gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Meraklısına Cahit Sıtkı Tarancı'nın Güzel Sözleri

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Cahit Sıtkı Tarancı Sözleri, Cahit Sıtkı Tarancı'nın Güzel Sözleri,

Benim de şiirlerini beğendiğim ve ömrü boyunca farklı akımlardan etkilenipte, asla bir akıma bağlı kalmadan şiir yazan ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı sözleri sunmak istiyorum sizlere bu yazımızda Melek'lerim. Güzel sözler arayan tüm arkadaşlarımız, Cahit Sıtkı Tarancı güzel sözleri inanın aradığınız ve güzel diye kafanızda belirlediğiniz bir çok sözden daha güzel ve etkileyici...

Memleket isterim Ne başta dert ne gönülde hasret olsun; Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Tekrar duyduğun gün sesimi gökkubbede, Hatırla ki mahşer günüdür Ortalığa düşmüşüm seni arıyorum.

Bir kere Misafire çıkmış adın; İstesen istemesen gideceksin.

Ne belli yerim var, ne de sevdiğim biri Sürünüp gidiyorum…

Kuruyan sular gibi zamanı da kaybettik.

Yaş otuzbeş yolun yarısı.

Gönül tanrısına der ki, her mihnet kabulüm, yeter ki gün eksilmesin penceremden.

Evet hatırladım Küçük basit şeyler Yetiyor kederlenmeye Ya mutluluğa ?

Elimde Türkçe gibi güzel bir silahım var.

Aşık dediğin Mecnun misali kör.

Neden sonra farkına varıyorsun, etrafındaki korkunç ıssızlığın; yar olsun dost olsun ne arıyorsun, adresi belli mi vefasızlığın.

İstemem o dehşet gün gelip çatsın. Bana kimseler anam kadar yansın.

Desem ki. inan bana sevgilim inan, evimde şenliksin, bahçemde bahar; ve soframda en eski şarap.

Su insanı boğar, ateş yakarmış! Her doğan günün bir dert olduğunu, İnsan bu yaşa gelince anlarmış...

Memleket isterim yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun; Olursa bir şikayet ölümden olsun.

Meraklısına Cahit Sıtkı Tarancı'nın Güzel Sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meraklılarına anlamlı kapak gibi güzel sözler 2013

Meraklılarına anlamlı kapak gibi güzel sözler 2013

anlamlı sözler uzun uzun ve anlamlı sözler Bir ses beklemek senden. Soluk beklemek. Suskunluğun en acımasız olduğu zamanlardayım. Hiç bu kadar uzun susmadın sevdiğim. Hiç bu kadar uzun gitmedin bilmediğim yerlere, gözlerimi götürmeden yanında! Sevdiğimden bu yana her acıyı tattım her çileye alıştım, yalnız senin yokluğuna alışamadım.artık anlıyorum hasretten, gözyaşından başka bir şey...
  2. Cahit Sıtkı Tarancı

Cahit Sıtkı Tarancı

Cahit Sıtkı Tarancı ( 1910)- (1956) Diyarbakır'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni bitirdi. Mülkiye Mektebi'nde okudu. Paris'e gitti. ikinci Dünya Savaşı çıkınca geri döndü. Çevirmenlik yaptı. Ağır bir hastalığa yakalandı. Viyana'ya götürüldü. Orada öldü. Ankara'ya getirilip toprağa verildi. Otuz Beş Yaş şiiriyle ün yaptı. Hayat, aşk ve ölüm, şiirlerinin başlıca temalarını oluşturmaktadır....
  3. Atatürk Şiirleri Cahit Sıtkı Tarancı

Atatürk Şiirleri Cahit Sıtkı Tarancı

Cahit Sıtkı Tarancı Atatürk şiiri Cahit Sıtkı Tarancı Atatürk Atatürk Atatürküm eğilmiş vatan haritasına Görmedim tunç yüzünü böylesine geceler Atatürk neylesin memleketin yarasına Uçup gitmiş elinden, eski makbul çareler Nerede İstiklal harbinin o mutlu günleri Türlü düşmana karşı kazanılan zaferi Hiç sanmam, öyle ağarsın bi daha tan yeri Atatürküm ben ölecek adam değildim der Git...
  4. Meraklısına sonbaharla ilgili güzel sözler

Meraklısına sonbaharla ilgili güzel sözler

sonbaharla ilgili sözler sonbahar ile ilgili güzel sözler Sonbahar'ın hüznü, bu gün tüm ruhunuzu kapladı mı? O zaman bu hüznü sözlerinize ekleyin ve bu gün sonbaharın hüznünü arkadaşlarınızla paylaşın diyor ve sizlere hüzün sözleri konu paylaşımımızdan sonra sonbahar ile ilgili güzel sözler aktarıyoruz Melek'ler. Sana dökülen gözyaşlarını… Bir sonbahar kurumaz hiç kaldırımlar, belki...
  5. Cahit Sıtkı Tarancı Güzel Sözleri lazım

Cahit Sıtkı Tarancı Güzel Sözleri lazım

Cahit Sıtkı Tarancı Güzel Sözleri yazar mısınız? Ben Cahit Sıtkı Tarancı'ya ait olan Güzel Sözleri arıyorum umarım bu sitede bulabilirim.

Sayfayı Paylaş