gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Mideniz yanıyorsa...

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Mide yanmasından mı şikayetçisiniz? Öyleyse sindirimi kolaylaştıran, yanma hissini azaltan yiyecekleri tüketmelisiniz. Mide yanması zaman zaman hepimizin şikayet ettiği bir sorundur. Ancak bazı noktalara dikkat ederek bu problemi azaltmak mümkün. Öncelikle yemekleri az az, sık sık olacak şekilde tüketin, yavaş yiyin, iyi çiğneyin. Yiyecek ve içeceklerinizin çok sıcak veya çok soğuk olmamasına dikkat edin. Karında basıncı arttıran sıkı kemer kullanmayın. Yemeklerden hemen sonra uzanıp yatmayın. Alkol ve sigaradan da mümkün olduğunca kaçının.
    Neler yiyebilirsiniz?
    Karnabahar: Haşlanmış karnabahar, mideyi asit saldırılarından korur.
    Lahana: Lahanayı çiğ olarak yemeyi tercih edin. İnce şeritler halinde doğrayıp salata yapın.
    Patates: Çiğ patates suyu mide yanmasının doğal ilacıdır. Patatesi soyup katı meyve presinde suyunu sıkın. Su, havuç suyu ya da kereviz suyu ile karıştırıp için.
    Elma sirkesi: Salatalarda ya da mezelerde elma sirkesi kullanın.
    Maden suyu: Mide asidinin büyük bir bölümünü etkisiz hale getiriyor.
    Ispanak: Ispanağı buharda pişirin ya da haşlayarak tüketin. Taze yapraklarını salata olarak yiyin.
    Zeytinyağı: Çiğ olarak kullanıldığında besinlerin midede kalma süresini azaltıyor ve yağların sindirimi için safra salgısını artırıyor.
    Muz: Mideyi seven meyvelerin başında geliyor. Ara öğünlerde birer muz yemek, midedeki yanma hissini ortadan kaldırabilir. Muz, mide enzimleri ve hücrelerinin üretimini de artırıyor.
    Kızarmış ekmek: Midenin salgıladığı aşırı asidi kurutarak yanma hissini gideriyor.

kaynak:guzelforum.com

2. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Mideniz yanıyorsa...
    bende oluyor bazen yanma:S
    teşekkürler faydalı bilgiler için=)

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Mideniz yanıyorsa...

teşekkürler mislim faydalı bilgiler için

Mideniz yanıyorsa... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mm yanıyor

mm yanıyor

Aslında işin aslı şöyle Admin bey... Aslıyı ilk gördüğüm gün başlıyor işin aslı. Aslı bir gün benim acizane msn mi ekliyor. MeleklerMekani.Comdan diyor bana . MeleklerMekani.Com o dakika ruhumun başkenti başımın tacı ruhumun ilacı oluyor. Delikanlıya yakışmaz msn de en ufak bir edepsizlik etmiyorum, yanlız gittiği forumu mıh gibi aklıma çakıyorum. Oğlum diyorum bizim msn ye ilk bu...
  2. Forum yanıyor

Forum yanıyor

Aslında işin aslı şöyle Adminim... Aslıyı ilk gördüğüm gün başlıyor işin aslı. Aslı bir gün benim acizane msn mi ekliyor. forum o dakika ruhumun başkenti başımın tacı , ruhumun ilacı oluyor. Delikanlıya yakışmaz msn de en ufak bir edepsizlik etmiyorum, yanlız gittiği forumu mıh gibi aklıma çakıyorum. Oğlum diyorum bizim msn ye , ilk bu msn de cam açıcaksın . Sorup soruşturup bulup buluşturup...
  3. bakmayın güldüğüme içim yanıyor.......

bakmayın güldüğüme içim yanıyor.......

bakmayın güldüğüme bakmayın böyle güldüğüme bakma benim göz yaslarım içime akıyor................offf off..yüregim acıyor.kalbimin derininde onu atamıyorum offff
  4. canım yanıyor

canım yanıyor

ya ben staj olduğum yerde çalıştığım kşiye aşık oldum. bunuda en ii arkadaşıma söyledim. sonra çocuğun sevgilisi olduğunu duydum bende ağlarken oradan bir abi gördü sordu söylemedm. sonra en ii arkadaşıma gitmiş o senn söylmeni istedi demiş. o da hemen söylemiş sonra bu çocuğa gidip bu seni seviyor demiş çocuk bütün gün yüzüme çok kötü baktı. bana ters ters konuştu. şefe gitti bunu...

Sayfayı Paylaş