangi Bitkiler Gebeliği Kolaylaştırıyor merak edenler buraya

Hangi Bitkiler Gebeliği Kolaylaştırıyor merak edenler buraya

gebelik gebeliğe hazırlık Bebek sahibi olmak için çeşitli yöntemler deneyen, doktora başvuran ama bir türlü hamileliğe ulaşamayan çiftler için şifalı bitkiler alternatif bir yol olabilir mi? Kimine göre faydasız koca karı ilaçları kimine göre doğanın bahşettiği yöntemler bunlar. Şifalı Bitkilerin Tercih Edilme Nedenleri Tetkik sonuçlarını takiben şifalı bitkilere yönelme birkaç farklı...
  5. Hatim Duası Nasıl Yapılır Merak Edenlere..

Hatim Duası Nasıl Yapılır Merak Edenlere..

hatim duası hatim duası nasıl yapılır Sevgili melekler, Yüce Allah’ın son kelamı olan Kur’ân-ı Kerim’i okumak, ecir ve sevabı en yüksek olan bir ibadettir.Hatta selef âlimlerinin ifadelerine göre ibadetler içerisinde hiç birisi Kur’ân okumaya denk değildir. Nitekim âyette de, Kur’ân okumanın asla zarar etmeyecek bir kazanç olduğu belirtilmiştir. Ramazan ayında da oruç ibadetinin yanı sıra...

Sayfayı Paylaş