Mezuniyet Balosu İçin Modacılardan Öneriler

ms_enemy

Yeni Üye
Üye
Mezuniyet Balosu İçin Modacılardan Öneriler
mezuniyet balo kıyafetleri mezuniyet balosu kıyafetleri balosu elbiseleri okul ayakkabıları ortaokul 2011
Okullarda bitiyor arkadaşlarım bu modeller tam sizlik :)
18 yaşında olup da kafalarını en az ÖSS kadar çok meşgul eden bu soruyu kızlar adına modacılara sorduk. Yıldırım Mayruk, Alev Ciliv, Cemil İpekçi, Cengiz Abazoğlu ve Vakko'nun moda editörü Nil Uzun mezuniyet balosu için saç ve ten rengine, vücut yapısına göre en uygun kıyafet, aksesuvar ve saç önerilerini saydılar. Hepsinin ortak kararı "O gece mutlaka çok sade olmalısınız. Siyah elbiseden uzak durun. Makyajınızı hafif ve pastel tonlarda yapın. Saçlarınızı da doğal bırakın. Topuz ve lüleden kaçının" oldu.. Şimdiden iyi eğlenceler.

"Eğlenceyle noktalanacak bu gecede rahat bir kıyafet seçilmeli"
Yıldırım Mayruk
Mezuniyet pazarında, özellikle Uzakdoğu ya da Avrupa'dan ithal, abartılı, çok süslü, sentetik, aşırı dekolteli ve seksi giysiler büyük kentlerimizin bazı kesimlerinde sıkça tercih ediliyor. Bunu doğru bulmuyorum.
Esmer tenlerde daha açık ya da parlak, açık tenlerde ise daha pastel renkler son derece zarif kontrastlar yapabilir. Uçuşan, tül, organza ve şifon gibi kumaşlar tercih edilmeli, hafif bir makyaj yapılmalı. Bazen zarif bir çiçek onları daha iyi yansıtabilir. Böyle bir aksesuvar gençlik ve tazeliklerini gölgelemeyecektir.
Eğlenceyle noktalanacak gecede fonksiyonel, tekrar kullanılabilir, fazla öne çıkmayan ve kutlama mekanına uygun giysiler her zaman en akılcı seçim olacaktır.

"Klasik topuz ve bol spreyli saçlardan kaçının"
Alev Ciliv
Bu sene mezuniyet için genç kızlara; ipek şifonlar veya saten kullanarak tasarlanmış diz altı veya uzun modeller tavsiye ediyorum. Aksesuvar bu yıl çok moda olduğu için boncuktan çiçekler veya elbisenin kendi kumaşından güller kullanılabilir.
Çok abartılı, canlı renklerdense sezonun gözdeleri olan pembe, pudra, bej, dore gibi seçenekler elbiseyi daha hoş gösterecektir. Esmerlere açık pembe, pudra veya yeşil; sarışınlara fuşya, pembe, dore; kumrallara da bal rengi veya tarçın tonlarını tavsiye ediyorum.
Saçlar doğal bırakılmalı. Klasik topuzlardan veya bol spreyli kaskatı saçlardan ve abartılı makyajdan kaçınılmalı. Pastel tonlarda bir makyaj tercih edilmeli.

"Clubber tarzını haute couture ile birleştirin"
Cengiz Abazoğlu
Şu an yoğun bir tempoda mezuniyet törenlerine giysi hazırlıyorum. Kızlardan istediğim şey düz bir fön, çok hafif bir parlatıcı, minik bir göz makyajı. Makyaj çok önemli. Abartıya kaçmadan, sade, doğal güzelliklerini vurgulamalılar. Saçta da aynı şekilde gereksiz bukleler, lüleler olmamalı. Abartıdan uzak kalmalılar.
Ben mezuniyetlerde küçük kadınların ortada dolaşmasını istemiyorum. Clubber tarzını haute couture ile bütünleştirmelerini istiyorum. Davetten sonra herkesin muhakkak başka bir programı oluyor. Popüler eğlence yerlerine gidiliyor. Bu yüzden bazı kıyafetleri iki parça yapıyorum. Böylece üstlerini gecenin ilerleyen vakitlerinde bir jean'in üzerine giyerek spor hale dönüştürebiliyorlar.
Esmer tenlerde pembe, sarı, fıstık yeşilini çok seviyorum. Sarışınlarda da sarı renk iki sezondur çok hoşuma gidiyor. Onun dışında lavanta tonları, oranj da kullanabilirler. Kumrallar bu konuda çok şanslı. Onlarda çoğu renk güzel oluyor. Ama özel olarak pudra pembesi, pis fıstık yeşili, nil yeşili, turkuvaz çok güzel duruyor. Siyah bir kurtarıcıdır ama mezuniyet giysilerim arasında siyah hiç yok. Mezuniyet kıyafetinde dekolte çok hoşuma gitmez. Vücutla değil de giysiyle öne çıkmak daha hoş.
Kısa boylu ve kilolular daha çok korse tarzını tercih edebilirler. Bu sezon sıkça kullandım. O tarz giysiler insanı iki beden ufaltıyor. Basen varsa o bölgede mutlaka asimetrik bir hat kullanmalılar. Renk oyunu olabilir. İri göğüslere sahipse, göğüs dekoltesinde asimetrik kesim gözü yanıltır. Böylece bakış göğüse odaklanmaz.
Aksesuvar çok fazla sevmiyorum. Çok minik bir küpe olabilir. Bu sezon pabuçlara ağırlık verdim. Kesinlikle yüksek topuklu giymeliler. Hatta 17-18 pont olsun. Üzerleri taşlı pabuçları çok seviyorum.

