gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Meslek lisesi çıkışlı biri öğretmen olabilirmi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kardeşim meslek lisesinden mezun oluyor.Üniversite için Tarih bölümünü istiyor.Mümkün mü?Oraya girebilir mi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Meslek lisesi mezunları da sınava girerek öğretmen olabilirler. Önemli olan üniveriste sınavında gerekli puanı alabilmektir. yeni yasa ile AOP puanı da kesilmediğinden öğretmen olmak için önünüzde bir engel yoktur.

Meslek lisesi çıkışlı biri öğretmen olabilirmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Öğretmenin Anısı

Bir Öğretmenin Anısı

öğretmenle ilgili hikaye öğretmenlerle ilgili hikayeler öğretmen ile hikayeler bir öğretmenin anısı öğretmen anıları 2003 yılında Anadolu'nun şirin bir ilinin küçük bir ilçesine ilk kez atandım. Bu şirin ve küçük ilçeye büyük bir heyecan ile sanki yıllardır ayrı kaldığım bir sevdiğime kavuşurcasına uzun yolculuğumda gözlerimi bir saniye bile kırpmadan vardım. Heyecanımı her akşam henüz...
  2. Anadolu Öğretmen Lisesi Mülakatında Sorulanlar

Anadolu Öğretmen Lisesi Mülakatında Sorulanlar

Aşağıdaki Sorular MEB Anadolu Öğretmen Lisesi Öğretmen Alımı Mülakatında Yüzlerce Adaya sorulan sorulardan derlenmiştir. Mantıklı Olan Sorular MEVZUAT - Mazeret İzinleri Nelerdir? - Okul tipleri nelerdir? (A tipi, B tipi, C tipi) - Anayasanın ilk üç maddesi - Anayasanın 48. maddesi - Hizmet bölgeleri nelerdir? - Rapor alma ve süreleri - Özür tayinleri nasıldır, kaça ayrılır? -...
  3. Öğretmenlerin yüzde 37.2'si mesleğini sevmiyor

Öğretmenlerin yüzde 37.2'si mesleğini sevmiyor

Oldukça büyük bir oran.Her ne sebepten olursa olsun mesleği sevmek bu işin temel kuralıdır.Sevmeden yaptığınız meslek hele ki öğretmenlik ise sonuçları daha da vahim olabilir.Kutsal meslek gibi klişe sözlerle bakmıyorum,ancak ülkenin geleceğinde en büyük katkıyı sağlayacak öğretmenlerin işini mutlaka sevmesi gerekir.Sevmediği halde azimle yapanlarda mutlaka çoğunlaktadır ama yine de bu mesleği...
  4. sağlık meslek lisesi hemşire mezunuyum

sağlık meslek lisesi hemşire mezunuyum

sağlık meslek lisesi hemşire mezunuyum anestezi teknkrlği okumk istyrm n yapmlym
  5. Meslek lisesi yerleştirme e kayıt sonuçları 2012

Meslek lisesi yerleştirme e kayıt sonuçları 2012

Meslek lisesine yerleştirme sonuçları ne zaman saat kaçta açılacak arkadaşlarım. Bu hususta yardımcı olmanızı rica ediyorum. Yerleştirme sınavına girdim ama sonuçları hangi tarihte nereden öğrenebilirim.

Sayfayı Paylaş