gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

migren için ilaçsız tedavi var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Migrenim var ve yine tuttu :S O kadra doktora gittim şifa bulamadım.Aranızda migreni olup bu sorununun ilaçsız halledebilen var mı ? Varsa lütfen bana da yardım etsin :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Migren hastaları için geliştirilen bir yöntem, migrenin ilaç kullanmadan tedavi edilebilmesini sağlıyor. Refleks terapi sayesinde migrenin artık ilaç kullanarak değil, ilaçsız olarak tedavisinin mümkün olduğunu söyleniyor..
    Migren Kafanın arkasında veya şakakta zonklayıcı bir ağrı olarak başlar. Başın bir tarafına ya da tümüne yayılır. Gözlerde başlayıp kafa arkasına kadar uzanan ağrı çubuğu şeklinde yerleşir.Migren Ağrısı boyundan aşağıya omuza, bazı durumlarda vücudun aynı tarafındaki kola veya bacağa vurabilir.

Migren Ülkemiz’de kadınların yüzde 21.8’ini, erkeklerin yüzde 10.9’unu etkiliyor.Migren Tedavisin'de Refleks terapinin migren hastalığında etkinliği çok yüksek olmakla beraber, tedavi protokolü her hastanın ağrısının lokalizasyonu, şiddeti ve şekline göre değişiklik gösteriyor.Kafanın ön tarafından gelen ağrı safra kesesi meridyeni ile yakın ilişkidedir. Boyundan gelen ağrı ise mesane meridyeni ile ilişkilidir. Hastanın blokasyon alanlarının tespiti ve genel değerlendirilmesinin ardından kişiye özel tedavi planlanır. Uygulama ortalama olarak haftada 2 kere yapılır, tedavinin süresi hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama 4 seanstan itibaren kişiler rahatlamayı ve atakların şiddetinin azaldığını gözlemlemeye başlar.

Refleks terapiyi klinik deneyimler ve gözlemler sonucu baş ağrılarının tedavisinde kullanıldığını kaydeden Uzmanlar başağrısı deyip geçilmemesini erken teşhisinçok önemli olduğunu işaret ediyorlar...

migren için ilaçsız tedavi var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. migren nedir nasıl tedavi edilir

migren nedir nasıl tedavi edilir

migren nedir nasıl tedavi edilir auralı migren nedir göz migreni göz migreni nasıl tedavi edilir tedavisi nasıldır MİGREN NEDİR? Başı ağrımayan insan sayısı çok azdır ve toplumun %2 lik bir kısmını oluşturmaktadır. Herkes hayatının belli dönemlerinde baş ağrısı çeker. Fakat nedeninin kötü bir vaka olması (beyinde tümör, çok nadirdir. Migren ise hayatı tehdit eden tehlikeli bir hastalık...
  2. akupunkturla migrende tedavi

akupunkturla migrende tedavi

Migren, %90 oranında bayanlarda ortaya çıkan, bazen bulantı ve kusma ile beraber giden zonklayıcı, şiddetli, zaman zaman tek taraflı ve sıklıkla enseden göze veya göz arkasından başlayıp enseye geçebilen baş ağrısıdır. Damarsal kökenlidir. Ağrı bazen ayda 1 bazen haftada 2-3 kez şeklinde gelebilir. Migren ya Klasik (görme veya diğer prodromlarla-semtomlarla) veya Mutad (Common) (prodrom yok)...
  3. Kepek için bitkisel tedavi var mı

Kepek için bitkisel tedavi var mı

Kepeğin bitkisel bir tedavisi var mı, nasıl yapabilirim arkadaşlarım. Bu deri hastalığı diye biliyorum sitenizde bununla ilgili bir konu var mı ?
  4. Kızlar Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir

Kızlar Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir

Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir bu konuda bir fikriniz yada öneriniz var mı acaba? Lütfen Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir bana yazın.
  5. Uçuk İçin Bitkisel Tedavi şekli var mı

Uçuk İçin Bitkisel Tedavi şekli var mı

Kızlar uçuklar kabusum oldu ay güzelliğime kötü yönde çok etki ediyor sizlerden bilginiz var ise bir kaç Uçuk İçin Bitkisel Tedavi yöntemi önerisi rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş