gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Meyve Diyeti

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bu diyeti özellikle sıcak günlerde uygulamanız rahat olur. Diyet, özellikle ortalama iki kilo vermek isteyenler düşünülerek hazırlanmış ve günde 1000 kalorilik bir enerji alımına dayanıyor. Ancak iki kilodan daha fazla vermek isteyenlere bu programı tavsiye edilmiyor. Bu diyet ayrıca, vücudun toksinlerden arınmasına, şişkinliğin kaybolmasına ve cildin daha parlak olmasına yardımcı oluyor. Sabah

Bir kayısı, bir şeftali, bir fincan çilek, yarım elma, yarım litre maden suyu ve arzuya göre üç - beş kaşık tatlandırıcı kullanarak bir kase meyve salatası hazırlayın. İşte hazırladığınız bu salatanın yarısı sabah kahvaltınızı oluşturacak.

Ara öğün

Meyve salatasının diğer yarısı

Öğle

İki köfte ya da 60 gram et veya tavuk (ızgara)
    Bir kase yoğurt
    Bir ince dilim ekmek
    Bir kase salata (bir tatlı kaşı yağla tatlandırılmış)

Ara öğün

Üç - dört adet kepekli kraker ya da bisküvi

Akşam

Dört yemek kaşığı etli bir sebze yemeği
    İki ince dilim ekmek
    Bir kase yoğurt
    Bir adet meyve

Meyve Diyeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meyvelerin diyetteki önemi !

Meyvelerin diyetteki önemi !

Sebze ve meyvelerin kalori miktarı düşük olduğu için diyette önemli yer tutarlar. Ancak yine de tavsiye edilen tüketim miktarını aşmamak gerekir. Meyve ve sebzeler sağlıklı beslenme önerileri içinde en büyük yeri tutan 2 temel gruptur. Ancak tüm meyve ve sebzelerin belirli bir enerji değeri ve şeker içerikleri vardır. Bu sebeple yenilen miktarlar önemlidir, yarım muzun enerji değeri 1 elmaya...
  2. Meyvelerin diyetteki yeri ve önemi!

Meyvelerin diyetteki yeri ve önemi!

tüketimde reklamın yeri ve önemi Sebze ve meyvelerin kalori miktarı düşük olduğu için diyette önemli yer tutarlar. Ancak yine de tavsiye edilen tüketim miktarını aşmamak gerekir. Meyve ve sebzeler sağlıklı beslenme önerileri içinde en büyük yeri tutan 2 temel gruptur. Ancak tüm meyve ve sebzelerin belirli bir enerji değeri ve şeker içerikleri vardır. Bu sebeple yenilen miktarlar önemlidir,...
  3. Meyve Diyetleri

Meyve Diyetleri

Diyetisyen : Secil Kenar Memorial Hastanesi Yazin gelmesiyle bircok yaz meyvesi de sofralarimizda yerini aldi. Meyvelerin cesitli ve lezzetli olmasi meyve tuketim miktarinin artmasina sebep oluyor. Ayrica bu donemde meyve, karpuz, cilek diyeti gibi donemsel dusuk kalorili, tek besinden olusan favori diyetler goze carpmaya basliyor. Peki meyve diyetleri sanildigi kadar masum mu? Bu...
  4. meyve diyeti hakkında...

meyve diyeti hakkında...

Meyve Diyeti Gercekten zayiflatiyor mu? Yazin gelmesiyle bircok yaz meyvesi de sofralarimizda yerini aldi. Peki meyve diyetleri sanildigi kadar masum mu? Diyetisyen : Secil Kenar Memorial Hastanesi Yazin gelmesiyle bircok yaz meyvesi de sofralarimizda yerini aldi. Meyvelerin cesitli ve lezzetli olmasi meyve tuketim miktarinin artmasina sebep oluyor. Ayrica bu donemde meyve,...
  5. Diyette Yardımcı Olacak Meyveler

Diyette Yardımcı Olacak Meyveler

Portakal, vişne, kayısı, elma ve üzüm... Pazar sepetlerimizden eksik etmediğimiz bu meyvelerin suları, içerdikleri vitamin ve antioksidanlarla birçok hastalığı önlerken canımıza da can katıyorlar. Hangi meyvenin suyu hangi şikayetlere iyi geliyor?... PORTAKAL SUYU: Bağışıklık sistemini güçlendirerek bizleri soğuk algınlığı ve gripten koruyan meyvelerin başında portakal gelir. İçerdiği C...

Sayfayı Paylaş