gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mevlana'dan kalp kırmak ile ilgili sözler arıyorum arkadaşlar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar Mevlana'dan sözler araştırıyorum ve sıra geldi kalp kırmayla alakalı sözlere. Lütfen Mevlana'nın söylediği kalp kırmayla ilgili sözleri yazarmısınız?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı yoktur; o ancak içeriden açılır.
    Can ve gönül de yani kalpte hakikat coşkunluklarını kaldıracak takat, kulakta da bunu işitecek istidad yoksa, ben kime ne söyleyeyim?

İncir çekirdeğini doldurmayacak kadar!..diye niye küçümserler ki; Kalp pekmi büyük incirden?Bakın bakalım insan neler çekiyor, incir çekirdeği kadar kalbe düşenden.

Kalp bir bahçe gibidir. Onda mutlaka birşeyler bitecektir. O halde güzel şeyler ekin ki güzel şeyler bitsin

Bir defa kalp kırmak ; Kâbe' yi alt üst etmekten daha kötüdür !..Zira kâbe' yi Hz.İbrahim inşa etmiş, gönlü ; Allah yaratmıştır.

Aklımla Severim.Olur ya Kalp Durur Akıl Unutur Ben Dostlarımı Ruhumla Severim.O ne durur,ne de unutur...

Kalp deniz, dil kıyıdır. Denizde ne varsa kıyıya o vurur.

Mevlana'dan kalp kırmak ile ilgili sözler arıyorum arkadaşlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. arkadaşlar Gül İle İlgili Sözler istiyorum

arkadaşlar Gül İle İlgili Sözler istiyorum

Gül İle İlgili Sözler istiyorum sizden kızlar şayet mümkünse bana Gül İle İlgili Sözler yazarsanız çok sevinirim
  2. Matematik İle İlgili Özlü Sözler arıyorum

Matematik İle İlgili Özlü Sözler arıyorum

Matematik İle İlgili Özlü Sözler lazım bana ve bunun için size yazıyorum lütfen bu konuda yardımcı olun ve benimle bu sayfadan Matematik İle İlgili Özlü Sözler paylaşın arkadaşlar.
  3. Zaman İle İlgili Özlü Sözler arıyorum

Zaman İle İlgili Özlü Sözler arıyorum

Zaman İle İlgili Özlü Sözler arıyorum ben bu konuda bana yardımcı olmak isteyen arkadaşlarım varsa aranızda lütfen Zaman İle İlgili Özlü Sözler yazsın buraya
  4. Atatürk'ün söylediği sanat ile ilgili sözleri arıyorum

Atatürk'ün söylediği sanat ile ilgili sözleri arıyorum

Merhabalar, Atatürkün söylediği sanat ile ilgili sözler arıyorum, çok acil !!
  5. Mevlana'dan dostlukla alakalı sözler arıyorum

Mevlana'dan dostlukla alakalı sözler arıyorum

Selam arkadaşlar. Ödevim sebebiyle yardımınızı istiyorum.Bana Mevlananın söylediği dostlukla ilgili sözleri yazabilirmisiniz..

Sayfayı Paylaş