gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Meraklısına Piko Yapımı hakkında bilgi

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Piko Yapımı hakkında bilgi Pikonun Yapımı
    Merhaba Sevgili Melek'ler ve piko işi yapmak isteyen tüm misafirler, sizlere bu yazımızda piko yapımı hakkında bilinmesi gereken ana kuralları aktarıyor ve merak edilen tüm bilfgileri paylaşıyoruz.

Piko ya başlamadan önce yapılacak takımın rengine uyum sağlayacak bir ip seçmeliyiz. Mesela yastıkların dantel ağızlarına piko çekerken dikkat edimesi gereken en önemli husus kumaşın altında olması gereken teladır. Telanın görevi kumaşın ince olmasından dolayı iğne sağa ve sola dikerken kumaşı germemesi ve düz durmasını sağlamaktadır. Ev kullanıcıları için bazen tela temin edilemeyebilir bununda bir alternatifi mevcuttur. Genelde yazıcılarda kullanılan a4 kaıtlarından alıp 3 cm eninde kağıdı boydan keserek piko yapılacak kumaşın altına koyabiliriz. Pikolar genelde sargı ve dolgulu olduğu için daha sonrasında temizlemede sorun çıkartmamaktadır. Eğer dolgusuz çiçek desenli pikolardan yapmak istiyorsanız Kağıt kullanmayınız çünkü temizlemesi gerçekten zor oluyor. Piko yapımı kullanılacak makineye göre değişiklik göstermektedir.

Meraklısına Piko Yapımı hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. genetik yapı hakkında bilgi

genetik yapı hakkında bilgi

DNA nedir ve nasıl yapılanmıştır? DNA, esas olarak üç kimyasal yapıdan oluşur. Şeker birimi Baz adı verilen birim. Bazlar 4 tanedir ve A,T,G,C harfleri ile gösterilir. Fosfor ve oksijenden oluşan fosfat birimiÖnce bir şeker, bir baz, bir de fosfat bir araya gelerek üçlü bir birim oluştururlar. Sonra yaklaşık 3 - 3.5 milyar tane üçlü birimin arka arkaya sıralanarak birleşmesi ile uzun bir DNA...
  2. Piko Yapımı

Piko Yapımı

Piko Yapımı hakkında bilgi verir misiniz piko teknikleri nedir nasıl yapılıyor piko:S
  3. aşure yapımı hakkında bilgi istiyorum

aşure yapımı hakkında bilgi istiyorum

Ben bu yıl ilk defa aşure yapacağım bana aşure yapmanın inceliklerini yazaıp tarifini verirmisiniz lütfen :D
  4. Geyşa Makyajı Yapımı Hakkında Bilgiler

Geyşa Makyajı Yapımı Hakkında Bilgiler

geyşa makyajı geyşa makyajı nasıl yapılır Sevgili melekler, Japon kültüründe çok önemli bir yere sahip bulunan geyşalar, ilginç kıyafetleri, makyajları ve hizmetleriyle dünyada her zaman ilgi uyandırmıştır. Erkeğini mutlu etmek için uğraşan geyşalar, son derece esrarengiz göründükleri geyşa makyajıyla dikakt çekerler. Bu makyajın temelinde çekici gözler, etkileyici bakışlar ve alıcı...
  5. Flamingo Balyajı Yapımı Hakkında Bilgiler

Flamingo Balyajı Yapımı Hakkında Bilgiler

flamingo balyajı, flamingo balyajı nasıl yapılır, balyaj çeşitleri Sevgili melekler, bu yazımızda sizlere modern saç renklendirme tekniklerinden biri olan flamingo balyajı nasıl yapılır, bilgiler vereceğiz. En büyük özelliği 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra istenilen renge ulaşılmasını sağlayan flamingo balyajı hakkındaki bilgiler şöyle... Flamingo balyaj dediğimiz balyaj...

Sayfayı Paylaş