gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Mesnevi'den sozler...

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

mesneviden güzel sözler mesnevi sözleri mesneviden sözler aşk sözleri mesnevi aşk
    Ben yaşadıkça Kur'an'ın bendesiyim Ben Hz.Muhammed'in ayağının tozuyum
    Biri benden bundan başkasını naklederse

Ondan da bizarım, o sözden de bizarım, şikayetçiyim...

Bir katre olma, kendini deniz haline getir
    Madem ki denizi özlüyorsun, katreliği yok et gitsin

Beri gel, beri !
    Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?
    Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
    İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel,
    Bizim dergahımız, umitsizlik dergahı değildir,
    Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Mesnevi'den sozler...
    emeğine sağlık

Mesnevi'den sozler... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anlamlı sozler

Anlamlı sozler

ölenin arkasından söylenen sözler acı söz yiğidin belini büker gidenin arkasından söylenen sözler ölünün askere giderken Son ağaç kesilip, Son nehir zehirlenip, Son balık tutulduktan sonra, Paranın yenmediğini göreceksin. Buzdolabında yiyeceginiz üzerinizde elbiseniz ve basınızı sokup uyuyabileceginiz bir eviniz varsa dünyadaki insanların %75inden daha zenginsiniz !!! bir gün gözlerin bir...
  2. Gerçek Aşk Mesnevi'den

Gerçek Aşk Mesnevi'den

Bundan evvelki bir zamanda bir padişah vardı. O hem dünya, hem din saltanatına malikti. Padişah, bir gün hususi adamları ile av için hayvana binmiş, giderken ana caddede bir halayık gördü. O halayığın kölesi oldu. Can kuşu kafeste çırpınmaya başladı. Mal verdi o halayığı satın aldı. Onu alıp arzusuna nail oldu. Fakat kazara o halayık hastalandı. Birisinin eşeği varmış, fakat palanı yokmuş....
  3. güzel sozler

güzel sozler

içtiğimizin değil, içerken düşündüklerimizin sarhoşuyuz... kaderimse belalı aşkın severek yaşarım, ağlarım yokluğundan yanarım, ben aşkını tek başımada yaşarım...( Seni sevdiğimi görmeyecek kadar körsen, Bende seni sevdiğimi söylemeyecek kadar gururluyum... esmer tenine gül yüzüne nasıl katlanırım sensizliğe ağlarım her gece sensizliğe gizlice.. Bütün insanları sevebilirdim, sevmeye...
  4. etkıleyıcı sozler

etkıleyıcı sozler

etkileyici sözler İnsan ya hayrandır sana ya düşman, ya hiç yokmuşsın gibi unutulursun Ya bir dakika bile çıkmazsın akıldan. Bilirmisin geceler ne kadar uzun gelir bekleyenlere Hele o beklenenler vazgeçilmezlerdense.. Doğan güneşi bana doğsa, her mutluluk beni bulsa, Bütün dünya benim olsa sensiz hayat yaşanmıyor Sen bazen en zifiri karanlık gecemin güneşi, Sen bazen yaşanacak...
  5. Felsefı sozler

Felsefı sozler

felsefe, felsefi sozler, örnekler, filozoflar, felsefik sozler buradan ulasabilirsiniz "Duygularınıza dikkat edin davranışlarınıza dönüşür... Davranışlarınıza dikkat edin alışkanlıklarınıza dönüşür... Alışkanlıklarınıza dikkat edin değerlerinize dönüşür... Değerlerinize dikkat edin karakterinize dönüşür... Karakterinize dikkat edin kaderinize dönüşür... " (Mahatma GHANDI)...

Sayfayı Paylaş