gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mihrimah Sultanın ölümü nasıl oldu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Muhteşem yüzyılıa bayılıyoruz ve sürekli izliyoruz.Mihrimah sultanın hayranıyız.Acaba Mihrimah Sultan gerçekte nasıl ölmüş bu bilgi varmı?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    arihte hangi anne kız birbirine çok benzer diye sorarsanız Hürrem Sultan-Mihrimah Sultan ikilisi ilk sıralardadır. Annesi gibi devlet işlerinde etkin ve güzelliği dünyaya mal olmuş Mihrimah Sultan, 1522 yılında doğmuş 1578 yılında ölmüştür.
    17 yaşında o zamanın Diyarbekir Valisi Rüstem Paşa ile evlendirilen Mihrimah Sultan aslında bu evliliği pek istememiştir. Ancak annesi Hürrem Sultan'ın iktidarını sürdürmek için bu evlilik şarttır. Rüstem Paşa bu evlilikten sonra sadrazam olmuş ve görevini iki yıl sürdürmüştür.

Devlet işlerinde çok etkin olan Mihrimah Sultan'ın babasını seferlere ikna etmek için uğraştığı bile söylenir. Annesi ve babası öldükten sonra tahta çıkan 2. Selime danışmanlık bile yapmıştır. Annesi öldükten sonra sarayda valide sultan rolünü üstlenmiştir.

Mihrimah Sultan 1578 yılında 3. Muratın saltanatı sırasında eceli ile ölmüştür. Öldüğünde 56 yaşındaydı.

Mihrimah Sultanın ölümü nasıl oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mihrimah Sultan Nasıl Öldü

Mihrimah Sultan Nasıl Öldü

Mihrimah Sultan Nasıl Öldü ? Kızlar Mihrimah Sultan Nasıl Öldü bu konuya dair bilgi bulamadım ben siz yazınız lütfen.
  2. Mihrimah Sultanın Sarayı

Mihrimah Sultanın Sarayı

Mihrimah Sultanın Sarayı nerdedir ve nasıl bir saraydır acaba merak ediyorum bana Mihrimah Sultanın Sarayı hakkında bilgi verirmisiniz melekler
  3. Mihrimah Sultanın Sarayı Nerede?

Mihrimah Sultanın Sarayı Nerede?

Mihrimah Sultanın Sarayı hakkında bilgi Mihrimah Sultanın Sarayı Cihan padişahı Kanuni ile büyük aşkı Hürrem'in biricik kızları Mihrimah Sultana ait olan sarayın bulunduğu yer ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Bu muhteşem yapı, Sultantepe’de , bu tepenin Boğaziçi'ne bakan en güzel yerinde bulunuyordu. Mimar Sinan tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Saray, müştemilâtı ile beraber...
  4. Hürrem Sultanın Ölümü Nasıl Oldu ?

Hürrem Sultanın Ölümü Nasıl Oldu ?

Bu konu Hürrem Sultanın ölümü hakkında bilgiler vermektedir. Yayına başladığı tarihten beri reyting rekorları kırarak birinciliği kimseye kaptırmayan Muhteşem Yüzyıl yine heyecanlı yepyeni bölümlerle yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin baş karakterlerinden biri olan Hürrem Sultan da tarihte en çok merak edilen kişiliklerin başında geliyor. Biz de bu sayfamızda da Hürrem Sultanın ölümü...
  5. Hürrem Sultanın Ölümü nasıl olacak nasıl ölecek

Hürrem Sultanın Ölümü nasıl olacak nasıl ölecek

Kızlar bu dizi olarak seyrettiğimiz Hürrem sultan asıl olan hikayede nasıl son buluyor yani ne şekilde ve kimin tarafından öldürülüyor acaba bilgizsi olan bana net olarak birşeyler yaza bilirse sevinirim çok merak ediyorum. Hürreme ölüm :)

Sayfayı Paylaş