gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

mevlanadan.....

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Günleri say,servetini say,büyüklerini say ama YERİNDE SAYMA! Eşini beğen,işini beğen,aşını beğen ama KENDİNİ BEĞENME!

Emek ver,kulak ver,bilgi ver ama hiçbir zaman BOŞ VERME!

Hedefe koş,cihada koş,yardıma koş ama ORTAK KOŞMA!

Fidan büyüt,garip doyur,çocuk besle ama KİN BESLEME!

Paranı ver, gönlünü ver,canını ver ama SIRRIN...I VERME!

Davet et,hayret et,affet,tövbe et ama İHANET ETME!

Okmaktan zarar gelmez,oku ama LANET OKUMA!

Satıcı ol,kalıcı ol,bulucu ol ama BÖLÜCÜ OLMA!

Elini aç,gözünü aç,kapını aç ama AĞZINI AÇMA!

Rakibini geç,sınıfını geç ama GÜLÜP GEÇME!

Ev al,araba al,abdest al ama BEDDUA ALMA!

Zülmü devir,nefsi devir ama ÇAM DEVİRME!

Yaklaş,konuş,tanış ama UZAKLAŞMA!

Seslen,uslan ama YASLANMA!

Doğrul,devril ama EĞRİLME!

İtil,atıl ama SATILMA

mevlana .............

2. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler cnm paylşm için... mevlanada öyle bir derinlik öyle bir düşünce var ki hayran olmamk elde değil....çok güzel bi paylşm olmuş..emeğine sağlık....

3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    okumak çok büyük bir zevk bunları teşekkür ederim.

mevlanadan..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mevlanadan

Mevlanadan

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Mevlananın dost sevgisi...

Mevlananın dost sevgisi...

mevlana dostluk sözleri mevlanadan dostluk sözleri mevlananın mevlananın dostlukla ilgili şiirleri mevlana Ben dostlarımı ne aklımla ne kalbimle severim Olur ya kalp durur... Akıl unutur... Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur,nede unutur... (mevlana)
  3. mevlananın mezarındaki sır

mevlananın mezarındaki sır

konyada ayakta duran mezar ayakta duran mezar mevlananın mezarındaki sır MEVLANA'NIN MEZAR ODASINA GİRMEYE KALKANLARIN BAŞLARINA KORKUNÇ OLAYLAR GELİYOR! Mevlana'nın kabrinin altındaki 'mezar odası'na 700 yılda sadece bir kişi girebildi. O da 7 yaşındaki bir kız çocuğuydu. Çocuğun dili tutuldu ve bir daha konuşamadı. O küçük çocuğun ne gördüğü bir sır olarak kaldı. Ondan sonra girmeyi...
  4. mevlanadan inciler

mevlanadan inciler

mevlana ile ilgili resimler mevlanadan inciler mevlana ile ilgili resim görseller sevgili arkadaşlarımm mevlanınn söylediği her söz bizlere bi ışık olmalı bu yüzden bu yazıları sizinle paylaşmak istedim.Umarım beğenirsiniz...
  5. mevlanadan

mevlanadan

oraya gitme demedim mi sana ? seni yalnız ben tanırım demedim mi ? bu yokluk yurdunda hayat çeşmen benim demedim mi ? bir gün kızsan bana alsan başını yüzbin yıllık yere gitsen, dönüp kavuşacağın yer benim demedim mi ? ...ben bir denizim demedim mi ? sen bir balıksın demedim mi ? demedim mi o kurak yerlere gitme, senin duru denizin benim demedim mi ? demedim mi yolunu vururlar senin, demedim...

Sayfayı Paylaş