gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

"Merhaba" nin gercek anlami

Konu, 'KLMN Melek Sözlük' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Hiç düşündünüz mü yada icinizde bilen var mı "merhaba" ne anlama geliyor diye?. çok ilginç bir o kadar da hoş ve sıcak bir anlamı varmış meğer. "Merhaba" aslında farsça kökenli olup
    "benden size zarar gelmez"
    anlamına geliyormuş. çok hoş değil mi? Bunu öğrendikten sonra
    karşımdaki insana merhaba demek bi ayri anlamli bence şu an bu mesajı okuyan herkese "merhaba"

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: "Merhaba" nin gercek anlami
    merhaba canım :) ellerine sağlık :)

3. sebobelemir

sebobelemir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ve sıcak bir gülümseme insanlarla iletişim için iyi bir başlangıçtır..

"Merhaba" nin gercek anlami konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayatin Anlami...

Hayatin Anlami...

Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis kafayi... Buldugu hicbir cevap ona yeterli gelmemis ve baskalarina sormaya karar vermis.. Ama aldigi cevaplar da ona yetmemis. Fakat mutlaka bir cevabi olmali diyormus.. Ve dolasip herkese bunu sormaya karar vermis.. Koy,kasaba,ulke dolasmis... bu arada zamanda durmuyor tabiki ... Tam umudunu yitirmisken bir koyde...
  2. Cok Anlami Ve Gercek...

Cok Anlami Ve Gercek...

zeyna anlamı çok anlamı zeyna nın zeynanın Düsüncelerine dikkat et!!! Cünkü ilerde sözlerin olur.... Sözlerine dikkat et!!! Cünkü ilerde hareketlerin olur... Hareketlerine dikkat et!!! Cünkü ilerde aliskanliklarin olur... Aliskanliklarina dikkat et!!! Cünkü ilerde senin karakterin olur... Karakterine dikkat et!!! Cünkü ilerde senin KADERIN olur....
  3. Merhaba

Merhaba

7 Haziran'da iliskiye girdim. 3 gündür bulantım var ve uykum çok geliyor. Ve bu aralar çok stres yaptım. Bulantım nedendir ağlama nöbetlerimde oluyor. Yardımıniza ihtiyacım var...
  4. ruyamin anlami

ruyamin anlami

Merhaba arkadaslar ben bir sure once istihareye yatmistim ruyamda uzerimde beyaz bir elbise vardi ve yuzunu hatirlamadigi birisi elbiseyi cikarmami soyledi neden diye sordum ama hala cikarmami soyluyordu sizce bu ruyanin aciklamasi ne olabilir yardimci olursaniz cok sevinirim.
  5. Merhaba

Merhaba

Slm ben yeni uyeyim burasi ve burdakiler cok sicak ve samimi :)

Sayfayı Paylaş