gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mersin çakıldaklı tarifi bilen var mı acaba ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Mersinli bir arkadaşımın evinde yediğim ve çok beğendiğim bir lezaetin tarifini arıyorum arkadaşlar. Adı çakıldaklı. Adı kadar tadı da güzel olan bu yemeği bileniniz var mı acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler:
    Yarım kg domates
    Yarım kg dövme
    Yarım kg nohut
    2 tane patates
    Yarım kg biber
    Yarım kg patlıcan
    Yarım kg fasulye

Yapılışı:

Biber, patlıcan, fasulye ve domates ufak ufak doğranır.Dövme ve nohut iyice yıkanır. Isıtılmış su tencereye aktarılır. Bu malzemeler piştikten sonra sarımsak dövülür. Salça, nane ve yağ karıştırılıp tavada kavrulur. Çorbanın üzerine dökülür ve çakıldaklı çorbamız yemeğe hazır olur.

karakuzu bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Titanim yaa dövme dedigin ne acaba?

Mersin çakıldaklı tarifi bilen var mı acaba ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sünnetin Yararları Nedir acaba bilen var mı

Sünnetin Yararları Nedir acaba bilen var mı

Sünnet olmanın yararları ve faydaları birde önemi nelerdir yaz aylarında herkes sünnet diye tutturuyor ama erkenden yapsak dahamı yararlı olur çocuk kaç yaşında ise sünneti yapmak gerekiyor ? İdeal yaşı nedir bu sünnetin.
  2. Nasıl pilot olunur acaba bilen var mı ?

Nasıl pilot olunur acaba bilen var mı ?

Arkadaşlarım ben pilot olmak istiyorum, nasıl pilot olunur, pilot olabilmek için neler yapmalıyım, neler istenmekte teşekkür ediyorum.
  3. elmalı sarma tarifi bilen var mı

elmalı sarma tarifi bilen var mı

Geçen gün arkadaşlar konuşurken duydum ama hiçbiri tarifini tam olarak veremedi, acaba elmalı sarma tarifi var mı sitenizde ?
  4. Mersin Tüketici Hakları Hakem Heyeti Telefonu kaç bilen var mı

Mersin Tüketici Hakları Hakem Heyeti Telefonu kaç bilen var mı

Mersin Tüketici Hakları Hakem Heyeti Telefonu kaç bilen var mı lütfen bu konuda bilgisi olan var ise bana Mersin Tüketici Hakları Hakem Heyeti Telefonu numarasını yazsın.
  5. Adaptasyon Nedir acaba bilen var mı burada

Adaptasyon Nedir acaba bilen var mı burada

Kızlar ben Adaptasyon Nedir gerçekten merak ediyorum acaba aranızda Adaptasyon Nedir bilen var mı? Adaptasyon Nedir ne demektir bilen bir arkadaşım varsa bana yazsın da öğrenim bende:)

Sayfayı Paylaş