gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Milattan önceki icatlar

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

milattan önceki icatlar Bu yazı: Milattan önceki icatlar içerik kısaca.. milattan önce icatlar, milattan önceki buluşlar MİLATTAN ÖNCE M.Ö hakkında bilgiler içermektedir.

Milattan önce icad edilen ve keşfedilen neler var merak ettiniz değil mi Melek'ler? O halde buyrun bir zahmet merakınızı giderin Melek'lerim:D:D

milattan önce icatlar,
    milattan önceki buluşlar

MİLATTAN ÖNCE

M.Ö 4241 yılında Mısır ilk hassas takvim yapıldı.
    3200 yıllarında Tekerleğin ilk kez Mezopotamya'da ve orta Avrupa'da kullanıldığı varsayılır.
    3200 Mezopotamya Sümerler yazıyı kullanan ilk halktır
    3000 Mısır Hiyeroglif denen yazı sistemi bulundu
    3000 Babil'de ilk ilk toplama makinesi kullanıldı
    1300 Suriye Ugarit'de ilk alfabe kullanılmıştır.
    700 Lidya ( Türkiye) ilk para sikkesi kullanıldı
    540 Miletli (Batı Anadolu'da liman kenti) THALES geometri okulunu kurdu ve kendi teoremini geliştirdi
    450 Herodotot dünya haritası çizdi
    200 Yunan ARKHİMEDES kaldıraç kanunlarını keşfetti
    10 Roma mimar Vitrivius tarafından ilk kaldırma vinci tasarlandı.

Milattan önceki icatlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Önceki Hayatınızda Kimdiniz?

Önceki Hayatınızda Kimdiniz?

geçmiş hayatınızda kimdiniz gecmişte neydiniz geçmiş yaşamda kimdim geçmişte kimdim geçmişte ben Sizi gündelik işlerin sıkıntısından uzaklaştıracak 'Önceki hayatınızda kimdiniz' testi.. Yanıtlayın verdiğiniz şıkları not edin ve sonuçlara bakın.. 1. Rüyalarınızda sık sık kendinizi, a) Birisinden kaçarken ya da kaçmaya çalışırken görürsünüz. b) Uçarken ya da uçmaya çalışırken görürsünüz. c)...
  2. Milattan sonraki icatlar ve buluşlar

Milattan sonraki icatlar ve buluşlar

icatlar ve buluşlar milattan sonra matematik buluşları Bu yazı: Milattan sonraki icatlar ve buluşlar içerik kısaca.. milattan sonraki önemli olaylar,milattan sonraki icatlar,milattan sonraki buluşlar,milattan sonraki keşifler hakkında bilgiler içermektedir. İnsanoğlu, varolduğu günden itibaren, neleri keşfetmiş, neleri icad etmiş, hiç merak ettiniz mi Melek'ler? İşte size milattan sonrası...
  3. Fettah Can Milat şarkısı sözü

Fettah Can Milat şarkısı sözü

Fettah Can Milat şarkı sözü Fettah Can Milat şarkı sözleri Merhaba Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda Fettah Can'ın Milat adlı şarkısının sözlerini sizlerle ve bu şarkıyı seven tüm misafirlerimizle paylaşıyoruz. Kararlıyım seni bu kez Tamamen hayatımdan çıkarmaya Kararlıyım sana ait senin olan ne varsa Bir gecede yakmaya Yoruldum dağılan hayallerini toplamaktan Fazlasıyla yorgunum Bir...
  4. Fettah Can Milat sözleri

Fettah Can Milat sözleri

Fettah Can Milat sözleri Selam kızlar sizden Fettah Can Milat sözlerini yazmanızı rica ediyorum şimdiden sağolun.
  5. İslamiyetten Önceki Türk Tarihi

İslamiyetten Önceki Türk Tarihi

islam öncesi türk tarihi,islam öncesi türk tarihi konu anlatımı,islamiyet öncesi türk tarihi konusu,islamiyet öncesi türk tarihi ders notları,islamiyet öncesi türk tarihi hakkında bilgiler Göçlerin Nedenleri İklim koşullarının değişmesine bağlı olarak meydana gelen kuraklık, artan nüfusa mevcut toprakların yetmemesi ve bu gelişmelerin sonucunda bölgede geçim sıkıntısının ortaya çıkması...

Sayfayı Paylaş