gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mercimek çorbası tarifi arıyorum hasta çorbası

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Eşim fena üşütmüş yatıyor.Mercimek çorbasını çok sever ama şöyle tam bir hasta çorbası olsun diyorum nasıl pişirsem mercimek çorbasını?Kemik suyu falanmı katsam ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Hasta İçin Mercimek Çorbası Malzemeleri
    1 adet havuç
    2 yemek kaşığı zeytinyağı
    1,5 litre su
    1 yemek kaşığı un
    1 nescafe fincanı kırmızı mercimek,
    1 baş soğan
    Varsa et suyu

Hasta İçin Mercimek Çorbası Yapılışı

Öncelikle soğanları yemeklik doğrayıp bir süre kavurun. Ardından ununu koyup biraz karıştırın.

Ardından küp doğradığınız havuçları ve mercimekleri ekleyin.

En son suyunu koyun.

Mercimekler ve havuçlar eriyene kadar kısık ateşte pişirin.

Pişince blendırdan geçirip bol limonla servis edin...

mercimek çorbası tarifi arıyorum hasta çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nohutlu mercimek çorbası!

nohutlu mercimek çorbası!

nohutlu mercimek çorbası nohutlu yeşil mercimek çorbası yeşil mercimekli çorba mercimekli çorba Malzeme: 500 gr kuşbaşı et, birer cm’lik kesilmiş, 2 soğan, irice doğranmış, 200 gr nohut, bir gece önceden ıslatılmış, 150 gr yeşil mercimek yıkanmış, 500 gr domates, soyulmuş ve doğranmış, 4 kereviz sapı (doğranmış) 1 yemek kaşığı domates salçası,1 tatlı kaşığı karabiber, tuz, arzuya göre 1...
  2. köylü usulü mercimek çorbası!

köylü usulü mercimek çorbası!

1 su bardağı yeşil mercimek 1.5 su bardağı un 2 adet orta boy yemeklik kıyılmış soğan 1 adet yumurta 100 gram margarin 7.5 su bardağı et suyu 2 su bardağı ayçiçek yağı 2 adet orta boy soyulup, kare doğranmış havuç ¼ limonun suyu 1 su bardağı su tuz Yapılışı Ayıklanmış mercimeği birkaç su değişimi ile yıkayıp, bolca su ile haşlayın. Tencerenin içine margarin ve soğanı koyup, ateş...
  3. un çorbası tarifi arıyorum

un çorbası tarifi arıyorum

merhaba hanımlar 7 aylık oğlum var ek besinlere geçtik un çorbası vermek istiyorum ama yapılışını bilmiyorum bana un çorbasının tarifini verecek olan varmı acaba
  4. siyah mercimek çorbası tarifi varmı

siyah mercimek çorbası tarifi varmı

Bir arkadaşımdan siyah mercimeğin daha faydalı olduğunu öğrendim ve marketten aldım.Daha pahalı tabi ama sağlıklıysa katlanacaz. Yalnız bunun çorbasını kırmızı mercimek gibi mi yapacaz tarifi olan bilen varmı?
  5. hasta çorbası tavuk çorbası tarifi var mı arkadaşlar ?

hasta çorbası tavuk çorbası tarifi var mı arkadaşlar ?

Selamlar arkadaşlar. Çok fena üşüttüm sanırım. Okuyorum ve evden uzakta ayrı bir şehirdeuim.Şu annelerimizin yaptığı tavuklu hasta çorbası tarifini verirmisiniz ne olur , annemi aradım ulaşamadım bir yardım edin ..

Sayfayı Paylaş