gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Mideyi seven besinler

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

mideyi kuvvetlendiren yiyecekler mideyi yoran yiyecekler mide kuvvetlendirici yormayan

Mide ağrılarınıza son verecek sağlıklı ve dost besinlerle yemek yemenin keyfini çıkartabilirsiniz...

Karnabahar
    Haşlanmış karnabahar,mideyi asit saldırılarından koruyarak tüm sorunları giderebilir.İçeriğinde bulunan gefarnato maddesi ülser ilacının hammadesi olarak kullanılıyor.

Lahana
    Lahanayı çiğ olarak yemeyi tercih edin. İnce şeritler halinde doğrayıp salata yapın. Meyve presinde lahananın suyunu sıkıp aynı miktarda elma suyu ile karıştırın ve için. Lahana, ülser ve gastrit ilacı olarak biliniyor. Dörtte bir lahanayı yıkayıp kalın şeritler halinde doğrayın. 1 kerevizi soyup doğrayın. 1 havucu temizleyip dilimleyin. Lahana, kereviz ve havucu katı meyve presinde sıkıp sabah akşam suyunu için.

Patates
    Çiğ patates suyu mide yanmasının doğal ilacıdır.Patatesi soyup katı meyve presinde suyunu sıkın.Su,havuç suyu ya da kereviz suyu ile karıştırıp için.

Ispanak
    Ispanağı buharda pişirin ya da haşlayarak tüketin. Taze yapraklarını salata olarak yiyin.

Muz
    Mideyi seven meyvelerin başında geliyor. Ara öğünlerde birer muz yemek, midedeki yanma hissini ortadan kaldırabilir. Muz, mide enzimleri ve hücrelerinin üretimini de artırıyor.

Kızarmış ekmek
    Midenin salgıladığı aşırı asidi kurutarak yanma hissini gideriyor.

Baklagil
    Fasulye, bezelye ve mercimekte bulunan bioflavionid maddesi, midenin koruma faktörünü artırıyor.

2. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bilgiler paylaşım için saol

3. tugcekbr

tugcekbr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
Mideyi seven besinler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Davut Güloğlu - Seven Sevene

Davut Güloğlu - Seven Sevene

Güzeller sever nazı yaylalar sever yazı Dünyanın hali böyle tavşanı sever tazı Kantar sever darayı mikrop sever yarayı Tanır mı ondan başka zengin sever parayı Güve sever tahtayı imam sever meftayı Beşiğinden mezara doktor sever hastayı Bahçe sever yağmuru fırıncılar hamuru Kara sevdalı gibi manda sever çamuru Huylu sever huyunu soylu sever soyunu Siyasiler de sever vatandaşın oyunu Deli sever...
  2. Besİnler

Besİnler

BESİNLER Organik Besinler Karbonhidratlar Sindirilirler Yağlar Sindirilirler Proteinler Sindirilirler Vitaminler Sindirilmezler İnorganik Besinler Mineraller Sindirilmezler Su Sindirilmezler • Enerji vericiler : Karbonhidrat, yağ, protein Enerji verimi : Yağ, protein, karbonhidrat Yapıcı-onarıcı : Protein, yağ, karbonhidrat Düzenleyiciler : Protein, vitamin, mineraller, su Açlık anında...
  3. Midem bulanıyooo

Midem bulanıyooo

midem bulanıyo hamilemiyim midem bulanıyor ama kusmuyorum adet oldum ama bulanıyo adet oldum bulanıyor Arkadaşlar selamlar.bugün ayın 8i ve ben 27temmuzda adet oldum.ayın 1inde ise bitti adetim.bittiği gün ve geçtiğimiz perşembe yani 6sında erkek arkadaşımla ilişkiye girdik.ayrıca 26sındada girmiştik.benim 4gündür midem bulanıyo sürekli.bulantı var.kusacak gibi oluyorum ama kusmuyorum.birde...
  4. Midede yara

Midede yara

mide yarası midede yara midede yara belirtileri midedeki mide yarası ameliyatı midede yara, belirtileri, nedir, olması, ülser, mide yarası, tedavisi, nedenleri, Halk arasında ülser de dediğimiz mide de yara hastalığını hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler. Ülser Nedir? Dr. Orsan Günöz: Midenin ya da onikiparmak bağırsağının mukoza dediğimiz iç yüzünde...

Sayfayı Paylaş