gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Migren Eğitimli Kadınları Seviyor

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

sağlık,migren,aşırı baş ağrısı,migrenin nedenleri,migre tedavisi,stres,kadınlarda migren,çalışan kadın,herşeyin başı sağlık,

Uzmanlara göre migren eğitim düzeyi yüksek, herşeyi kafasına takan, mükemmeliyetçi kadınlarda daha çok görülüyor. Parfüm kokusu bile atağı oluşturabiliyor.
    Prof. Dr. Nebahat Taşdemir, migrenin eğitim düzeyi yüksek, her şeyi kafasına takan, mükemmeliyetçi kadınlarda daha çok görüldüğünü söyledi. Prof. Dr. Taşdemir, migrenin iş gücü kaybına neden olan şiddetli baş ağrısı olduğunu belirtti. Ataklar ve genellikle yarım baş ağrısı şeklinde kendini gösteren hastalığın atak sırasında hastanın ışıktan, sesten, kalabalıktan rahatsız olduğunu belirten Taşdemir, ayda 4-5 atağı olan hastalarda bazen bu atakların 72 saat kadar sürebildiğini ifade etti. Taşdemir, baş ağrısının orta şiddetten çok şiddetliye kadar seyredebildiğini kaydederek, "Migren, daha çok kadınları tercih eder" dedi.
    MASUM DEĞİL
    Hastalığın kalıtımsal olabildiğini, yanıp sönen ışıklar, parfüm kokuları, peynir, portakal türü meyveler, domates, salam, sosis ve turşu gibi gibi bekletilmiş gıdaların hastalığı tetiklediğini belirten Taşdemir, şöyle konuştu: "Hastalarımıza ilacın yanı sıra eğitim veririz. Hastaya 'ağrının sevmediği şeyleri yapma, uykusuz kalma, az veya çok uyuma' şeklinde uyarılarda bulunuruz. Çünkü migren pek de masum bir hastalık değil. Beyinde bazı hasarlar meydana getirebili-yor. Damarlarda tıkanıklıklara yol açabiliyor. Elde ve bacakta güç kaybı oluyor.”

Stres tetikleyici faktör
    Baş ağrısını tetikleyen en önemli faktörün stres olduğunu, şehirli, eğitim düzeyi yüksek, her şeyi kafasına takan, mükemmeliyetçi kadınlarda migrenin daha çok görüldüğünü belirten Taşdemir, migrenin tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu kaydetti. Taşdemir, hastalığın sıklığını ve şiddetini azaltmaya yönelik tedavilerin yapıldığını ayda 4-5 atağın daha aza indirgenebildiğini belirtti.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Migren lafını duyunca bile fenalaşıyorum:) Allah düşmanıma bile vermesin bu illet hastalığı. Eğitimli, mükemmel kadınları saran hastalık havası batsın. :D:D:D:D Migren dayanılır birşey değil, çeken bilir. Ne demek istediğimi benim gibi migren hastası olanlar çok iyi bilir:)
    Paylaşımın için tşkler Asi:)

Migren Eğitimli Kadınları Seviyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eğitimli emlakçılar geliyor

Eğitimli emlakçılar geliyor

emlak ve emlak yönetimi iş imkanları emlakçılık sınav soruları İstanbul Aydın Üniversitesi Emlak Yönetimi Sertifika Programı ile RETÜRK’ün özel eğitim programı birleştirilerek verilecek ortak eğitimler sonunda girişimciler YÖK onaylı sertifika alacaklar Gayrimenkul sektörünün hızla büyüyen lider markalarından RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık bir yandan franchising ağını genişletirken...
  2. Erkekler et, kadınlar meyve ve sebze seviyor

Erkekler et, kadınlar meyve ve sebze seviyor

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Migren en çok kadınları vuruyor

Migren en çok kadınları vuruyor

Yapılan araştırmalar Türk kadınlarının yüzde 74’ünün ağrı yaşadığını ortaya koyuyor. Yaşamlarının ortalama 5 yılı ağrı çeken kadınlarda en sık görülen ağrı çeşidi ise baş ağrısı ve migren. Tüm dünyada en yaygın hastalıklardan biri olarak yaşanan migren, kadınlarda erkeklere oranla iki kat daha fazla görülüyor. Yapılan araştırmalar ülkemizde erişkinlik döneminde migren görülme...
  4. Seviyorum....

Seviyorum....

Masum bir merhaba ile baslamisti sevdamiz.nereden bilebilirdim ki icim de esen ruzgarin deli firtinalara yakalanip beni oradan oraya savuracagini... Leylayi kiskandiran bir ben olmustum. her sey yolunda giderken tersine donen hayat... Sen sevmeyi bilmeyen,tas kalplinin tekisin sen,seveni goremeyecek kadar korsun... Sen sevgiden anlamayan,insani yikip gecen yikici felaketsin.Of cekiyorum ve...
  5. Sarılmayı kadınlar seviyor

Sarılmayı kadınlar seviyor

kadına özgü davranışlar, kadınca duygular, kadın sarılır, sarılmayı sadece kadınlar seviyor detaylar için konumuza göz ata bilirsiniz.Bir Amerikan üniversitesinin araştırmasına göre kadınlar birleşmenin ardından yakınlaşmayı tercih ederken erkekler içki ya da sigara içmeyi tercih ediyor. Söz konusu insanın üremesi olduğu zaman beraberlik sonrasında yaşananlar da önem kazanıyor. Albright...

Sayfayı Paylaş