Mezoterapi Hakkında Bilinmeyenler

M

Misafir

Forum Okuru
Mezoterapi Hakkında Bilinmeyenler
cm6trtmtem6.jpg

Mezoterapi estetik amaçlı olarak selülit başta olmak üzere, bölgesel kilo vermede, cildin yaşlanmasını ve saç dökülmesini önlemede ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesinde başarıyla uygulanıyor. Bu yönteme boyun ve bel fıtığı ağrılarında, artrit gibi tüm eklem hastalıklarında, spor travmalarında, migren ve psikomatik hastalıklarda da sıklıkla başvuruluyor.

Mezoterapi günümüzde daha çok bölgesel zayıflama yöntemi olarak biliniyor. Ama mezoterapiyi sadece estetik ile bağdaştırmamak gerekiyor. Çünkü mezoterapi; migrenden romatizmaya, bel ve boyun fıtığından gastrite kadar pekçok hastalığın tedavisinde ve ağrıların dindirilmesinde başvurulan bir teknik.

İlk kez 1952 yılında Michel Pistor adlı bir Fransız doktor tarafından ağrı tedavisinde kullanılan mezoterapi, ülkemizde ise 18 yıldır kullanılan bir yöntem. Bölgesel bir tedavi yöntemi olan mezoterapide, ilaç, tedavi edilecek bölgeye 4-6 mm uzunluğundaki çok küçük iğnelerle, tek veya karışım halinde enjekte ediliyor.

Bu yöntemle hastalıklar, lokal olarak uygulanan mikroenjeksiyonlar yoluyla tedavi edilebiliyor veya kontrol altına alınabiliyor. Yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü, ilaçların küçük dozlarda ve bölgesel olarak verilmesi. Uzman hekimler tarafından uygulandığında yan etkileri önemsiz sayılabilecek kadar az. Bir başka önemli avantajı da, hastalığın yerleştiği alanla tedavi uygulama alanının birbirine yaklaştırılması. Ancak mezoterapinin gelişigüzel kullanılmasından ve yanlış kişiler tarafından uygulanmasından dolayı ciddi sorunlarla karşılaşmanın da söz konusu olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu nedenle de bir ilaç tedavisi olan mezoterapinin mutlaka bir estetik cerrahi uzmanı yada dermatolog doktor tarafından yapılması öneriliyor…

Ce: Mezoterapi Hakkında Bilinmeyenler

benim arkadaşım uzun süre yaptırdı bende gördüm yapılırken iğneleri batırıp batırıp duruyo valla ben cesaret edemedim paylaşımın için sağol rüyam eline sağlık.

Geri