gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

mersin yağı nedir

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Mersin yağı faydaları mersin yağı nasıl kullanılır. Melekler mersin yağını duyanlar vardır mutlaka aranızda ama ben ilk defa duydum ve çok faydalı olduğunu öğrendim bronşitten akciğer iltihabına kadar bir sürü hastalığa faydaları var ayrıca cilt bakımınada yardımcı oluyo laf aramızda göğüsleride büyütüyo kısacası melekler mersin yağı nedir nasıl kullanılır burada buyrun bakalım

Mersingiller familyasından, 2-3 metreye kadar boylanabilen, mor renkte meyveleri olan, beyaz çiçekli bir ağaçtır. Yaprakları uçucu yağ, tanen, reçine ve acı madde; meyvesi yine uçucu yağ ve tanen ile şekerler ve organik asitler içerir. Mersin yağı ise terpen ve pinen gibi maddeler içermektedir.

Faydası
    Bronşitte faydalıdır. Mesane iltihaplarını da giderir. Nezlede faydalıdır. Akciğer iltihaplarında kullanılır. Bel soğukluğunda faydalıdır. İshali keser. Mide ağrılarını giderir. Egzamada faydalıdır. Kanamayı durdurucu, mikrop öldürücü ve yaraların iyileşmesini hızlandırıcı etkilere sahiptir. Ağız, boğaz ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Şeker hastalarına iyi gelir.

Kullanımı
    Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2 damla damlatılarak kullanılır. Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır. Fazla kullanılmamalıdır. Hamileler için sakıncalıdır.

mersin yağı nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mersin

mersin

nasri inanç (Myrte / Myrte / Myrtle / As / Asmar / Siçankulagi otu / Myrtus) Mayis-haziran aylari arasinda, beyaz renkli çiçekler açan, 1-3 m boylarinda, kisin yapraklarini dökmeyen, güzel kokulu agaççik. Yapraklar kisa sapli ve karsilikli, yesil renkli, derimsi, oval sekilli ve üzerinde salgi guddeleri (bezleri) bulunur. Çiçekler uzun sapli olup, tek olarak her bir yapragin koltugunda...
  2. Mersin Yağı ve Faydaları

Mersin Yağı ve Faydaları

mersin yağı faydaları mersin yağı nasıl kullanılır yağının faydaları ile masaj yaginin faydalari Yağlı tahriş olmuş ve iltihaplı ciltler için kullanılır. Hemoroid tedavisinde ve şeker hastalığına karşın etkilidir. Nefes açıcı özelliğe sahiptir. Gerginliğe ve uykusuzluğa iyi gelir. Adale kuvvetlendirici ve spor sakatlıklarında masaj için çok uygundur Astımlı hastalarda...
  3. Mersin yağının faydaları

Mersin yağının faydaları

mersin yağı faydaları mersin yağının faydaları yaginin faydalari yağının cilde nelerdir Mersin yağının faydaları ve kullanımı hakkındaki bilgileri sizler için paylaşıyorum.Bakalım Mersin yağı hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyormuş Hazırlanış Biçimi :Mersin meyvesi bitkisinin yapraklarıdır ve güney bölgelerimizde bolca bulunur. Bu bitkiden distilasyon yöntemi ile uçucu yağ elde...
  4. mersin yağının zararları

mersin yağının zararları

mersin yağının zararları nelerdir hususunda bilgiler rica etmekteyim kullanacağım ama zararlarını bilmiyorum teşekkürler.
  5. Mersin Nedir ?

Mersin Nedir ?

Mersin Faydaları nelerdir Mersinin yararları Mersin nedir, nasıl tüketilir Mersin kelimesini okuyunca bir anlam vermemiş olabilirsiniz belki melekler :) Ancak yazılışta bir hata yok, çünkü yabani mersinin meyvelerinde mersin adı veriliyor :) Şimdi gelelim mersinin faydalarına :) Mersingiller familyasından; daima yeşil çalı veya 2-5 metre boyunda bir ağaçcık olan bir bitkidir. Yaprakları...

Sayfayı Paylaş