"Seksi ve kadınsı kıyafetere yönelmek çok büyük hata"
Nil Uzun (Vakko moda editörü)
Mezuniyet kıyafeti seçerken düşülebilecek en büyük hata, çok ağır işlemeli, pullu, boncuklu veya çok seksi, kadınsı kıyafetlere yönelmektir. Bunların yerine mini elbiseler kullanılabilir. Uzun tuvaletlerde ise renk faktörünün üzerinde durulmalı, ağır işlemelerden kaçınılmalı. Her iki tarzda da kıyafetler sade tutulup çanta, ayakkabı ve takı gibi aksesuvarlarla çarpıcılık sağlanabilir.
Esmerler kırmızı, gece mavisi, beyaz, fuşya; sarışınlar kahve, altın tonları, siyah, nefti yeşil; kumrallar oranj, sarı, yeşil, turkuvaz gibi renkleri rahatlıkla taşıyabilir. Bacak dekoltesi, omuz ya da ufak bir sırt dekoltesi kıyafete şıklık katabilir.
Makyajda çok canlı renkler yerine taze görünümlerini çarpıcı kılacak natürel renkler tercih edilmeli. Önemli bir geceye katılmak için şart sayılan büyük topuzlar artık geçmişte kaldı. Elbiseler dümdüz fönlü bir saç ya da çok güzel toplanmış bir atkuyruğu ile tamamlanabilir.
Aksesuvarlar kıyafete uygun olmalı. Ufak bir gece çantası, dore ya da lame stiletto tipi ayakkabılar, ufak bir küpe ya da kolye o gece için idealdir. Örneğin kırmızı kıyafeti kırmızı çanta ayakkabı ile tamamlamak yerine gümüş rengi aksesuvarlar ile tamamlamak daha doğru olacaktır.

"Sırt dekoltesi bu yaşlarda güzel duruyor"
Cemil İpekçi
Ben 17 yaşındaki bir kızın çok dekolte giymesini sevmiyorum. Makyaj yapmasını hele hiç sevmiyorum. Sadece rimel sürsünler ve çok hafif bir parlatıcı kullansınlar. Saçlarını fönleyip ya da hafif toplayıp bırakmaları daha güzel bir hava veriyor.
Gelen kızlar sırt dekoltesi istiyor. Doğru bir istek çünkü sırt dekoltesi ancak o yaşta güzel duruyor.
Siyah renk isteseler de ben dikmiyorum. Giyebildikleri kadar renkli giyinsinler.
Artık Pamuk Prenses gibi kabarık elbiseli kıyafetler kalmadı. Gelenlere iki parça kıyafet yapmayı tercih ediyorum. En azından büstiyerini başka bir etekle ya da jean'le giyebilir. Masrafa giriyorlar, sonra da kullansınlar.
Kısa boyluysa bile en fazla 15 pont topuklu ayakkabı yapıyorum. Boyu normalse topuk boyunu en fazla 9 pont öneriyorum. Topuklar sivri olmamalı. Yürüyemiyorlar çünkü.
Esmer tenliyseniz canlı renkler giyin. Fuşya, fıstık yeşili, portakal ya da somon rengini yakıştırıyorum. Sarışınlara da bu renkler çok yakışıyor. Ama gençler siyah ve kemik renginden kaçmalılar. Buğday tenli ve kahverengi saçlılara ise yeşilin bütün tonları çok yakışır.
Kısa boylu ya da şişman olanlar iki parça değil tek parça elbise giymeliler. İçlerine sutyen giymeleri için askılarını biraz daha kalın tutsunlar. Kalın bacaklılara yırtmaç güzel olmaz. Arkadan belki hafif bir kuyruk bırakabilirler. Basene kadar oturtup basenden sonrasını düz bıraksınlar. Onları uzun gösteren bir işleme yapılması lazım. Aşağı doğru gitgide koyulaşan renkler ya da iki tarafı koyu elbiseler göz aldatır.
Hakiki takı sevmiyorum. Sahte takılardan taksınlar. Küçük bir küpe ya da sahte boncuklu bir şey iyi olabilir. Çünkü onların gençlikleri zaten bir mücevher gibi.
Ayakkabıda ise taş seviyorum. Kitsch ayakkabılar daha güzel. Ayakkabı neşeli olmalı

ŞİMDİDE BAKALIM MODELLERİMİZE ARKADAŞLARIM.
149df22c13a41c.jpg

149df22c104988.jpg

149df22c116725.jpg

149df22c1292d2.jpg

149df22c1a82d6.jpg

149df22c14b83f.jpg

149df22c15cb45.jpg

149df22c1739f9.jpg

149df22c18531e.jpg

149df22c196661.jpg

Cevap: Mezuniyet Balosu İçin Modacılardan Öneriler

birkaç resim ekledim naçizane umarım beğenirsiniz