gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Mercimek corbasi tarifi (Resimli)

Konu, 'Çorbalar' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

mercimek corbasi tarifi mercimek corbasi yapilisi nasil yapilir suzme mercimek corbasi kirmizi mercimek corbasi tarifi burada melekler Merhaba Melekler, Sizlerle henuz dumani tuten yeni yaptigim mercimek corbasi tarifi paylasmak istiyorum, en cok sevdigim corbalarin basinda gelir mercimek, asla hayir demem tika basa yemek yemiste olsam muhakkak biraz icerim :D zaten kirmizi mercimegin faydalari saymakla bitmez, protein acisindan zengin bu corbayi yaz kis tuketmenizi oneririm melekler, simdi size yapilisi cok kolay hemde suzme mercimek halinde tarifimi vermek istiyorum...

MALZEMELER
    2 Su bardagi mercimek
    1 Adet patates
    1 Adet havuc
    2-3 adet arpacik sogan Yoksa 1 adet orta boy sogan
    2 kasik yag
    tuz
    nane
    karabiber

TARIFI

oncelikle mercimeklerimizi guzelce yikadiktan sonra corbamizi yapacagimiz tencereye alip yaklasik 6 bardak su koyuyoruz , bu arada suyumuzun icine 4 parcaya bolunmus patatesi, birkac parcaya boldugumuz havucu, ve yine parcalara boldugumuz soganimizi atiyoruz, tum malzemelerle birlikte corbamiz kaynamaya birakiyoruz, corbamizi yaklasik yarim saat kaynattiktan sonra (havuclar ve patates iyice yumusamis olacak) eger bu arada corbaniz katilasmaya baslarsa kaynamis su ilave ederek kivamini ayarlayabilirsiniz, ocaktan tencereyi aliyoruz, varsa blendrinizla corbayi karistirarak tum malzemeleri homojen haline getiriyoruz,(Eger blendiriniz yoksa eski usul ince delikli bir suzgecte ezerek yapabilirsiniz) daha sonra tenceremizi tekrar ocaga alip kaynatmaya devam ediyoruz bu arada ufak bir tavada yagimizi kizdirip icine istege bagli karabiber kirmisi biber ve nane ekleyerek kaynayan corbamizin uzerine dokuyoruz...(bu asamada dilerseniz corbaya bir tane tavuk bulyonda atabilirsiniz) 10 dk kadar boyle kaynattiktan sonra tuzunu ilave edip servis yapabilirsiniz meleklerim...Hepinize afiyet bal seker olsun :D

Son düzenleme: 16 Eylül 2011
Mercimek corbasi tarifi (Resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TİTAN'dan Şehriyeli Yeşil Mercimek Çorbası (resimli)

TİTAN'dan Şehriyeli Yeşil Mercimek Çorbası (resimli)

şehriyeli yeşil mercimek çorbası, tarifi, malzemeleri, yapılışı, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Türk mutfağının envayi çeşit çorbalarından biri olan şehriyeli yeşim mercimek çorbasını sizlere tarif etmek istiyorum melekler :) Bu çorba hem vitamini hem de lezzetiyle içenlerden her zaman tam not alan bir çorba :) Hatırlatacağım bir husus,şehriye yerine...
  2. Tavuklu iskembe corbasi tarifi (resimli)

Tavuklu iskembe corbasi tarifi (resimli)

tavuk corbasi iskembe corbasi eksili tavuk corbasi iskembe corbasi tarifi tavuk corbasi resimli tarifi Sevgili Meleklerim, Esim diyette oldugu icin gecen gun ona haslama sebze ve tavuk yaparken, tavuklari hasladigim suyu tavuklu iskembe corbasi yapmaya karar verdim, normalde hepimizin bildigi tavuk corbasinin terbiyeli hali, iskembe corbasinada cok benziyor, iskembe corbasini icemeyenler icin...
  3. Brokoli corbasi tarifi (Resimli)

Brokoli corbasi tarifi (Resimli)

brokoli corbasi tarifi brokoli corbasi nasil yapilir resimli brokoli corbasi tarifi brokoli corbasi tarifi nasil konulari burada melekler Sevgili Melekler, Uzun zamandir yapmak istedigim fakat bir turlu cesaret edemedigim brokoli corbasi tarifimi en sonunda yaptim :D Brokoliyi normalde haslayip limonlayip yemesine bayilirim, biraz iddiali bir tadi oldugundan herkes kolay kolay sevmeyebiliyor...
  4. Iste size leziz bir Lahana corbasi tarifi.....

Iste size leziz bir Lahana corbasi tarifi.....

lahana çorbası,ender saraç lahana çorbası,lahana çorbası diyeti,lahana çorbası diyeti ender saraç,lahana diyeti ender saraç meleklerim iste size leziz bir Lahana corbasi Tarifesi... Toksin atıcı bir çorba tarifi veriyor Ender Saraç. Lahana çorbası ile toksinlerden kurtulabilirsiniz. Ender Saraç üç günlük toksin atıcı diyet programında yer alan lahana kürü nasıl yapılır? Ender Saraç Lahana...
  5. siyah mercimek çorbası tarifi varmı

siyah mercimek çorbası tarifi varmı

Bir arkadaşımdan siyah mercimeğin daha faydalı olduğunu öğrendim ve marketten aldım.Daha pahalı tabi ama sağlıklıysa katlanacaz. Yalnız bunun çorbasını kırmızı mercimek gibi mi yapacaz tarifi olan bilen varmı?

Sayfayı Paylaş