gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Meslek liselerinde Çince seçmeli ders olarak okutulacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Bakan Hüseyin Çelik, meslek liselerinde Çince'nin seçmeli ders olarak okutulacağını belirtti. Çelik, ''Enerji Verimliliği'' protokol töreni öncesinde gazetecilerin sorusunu yanıtladı.
    ''Liselerde Çince seçmeli dersi konusunun'' sorulması üzerine Çelik, ''Uygulamaya bu sene kesin başlanacak. Öğretmenler temin edildi, müfredatı hazırlandı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'ndan geçti. Hangi okullarda pilot uygulama yapılacağı belirlendi. Ben gerekli onayları verdim. Hayırlı olsun'' dedi.

Rusça'nın seçmeli ders olarak okutulması uygulamasının daha önce başlatıldığını anımsatan Çelik, şunları kaydetti:

''Şimdi şöyle anlaşılmasın. Çince, okullarda yabancı dil derslerinden birisi olmayacak. Belli başlı meslek okullarında pilot uygulama olarak sınırlı bir sayıda olacak. Hani şöyle düşünülebilir. İngilizce'yi öğrettik kaldı Çince falan gibi yaklaşımlar olabilir, bu doğru bir yaklaşım olmaz. Dar çerçevede belli meslek alanlarında...''

Bu alanda öğretmen sıkıntısı yaşanmadığını ifade eden Çelik, ''Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde Sinoloji bölümü var. Çin'de pratiği öğrenmiş olanlar var. Onlar öğretmen olarak görevlendirildi'' dedi.

''Kaç öğretmenin atandığı'' sorusuna ise Çelik ''Yeteri kadar'' yanıtını verdi.

internethaber

Meslek liselerinde Çince seçmeli ders olarak okutulacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düz Lise/Meslek liseleri  yardım etmeniz gerek

Düz Lise/Meslek liseleri yardım etmeniz gerek

düz lise eşit ağırlık bölümü meslekleri kayseri düz lise puanları kayserideki liseler puanları kayseri adana Birincisi "meslek liselerinde de" sayısal, sözel ve eşit ağırlık diye alan seçimi yapılacak ben ilerde öss ye girerken "psikolog" olmak istiyorum ama puanım yetmediğinden meslek lisesinde muhasebe bölümü okuyacağım.Ama benim psikolog olmam için sözeli seçmem...
  2. bilardo seçmeli ders oluyor

bilardo seçmeli ders oluyor

Bilardo, lise ve dengi okullarda seçmeli ders oluyor..Keşke bizim zamanımızda olsaydı hahaha . Bilardo Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalayacağı protokolle bilardo sporunu okullara sokmayı hedefliyor.Federasyonun MEB ile imzalayacağı bilardo sporunun yaygınlaşmasını sağlayacak protokolün süresinin 1 yıl olarak belirlendiği, bu bir yılın son bir ayında, taraflardan itiraz...
  3. Çince Dersleri Ders 1: Fonetik, Merhaba

Çince Dersleri Ders 1: Fonetik, Merhaba

çince nasılsın çince nasılsın ne demek günaydın merhaba selam Kızlar Çince dünyada en çok kullanıcısı olan dildir...Bütün dünya konuşuyor biz niye konuşamayalım demi ama..Şimdi hep birlikte çince öğrenicez... Çin fonetik alfabesine giriş yapacağız Çince ilk dialogları öğreneceğiz (Merhaba, Görüşmek üzere) Çin karakterleri ile ilk tanışmayı gerçekleştireceğiz Birinci Dersin İçeriği: •...
  4. Çince Dersleri Ders 2: Fonetik, Teşekkür Ederim

Çince Dersleri Ders 2: Fonetik, Teşekkür Ederim

çince teşekkür ederim çince teşekkürler merhaba nasıl denir Çince derslerine devam kızlar :D:D Yeni Kelimeler: Özür dilerim, Teşekkür ederim, Yarın gorüşmak üzere İkinci Dersin İçeriği: • Geriye dönüş kuralı • Dialog • Çin yazı karakterleri üzerine çalışma Çin yazı karakterleri üzerine çalışma Çizim sırasına dikkat ediniz 爸 妈 哥 弟 姐 妹 Geriye dönüş kuralı : ‘e’ harfinin düşüşü Son...
  5. Çince Dersleri  Ders 3 : Sayılar

Çince Dersleri Ders 3 : Sayılar

çince rakamlar çince sayılar dersleri sayilar çin sayıları Üçüncü dersimizde sayıları öğrenmeye çalışıyoruz...Biraz karışık gibi ama :D:D Çincedeki rakamlar Çincede 0’dan 100 000 000 a kadar saymayı öğrenmek Üçüncü Dersin İçeriği: • Sayılar: 0’dan 10’a • Sayılar: 11’den 99’a • Sayılar: 100’den 999’a • Sayılar: 1000 ve geri kalanı • Örnekler • Kaligrafi Egzersizleri Sade ve Direkt Çin sayı...

Sayfayı Paylaş