gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mevlanayla ilgili facebook sözleri lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Facebook hesabım içinm Mevlana sözleri yazarmısınız buraya, herkes abuk sabuk şeyler yazıyor ben Mevlananın sözlerini yazmak istiyorum..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Aklın Yoksa Yandın. Ya Kalbin Yoksa, O Zaman Sen Yoksunki
    Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa; Allah da onu başkasına muhtaç etmez.

Seni Seveni Zehir Olsada Yut , Seni Sevmeyeni Bal Olsada Unut..!

Sen bizim suretimize yüzümüze değil, siretimize ahlakımıza bak.
    Sık sık verilen aynı öğütten sıkılma. Çünkü bir çiviyi çakabilmek için defalarca vurmak gerekir.

Sevmek bu kadar güzelse, kimbilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir.

Mademki kendinde bir dert veya pişmanlık hissediyorsun; bu, Allah’ın sana olan yardımının ve sevgisinin bir delilidir

Kula Bela Gelmez, Hak Yazmadıkça; Hak Bela Yazmaz, Kul Azmadıkça

İnsanları iyi tanıyın; Her insani fena bilip kötülemeyin, Her insanı da iyi bilip övmeyin..

Pişkinin Halinden Ne Anlasın ki Ham...Öyleyse Sözü Kısa Kesmek Gerek Vesselam !..

Sağlık, sıhhat, âfiyet ve huzur çağında herkes dosttur. Ama dert çağında, gam vaktinde Allah’tan başka eş dost nerede..

İnsanlar Günahları ile Övünüp Sevaplarla Alay Ediyorlarsa,Şeytan Yüreklerinde Tavaf Ediyor Demektir.

Dert , gizlice Allah ’ı anmana vesile olacaksa tüm dünya mülkünden değerlidir ..

Hak'tan bahar fermanı gelmedikçe toprak sırrını açmaz.. Hz. Mevlana

Mü’minin saygınlık ve onuru; Allah’ın kendisine verdiğine kanaat edip, insanlardan bir şey beklememesidir.

Ne Kadar Zengin Olsan, Ancak Yiyebilecegin Kadar Yersin, Denize Testiyi Daldırırsan Alabilecegi Kadar Alır, Gerisi Kalır

mevlanayla ilgili facebook sözleri lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hz. mevlananın dostlukla ilgili sözleri var mı

hz. mevlananın dostlukla ilgili sözleri var mı

Hazreti mevlananın dostluk üzerine söylenmiş sözleri dostluğu anlatan mesajları ve yazıları lazım var mı ?
  2. Mevlananın annelerle ilgili mesajları sözleri

Mevlananın annelerle ilgili mesajları sözleri

Mevlananın annelerle ilgili sözleri Mevlananın annelerle ilgili düşünceleri Mevlananın anneler hakkında ki sözleri Hazreti Mevlana ve diğer tanınmış büyük insanların şeyh sadi bediüzzaman hazretlerinin annelerle ilgili söyledikleri unutulmaz güzel sözleri Bizim Peygamberimizin yolu aşk yoludur. Biz şktan doğmuşuz, annemiz aşktır. Aşk şeriatı, bütün dinlerden ayrıdır. Aşıkların şeriatı...
  3. Mevlananın yardımlaşma ile ilgili sözleri

Mevlananın yardımlaşma ile ilgili sözleri

Mevlananın yardımlaşma hakkında sözleri H.z Mevlananın yardımlaşma ve kusurları örtme üzerine şiddet üzerine tevazu üzerine alçak gönüllük üzerine düşündrücü güzel sözleri. Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol. Şefkat ve merhamette güneş gibi ol Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol Hiddet ve asbiyette ölü gibi ol Tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi ol Hoşgörürlülükte deniz...
  4. Mevlananın kitapla ilgili sözleri

Mevlananın kitapla ilgili sözleri

Kitap ile ilgili mevlana Celaledin Rumi'nin sözleri ve kitaplar hakkındaki sözlürini istiyorum Bir kaç taneydi ama hatırlayamadım teşekkür ediyorum.
  5. facebook için mevlananın özlü sözleri varmı?

facebook için mevlananın özlü sözleri varmı?

Arkadaşlar herkese selam. Sitenizi sürekli takip ediyorum.Benim de bir ricam var.Acaba facemden paylaşabileceğim Hz.Mevlanaya ait özlü sözler varmı sitede ?

Sayfayı Paylaş