gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

meyvenin cilde faydaları neler ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam kızlar :) Ben meycve yemeyi hiç sevmiyorum ama meyvenin faydalarından da haberdarım.Yalnız benim cildim çok bozuk acaba diyorum meyvenin cilde de faydası var mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Beslenirken dikkat edilecek bir kaç küçük ayrıntı sizi ve cildinizi koruyor..Uzmanlar daha çok yeşil sebze yiyenlerin daha canlı bir ten rengine sahip olduğu sonucuna vardı.Altı hafta içinde sağlıklı beslenen kişilerin ciltlerinde 'altın bir ışıltı' oluştuğu, kötü beslenen kişilerde ise bozulma ve solgunluk oluştuğu belirtiliyor.Yenilen sebze meyvenin kişinin dış görünümüne yansıyarak cazibesini arttırdığı görüşü başka bilimsel çalışmalarda da ortaya atılmıştı.
    Pek çok sebze ve meyvede bulunan ve sarı ve kırmızı renk veren karotenin cilt rengini etkilediği, çok uzun yıllardır biliniyor.Ancak normal ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığının ne düzeyde etki ettiği net değildi.

Beslenmede ufak değişiklikler bile cilt tonunda gözlenebilir iyileşme sağlayabiliyor..

meyvenin cilde faydaları neler ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Altın Çilek Meyvesinin Faydaları Nelerdir ?

Altın Çilek Meyvesinin Faydaları Nelerdir ?

Altın çileğin faydaları Altın çilek meyvesinin yararları Altın çilek kurutularak yada tazeyken yenebilen bir meyvedir melekler :). Başbakan Tayyip Erdoğan'ın elinde görüldükten sonra Türkiyede birden fırtına gibi esen altın çileğin faydalarını makalemizden öğrenebilirsiniz :tik: Altın Çileğin Fayları 1- Diyabet ve şeker hastalarına faydalıdır. 2- Bol miktarda C vitamini vardır. 3- Kilo...
  2. Meyve Tohumlarının Faydaları Nelerdir ?

Meyve Tohumlarının Faydaları Nelerdir ?

Meyve Tohumlarının Faydaları Meyve Tohumlarının Faydaları Hanği Tohum Neye İyi Geliyor Meyve tohumları pek çok alternatif tıp tedavisinde kullanılıyor melekler :) Bu tedavileri öğrenmek için makalemize göz atabilirsiniz :tik: Meyveler kadar tohumlarının da besleyici olduğu, bu nedenle mutlaka değerlendirilmeleri gerektiği bildirildi Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Fakültesi...
  3. Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Geçenlerde bir tv programında duydum argan yağının cilde iyi geldiğini ama öyle her duyduğuma da inanamıyorum doğrusu. Acaba aranızda Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir bilen var mı ya da uygulayan var mı, ben kullansam mı diye düşünüyorum. Lütfen biliyorsanız Argan Yağının Cilde Faydalarını yazın bana
  4. Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Dermatologların sıklıkla önerdiği maden suyunun, suyun en sağlıklı formlarından birisi olduğu söyleniyor. Peki günde en az bir kere rahatlıkla içebileceğimiz maden suyu cildimize ne gibi faydalar sağlıyor?Maden suyu kullanımı ciltte bir ferahlama ve rahatlama sağlar. Cildin pürüzsüzlük kazanmasına yardımcı olur. Cildin yağ, toz ve kirden arınmasını sağlar. Cildi güçlendirir ve gözenekleri...
  5. Demirhindi meyvesinin faydaları nelerdir?

Demirhindi meyvesinin faydaları nelerdir?

Afrika kıtasında fillerin uysallaşması için yedirilen demirhindi meyvesi, Osmanlı İmparatorluğunda susuzluğu kesmesi, kusma ve ateş ve rahatlama için kullanılmıştır. Geleneksel Tıp içinde yaprakları, tohumları sıklıkla kullanılır. Baharat olarak, meyveleri bütün olarak kullanılır. Günümüzde, sanayide şekere kıvam verici, alerjik reaksiyonlarda kullanılır. Demirhindi meyvesi içinde, A, B1,...

Sayfayı Paylaş