gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Mide kelepçesi yaşı 12'ye düştü

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Çocuklarda obezite sorunu büyüyor... Bu yıl çok sayıda çocuğa mide kelepçesi takıldığı belirtildi.. [​IMG]Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Taşkın, Türkiye'de obezitenin giderek arttığını ve artık midelerine kelepçe taktırılan çocuk yaşının 12'ye kadar indiğini açıkladı. Son 17 yıldır cerrahi yollara başvuran 2 bin 500 obezite hastası olduğunu söyleyen Taşkın, operasyonların 2 bine yakınını kendisinin gerçekleştirdiğini belirterek, "Türkiye ve Avrupa'da, yani ekmek yiyen toplumlarda en çok 'kelepçe' diye anılan 'mideye bant takma' operasyonunu gerçekleştiriyoruz" ifadesini kullandı. '10 ÇOCUĞA TAKTIM'
    Son yıllarda çocuklarda da obezitenin arttığını ve 5 yıl boyunca zayıflatılamayan 12 yaş üstü çocuklarda son çare olarak kelepçe yöntemine başvurduklarını anlatan Taşkın, "Sadece ben yaşları 12 ile 14 arasında değişen 10 çocuğu ameliyat ederek mide kelepçesi taktım. Bu çok ciddi bir karar olduğu için çocuk cerrahı ve psikologlar birlikte çalışıyor" dedi. Mideye tüp takma ameliyatının yanlış amaçlarla uygulandığının da altını çizen Taşkın, şunları söyledi: "Balon çıkarıldığında hasta yine şişmanlar. Bizde önüne gelen balon taktırıyor, çok yanlış."

6 ÇOCUKTAN BİRİ OBEZ
    Yeditepe Üniversitesi tarafından 20 özel yuva, ilköğretim okulu ve lisede yapılan araştırmaya göreyse, her 6 çocuktan biri obezite sınırında. Şişmanlık kızlarda yüzde 16.7, erkeklerde ise yüzde 25 oranında görülüyor. 10-12 yaş grubu erkek çocukların yüzde 34.4'ünün, obezite açısından yüksek risk altında olduğu görüldü. (Sabah)

Mide kelepçesi yaşı 12'ye düştü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düşler Vurulunca Düşerler.. Mi...??

Düşler Vurulunca Düşerler.. Mi...??

Kan dışımıza, gözyaşı içimize akar demiştin. Korkmuştum sözlerinden, yere göğe koymak istememiştim. Sen inatla söylemiştin, durmadan, ağlamalarıma aldırmadan. Şimdi sana bir cevabım var işte... Şıp.. Şıp... Şıp.... Oyuklarını görmüyor musun? Dışarı akması nedendir zannediyorsun? Delip içimizi, içimizden içre yol bulup gitmesi... alıştım.../ yalan.../ uzat.../ düş... düş.../tüm...
  2. Obez çocuğa mide kelepçesi

Obez çocuğa mide kelepçesi

Obez çocuğa mide kelepçesi İngiltere, özellikle çocuklarda giderek artan obezitenin önüne geçmek için, mideyi küçülten ve iştahı kesen mide kelepçesine yeşil ışık yaktı. İngiliz Ulusal Sağlık Enstitüsü, bugüne kadar sadece yetişkinlere uygulanan mide kelepçesini çocuklar için de onaylayarak gittikçe tehlikeli boyutlara ulaşan obeziteye karşı radikal bir önlem alındığını açıkladı....
  3. Mide kelepçesi ile zayıflama

Mide kelepçesi ile zayıflama

mide kelepçesinden ölenler mideye kelepçe taktırmak mide balonu taktıranlar mideye kelepçe taktırmak video kelepçesi taktıran ünlüler Son zamanlarda medyadanda duymuşsunuzdur midesine kelepçe taktırıp sonradan ölen genç hakkındaki haberleri.Nedir bu mideye kelepçe taktırma olayı?Yine hatırlarsınız yakından tanıdığınız bazı ünlülerde bu yola başvurup kilo veren hatta bazıları hayatlarını...
  4. Okula Başlama Yaşı 5e Düştü

Okula Başlama Yaşı 5e Düştü

Okula Başlama Yaşı Kaç Okula Başlama Yaşı 5e Düştü Yanılmıyorsam şayet, benim zamanımda okula başlama yaşı 7 ila 8 di. Lakin şimdi okula başlama yaşı değişti 5'e düştü Melek'lerim. Biz de bu konuyu sizlere aktarmak için bu sayfamızda ilgili haberi yayınlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın zorunlu okul öncesi eğitime başlama kararının ardından pilot iller belirlendi Karar doğrultusunda...
  5. Mide Kelepçesi İle Zayıflama Nasıl Olur??

Mide Kelepçesi İle Zayıflama Nasıl Olur??

Mide Kelepçesi Mide Bandı Mide Kelepçesi İle Zayıflama Mide kelepçesi diğer adıyla mide bandı, kişinin ağır şişmanlık, obezite durumlarında sağlığının giderek bozulması ve şişmanlığa bağlı başka hastalıklarında ortaya çıkmasıyla kullanılan cerrahi bir yöntem. Mide kelepçesi ile kişinin tükettiği besin miktarını azaltılması ve kişinin zayıflaması hedeflenmektedir.Ve bu yöntemiz sizlerle...

Sayfayı Paylaş