gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

Meyhaneci

Konu, 'L-M' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Rüyada meyhaneci görmek, yasanti ve satanin hosluguna, hastaliklarin iyilesip afiyet bulmasina isarettir. Çok kere meyhaneci görmek, faiz yemeye yahut domuz ve maymun gibi hayvanlari ve oyun aletleri satan kimseye isarettir. Meyhaneci, mal ve haram kazanç sahibi bir kimsedir. Rüyada meyhaneciyi görmek, îman ve Allah'i birlemeye, günahkar için, tövbe etmeye ve ilim talebinde bulunan için ilme isarettir.

Meyhaneci konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kenan Doğulu - Elveda Meyhaneci

Kenan Doğulu - Elveda Meyhaneci

Elveda meyhaneci artık kalamıyorum Bir başkayım bu akşam sarhoş olamıyorum Aynı kadeh aynı mey bir tat alamıyorum Allahım bu nasıl şey sarhoş olamıyorum Ne yerde ne gökteyim bir garip seferdeyim Aşık mıyım ben neyim sarhoş olamıyorum Aynı kadeh aynı mey bir tat alamıyorum Allahım bu nasıl şey sarhoş olamıyorum
  2. Adnan Şenses - Döldür Meyhaneci

Adnan Şenses - Döldür Meyhaneci

içelim arkadaş benim derdim çok, İçelim arkadaş derdime çare yok İçelim arkadaş bu gün keyfim yok. İçelim arkadaş tadım tüzüm yok Dostlar acı söyler, düşmanlar sevine dursun Bir büyük içtim ben, şifalar olsun Mezem biraz peynir, birazda zeytin olsun İçelim arkadaş içelim işte, İçelim arkadaş sarhoşum işte... Döldür be meyhaneci, boş kalmasın kadehim......
  3. Orhan Gencebay - Musalla Taşı (Meyhaneci)

Orhan Gencebay - Musalla Taşı (Meyhaneci)

orhan gencebay dertliyim Bir gün içki dolu vücudum Musalla taşına konursa Sen bilirsin meyhaneci onu nasıl sevdiğimi Namazım kılınır da Merhumu nasıl bilirsiniz diye sorulursa Tek suçu aşka inanmaktı İyi biliriz dersin değil mi Dertliyim derdim dünyadan büyük Meyhane evim sarhoşlar dert arkadaşım Elimde sigaram dumanı da bir başka yük Anam da babam da sensin şarap Meyhaneci bir tek sırdaşım...

Sayfayı Paylaş