gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Mevlana'dan En Güzel Özdeyişler

Konu, 'Hz Mevlana' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu Mevlana sözlerine yer vermektedir. Hz. Mevlana yaşamış olduğu süre içiresin de yaşam felsefesi ve söylediği sözlerle her zaman örnek alınacak bir zat olmuştur. Kendisinin söylemiş olduğu özdeyişleri sizler için paylaşıyoruz.

Bir mum başka mumu tutuşturmakla işiğindan bir şey kaybetmez.

Kimde bir güzellik varsa bilsin ki ödünçtür.

Dünya Tuzaktır, yemi de isteklerdir; İstek tuzaklardan kaçının.

Hırsı bırak, kendini boş yere harcama! Şu toprak altında çırak tabir, usta da ...

İhtirasların göz testisi dolmaz. Sedef, kanaatkar olmadıkça inciye
    dolmaz.

Güçlük ve darlık içindeysen sabret; Sabır, gönül ferahlığının anahtarıdır.

Kim demiş; gül, yaşar dikenin himayesinde? Dikenin itibarı ancak gül sayesinde ...

Aynan niçin yansıtmıyor, biliyormusun? Çünkü yüzünden pas temizlenmemiş.

Dostumun ışığı, önümde ve arkamda bulunmazsa önümden, arkamdan nasıl haberdar olurum ben?..

Bileklerindeki zincirleri çöz, hür ol. Ne zamana kadar altının, gümüşün esiri olacaksın .

Mevlana'dan En Güzel Özdeyişler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Özdeyişler

Özdeyişler

karışık özdeyişler ve söyleyenleri Özdeyişler Söyleyeni belli olan özlü sözlere özdeyiş denir. Özdeyişler, kısa ve özlü sözlerdir. Doğruyu, güzeli söylemektir.Özdeyişler bir yargıyı bildirmektedir. Aşağıdaki özdeyişler alfabetik olarak sıralanmışlardır. · Acıda her zaman tadılmayan muhteşem bir zevk vardır. WILLIAM MASON · Adalet evrenin ruhudur. ÖMER HAYYAM · Adalet,insan topluluğunun...
  2. Mevlana'dan en güzel resimli sözler

Mevlana'dan en güzel resimli sözler

resimli sözler facebook facebook resimli sözler güzel mevlana sözleri mevlanadan güzel aşk sözleri Mevlana'dan en güzel anlamlı ve güzel sözleri sizlere resimli olarak veriyorum arkadaşlar.Herbiri ayrı bir anlam taşıyan ve ders alınacak nitelikte olan bu değerli sözlerin değerini iyi bilmek gerekiyor
  3. Mevlana'dan inciler

Mevlana'dan inciler

mevlanadan aşka dair sözler mevlananın anne ile ilgili sözleri mevlananın aşka dair sözleri mevlana dan sözler mevlana nın Mevlana'nın sözleri bir başka güzel ve anlamlı oluyor benimde çok beğendiğim ve kullandığım bazı sözleri var Mevlana'nın.Sizlere bu değerli insanın kendisi kadar değerli olan sözlerinden resimli örnekler vermek istiyorum
  4. Mevlana'dan Bir Kaç Güzel Söz

Mevlana'dan Bir Kaç Güzel Söz

mevlana bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez anlamı ışık ışıktır görene ışıktan köre ne anlamı Mevlana'nın güzel sözleri aslında saymakla bitmez ama sizlerle onun çok sevdiğim bir kaç sözünü paylaşmak istedim... *Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı. *Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur. *Bal yiyen, arısından gocunmaz. *Bir...
  5. Dil ile ilgili güzel sözler ve özdeyişler

Dil ile ilgili güzel sözler ve özdeyişler

Dil ile ilgili güzel ve anlamlı ünlü filozofların söylediği sözler özdeyişler “Türk demek dil demektir Ulus olmanın en belirgin niteliklerinden biri dildir Türk ulusundanım diyen kişi, her şeyden önce ve kesinlikle Türkçe konuşmalıdırTürkçe konuşmayan bir kişi, Türk kültürüne ve ulusuna bağlılığını öne sürerse buna inanmak doğru olmaz” “Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türküm diyene !”...

Sayfayı Paylaş