gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Meyvalı Gazozlu Kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 meyvalı gazoz 5
    yumurta
    2 bardak toz şeker
    3 bardak un
    2 paket
    vanilya
    Limon kabuğu rendesi

Yapilis Tarifi
    Fırını yakın. Kek kalıbını yağlayın.Yumurta ve toz şekeri çırpın.Gazoz,limon kabuğu,vanilya,unu karıştırın. İçine yumurta şeker karışımı ekleyip çırpın.Kek kalıbına koyup 30 dakika pişirin.
    Afiyet olsun...

Meyvalı Gazozlu Kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meyvalı safran pilavı

Meyvalı safran pilavı

MALZEMELER 1/2 lt et suyu (hazır tablet olabilir) Bir kutu safran 200 gr. Amerikan pirinci 300 gr. dana biftek 6 yemek kaşığı soya yağı Karabiber 1 olgun mango 2 kiwi 3 yemek kaşığı fıstık 5 yemek kaşığı ahududu sirkesi HAZIRLANIŞI Kaynamış et suyuna safran, tuz, ve pirinci ekleyin. Kapağını kapatarak 20 dakika pişirin. Sonra süzün ve soğutun. Dana bifteklerini 1,5 cm. aralıklı...
  2. Meyvalı Yılbaşı Keki

Meyvalı Yılbaşı Keki

MALZEMELER ½ su bardağı ayva reçeli tanesi ½ su bardağı portakal kabuğu reçeli tanesi ½ su bardağı çekirdeksiz üzüm ½ su bardağı küçük doğranmış jöle şeker ½ su bardağı küçük doğranmış incir ½ su bardağı kuru siyah üzüm 1 su bardağı şekerlenmiş kokteyl kirazı ½ su bardağı ceviz içi ½ su bardağı küçük doğranmış kuru kayısı 1 tatlı kaşığı kabartma tozu ½ çay kaşığı tuz 1 su bardağı eriyik...
  3. çerezli kek

çerezli kek

Malzemeler * 3 yumurta * 1 su bardağı şeker * 3 su bardağı un * 1 su bardağı süt * 1 su bardağı sıvıyağ * 1 limon suyu ve kabuğunun rendesi * 1 su bardağı ceviz (iri çekilmiş) * 1 su bardağı kuru kayısı (doğranmış) * 1 su bardağı tuzsuz antep fıstığı * 1 paket kabartmatozu * 1 paket vanilya Yapılışı : 1. Kalıp yağlanıp unlanır. Fırını yakın....
  4. TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

gazozlu poğaça tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç gazozla poğaça yapmayı denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra aklıma yattı benim.Sütlü poğaça,düğüm poğaça oluyor da gazozlu poğaça mı olmayacak dedim ve geçtim mutfağa melekler :) İşte malzemelerimiz; 1 su bardağı oda ısısında sade gazoz Yarım su bardağı ılık su 250 gr tereyağı...
  5. Gazozlu Trüf Tarifi Resimli yapılışı

Gazozlu Trüf Tarifi Resimli yapılışı

Gazozlu Trüf Tarifi Resimli Gazozlu Trüf Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda benim gibi çikolata seven tüm arkadaşlarımız için, şahane bir lezzet tarifi veriyor ve gazozlu trüf yapılışı hakkında bilgiler aktarıyoruz. Malzemeler -4 yemek kasığı sade gazoz -50 adet çikolata kap -50'şer g sütlü ve bitter çikolata -250 g beyaz...

Sayfayı Paylaş