gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

MHP lideri Bahçeli, Erdoğan'a sert çıktı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın MHP'ye yönelik 'kafatası milliyetçisi' eleştirisine sert yanıt verdi. Bahçeli, Konya'da, Hükümet Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.
    Bahçeli, 2002'de seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili seçilme yeterliliğine sahip olamadığı için seçim dışı kaldığını, ancak 116 gün sonra milletvekili olduğunu Konya'da da tekrarlayarak, ''Biz Sayın Başbakana ne oldu bu 116 günde, milletvekili olmazken 116 günde nasıl başbakan oldun. Bunu gel millete anlat diyoruz.' Bunu yapamıyor'' dedi.

Konuşmasında meydanlardaki siyasi üslubu da eleştiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları söyledi:

''Belediyelere hangi imkanı sağlayacağını bir tarafa bırakmışsınız, siyaseti kirleten, siyasi üslubu çirkinleştiren kabaca bir Türkçe ile büyük bir çoğunlukla ya 'lan' diyorsun sonunu 'be' ile bağlıyorsun. Böyle bir üslup bozukluğu ile konuşuyorsun. Yalan konuşuyorsun Sayın Başbakan, hakaret ediyorsun Sayın Başbakan. İftira ediyorsun Sayın Başbakan. Sonra da siyasi partilere sataşmaya başlıyor. Kendisinden olmayan herkese hakaret ediyor. Böyle bir üslupla bir yere varılamaz. Böyle bir Üslupla Türkiye'de sosyal barış sağlanamaz. Böyle bir üslupla Türkiye'ye hizmet edilemez. Sayın Başbakan hep bunları yapıyor.''

'ŞU ÇİRKİN SÖZE BAKINIZ'

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın miting alanlarında söylediği sözlerle yine büyük yanlışlar yapmakta olduğu savunarak şöyle konuştu:

''Konyada bize 'bunlar kafatasçı' diyor. Şu çirkin söze bakınız, Milliyetçi Hareket Partisi'ni nasıl kafatasçı olarak, nasıl edepsizce suçlarsın'' diyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a, ''Türk siyasi hayatında 40 yıldan bu yana şerefli bir mücadele yürüten bir siyasi partiye böyle edepsizce bir iftirada nasıl bulunursun Sayın Başbakan'' diye sordu.

''Eğer Milliyetçi Hareket kafatası ölçmeye başlamış olsaydı, senin Türkiye'de Başbakan olma şansın var mıydı?'' diyen Bahçeli, miting meydanlarından ne konuşulacağının iyi bilinmesi gerektiğini söyledi.

'ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR ATTAN DÜŞME ÖZÜRLÜSÜ DEĞİLİZ'

Başbakan Erdoğan'ın ''Sayın Bahçeli uçak özürlüsü'' dediğini ileri süren Bahçeli, şunları kaydetti:

''(Uçak özürlü) ne demek, yani 'uçağa binememe korkusu var' diyor. Şimdi bizim uçağa bindiğimiz günler, vatandaşın bindiği günlerdir, tarifeli uçaktır, özel uçağa Bahçeli binmez, devletin uçağına hiç binmez. Mütevazi bir şekilde arkadaşlarıyla gece gündüz kara yoluyla seyahat ederek, her ile ulaşmaya gayret gösteren bir partinin genel başkanına 'uçak özürlü' demekle neyi anlatıyorsun. Haydi diyelim ki biz uçak özürlüyüz. O teknoloji harikasına binmekten biraz çekiniyoruz. Pekala ben şimdi dersem ki 'Allah'a çok şükür attan düşme özürlüsü değiliz' desem ne olacak? Gel Konya'nın caddelerinde bir ata bin de görelim bakalım.''

MHP lideri Bahçeli, Erdoğan'a sert çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sebekenin lideri ’Hanımağa’ çıktı

Sebekenin lideri ’Hanımağa’ çıktı

Yunan adalarına mülteci kaçıranların peşine düşen polis, şebekenin lideri olan Genç Parti belediye başkan adayı ile kocası ve 6 adamını yakaladı. GEÇEN ay Seferihisar İlçesi’nde kaçak yollardan Yunanistan’a gitmeye hazırlanan 30 kaçağın yakalanmasının ardından teknik takip yapan polis, şebekenin Aydın’ın Didim ilçesinden yine insan kaçırılacağını belirleyerek baskın yaptı. Karabağlar,...
  2. İbrahim Tatlıses Müjde Ar'a Sert Çıktı

İbrahim Tatlıses Müjde Ar'a Sert Çıktı

İBRAHİM TATLISES, “İBO SHOW”DA YILDIZ TİLBE’YE SÖYLEDİKLERİ İÇİN KENDİSİNİ ELEŞTİREN MÜJDE AR’A ÇATTI. Ar’ın “Haydi Gel Bizimle Ol” programında kendisinden daha ağır laflar sarf ettiğini ileri süren türkücü, “Müjde Ar’ın programını seyretsinler de ne kelimeler kullanılıyor görsünler. Onlara kimse bir şey demiyor ama... Bir de hanım yani” diye konuştu.
  3. G-20 liderlerinden 17'si unutkan çıktı

G-20 liderlerinden 17'si unutkan çıktı

Kasım ayında korumacılıktan uzak durmaya söz veren G-20 ülkelerinden 17'sinin korumacı önlemlere başvurduğu ortaya çıktı. Dünya Bankası korumacılık konusunda uyardı.. Nisan'da İngiltere'nin başkenti Londra'da toplanacak olan G-20 zirvesinin en önemli gündem maddelerinden biri de korumacılık. Liderler sürekli korumacılığa karşı oldukları yönünde açıklamalar yapsa da bu konuda karneleri pek...
  4. MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ergenekon eleştirisi

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ergenekon eleştirisi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ergenekon soruşturmasının huzursuzluk kaynağı haline geldiğini söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon soruşturması kapsamında 12. dalga kapsamında gözaltına alınan akademisyenlerle ilgili " Soruşturma ve yargılama safhalarının parça parça sürdürüldüğü tefrikaya (arkası yarın) dönen hukuki süreçler, kamuoyunda sürekli tartışılan bir huzursuzluk...
  5. Altan Gördüm Boşanma Haberlerine Sert Çıktı !

Altan Gördüm Boşanma Haberlerine Sert Çıktı !

altan gördüm haberleri vahide gördüm altan gördüm Sevgili melekler, usta oyuncu Altan Gördüm eşi Vahide Gördüm ile boşanacakları yolunda ki söylentilere sertçe cevap verdi. ''Biz Haluk Aşkın çifti değiliz !'' diyerek gönderme yapan Altan Gördüm çok sinirliydi. İşte Vahide Gördüm Altan Gördüm haberleri, haberin detayları... Bir süredir meme kanseri tedavisi gören ünlü oyuncu Vahide...

Sayfayı Paylaş