gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Meşhur Geleneksel Türk Yemeklerimiz nelerdir

Konu, 'Örf ve Adetlerimiz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Geleneksel Türk Yemeklerimiz nelerdir Meşhur Türk yemeklerimiz nelerdir

Merhaba Sevgili Melek'ler... Bir misafirimiz bizden Geleneksel Türk Yemeklerimizin neler olduğunu sormuş, biz de Türk Mutfakları'nın meşhur yemeklerini bu yazımızda konu alıyoruz.

Geleneksel Türk Yemeklerimiz:Türk mutfağı Dünyanın önde gelen damak lezzetlerindendir. Mantı, güveç, menemen, yaprak sarması, kuru fasulye yemeği, pilav, imambayıldı, kadınbudu köfte, karnıyarık, tas kebabı, iskender kebap, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya özgü olup bütün Türkiye’nin tanıdığı bir yiyecek olan çiğ köfte, tarhana çorbası… meşhur türk yemeklerimizin arasındadır..
    Geleneksel Türk yemekleri arasında pilavların yeri ayrıdır. Pirinç ve bulgur pilavı en çok yapılanlarıdır. Pirinç pilavı bir çok yemeğin yanında beraber yenilebildiği için sofralarımızda en sık yapılan yemeklerdendir.

2. serranur şıvgın

serranur şıvgın Forum Okuru

Geleneksel denildiği zaman bizim daaaa uzaklara dayanan yemeklerdir. Biz de ise meşhur olan yemekler de vardır

3. BERKKARASOY

BERKKARASOY Forum Okuru

Meşhur Geleneksel Türk Yemeklerimiz nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Geleneksel Türk Müziği Çalgıları

Geleneksel Türk Müziği Çalgıları

Geleneksel Türk Müziği Çalgıları nelerdir bana acil oalrak Geleneksel Türk Müziği Çalgıları hakkında bilgiler aktarabilir misiniz acaba
  2. Geleneksel Türk Yemekleri

Geleneksel Türk Yemekleri

Geleneksel Türk Yemekleri Merhaba hanımlar sizden Geleneksel Türk Yemekleri hakkında bir konu açmanızı rica ediyor ve mümknüse tarifinide vermenizi istiyorum.
  3. Geleneksel Ünlü Türk Yemekleri burada!

Geleneksel Ünlü Türk Yemekleri burada!

Ünlü Türk Yemekleri Geleneksel Türk Yemekleri Merhaba Sevgili Melek'ler ve Türklerin ünlü yemekleri neler diyen tüm arkadaşlar, bu yazımızda birbirinden lezzetli olan Türk Mutfağı yemekleri hakkında bilgiler ediniyor ve yaprak sarma, mantı, yüksük çorbası, menemen, kavurma pilav gibi bir çok yemeği illere göre dağıtımı ile sunuyoruz:) Adana: Adana kebabı, şalgam suyu, yüzük çorbası,...
  4. güney korenin en meşhur yemekleri neler

güney korenin en meşhur yemekleri neler

Gangnam style sağolsun, Psy sağolsun, Güney Koreye aşırı bir ilgi duymaya başladık.Neresidir, nasıl bir yerdir, ne yer ne içerler . Ben de güney korenin yemeklerini merak ediyorum.Gerçi uzakdoğunun neler yediğini biliyoruz ama :S
  5. hırvatistanın meşhur yemekleri neler

hırvatistanın meşhur yemekleri neler

Merhabalar herkese, ben hırvat yemeklerini öğrenmek istiyorum çünkü büyük ihtimalle çalışmak için oraya gideceğim ve şimdiden öğrenmem gereken çok şey var. İşe yemeklerden başlayayım..

Sayfayı Paylaş