gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Mikrodalgada süt mısır pişer mi?

Konu, 'En Güzel Tarifler' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

migrodalgada mısır pişirme mikrodalgada ne pişer

Haşlama mısır denilince birçoğumuz olsa da yesek deriz :) Tadıyla ayrı bir yeri olan mısırın yapım aşamasını düşününce biz kadınlara eziyet kısmı surat astırır. Ancak teknoloji bizim hizmetimizde hanımlar ;)
    Süt mısır pişirmek için düdüklü tencere yada başka uğraştırıcı bir yönteme ihtiyacınız yok hem de mısır pişti mi pişmedi mi sıcak sıcak deneme testlerdinde elinizde yanmayacak :D Nasıl mı meleklerim, süt mısırınızı mikrodalgada on beş dakika gibi kısa bir zaman zarfında pişirebilirsiniz :D

1. Mısırlar soyulur.
    2. Mikrodalgaya dayanıklı kapaklı bir kaba konulup ağzına kadar su doldurulur.
    3. En yüksek watt’ta 15 dakika’ya ayarlanmış fırında kapağı kapalı olarak pişirilir.

Mikrodalgada süt mısır pişer mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mısır

Mısır

Mısır (Zea mays L.) bir kültür bitkisidir.Bütün dünyada yetiştirilir. Dişi çiçeklerden alınan püsküller, ince bir tabaka halinde, gölgelik bir yerde kurutulur. Dış Görünüş: Açık esmer veya kırmızı esmerimsi renkli, hafif ve özel kokulu, tadsız, 1 mm kadar genişlikte, uzun liflerden ibarettir. Bileşim: Karbonhidratlar, potasyum, sodyum ve kalsiyum tuzları taşır. Etki ve Kullanılış: İdrar...
  2. süt pişerken neden taşar?

süt pişerken neden taşar?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. sütüm yeniden gelir mi?

sütüm yeniden gelir mi?

benm kızım 15 aylık ilk 2.5 ay emdi beni sütüm sulu doyurmuyordu mama verdim sonra sütüm kesildi suan 15 aylık ve kızım arkadaslarımın cocuklarndn özendi oda emmk istior sütüm yok yani gelmeyincede kızıyor acaba sütümün tekrar qelmesi icin bi yöntem varmı??
  4. Süt izni toplu olarak kullanılabilir mi?

Süt izni toplu olarak kullanılabilir mi?

süt izni toplu kullanımı,kadın işçi süt iznini toplu olarak kullanabilir mi,süt izni toplu olarak kaç gün,süt izni torba yasa,süt iznini toplu kullanma torba yasa 2014,torba yasa 2014 ile süt izni ve doğum izni değişti,yeni süt izni torba yasada kaç gün Torba Yasayla Doğum ve Süt İzni konusunda bir takım değişiklikler getirilmiştir. buna göre hamilelerin doğum izni ne kadardır , ne...
  5. Annemizin Ak Sütü Gibi Helal mi?

Annemizin Ak Sütü Gibi Helal mi?

MAMALARDAKİ TEHLİKE !!! Yeni Doğan Bebeklerin Beslenmesi “-Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için- anneler çocuklarını iki tam yıl emzirirler. ...” (Bakara,233) “Annesi, onu her gün biraz daha güçsüz düşerek karnında taşımıştır. Onun sütten kesilmesi de iki yıl içinde olur...” (Lokman,14) “Biz, insana anne babasına iyi davranmayı emrettik. Annesi onu ne zahmetle karnında taşıdı ve ne zahmetle...

Sayfayı Paylaş