gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Milföy hamurlu baklava

Konu, 'Tatlılar' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

Kızlar geçenlerde annemle canımız tatlı çekti...hadi bi mutfağa gidelim bakalım neler var ona göre bişeyler yapalım dedik...kolayda olması lazım şimdi kim saatlerçe uğraşak :D baktım dondurucuda milföy hamuru var...böreği güzel oluyo evet ama peki attlısı nasıl olurdu acaba:fear:

Anneme söyledim oda deneyelim dedi...hemen dondurucudan çıkardım ve buzunun çözülmesini beklerken içinin cevizini ve fındığını ufaladım...sonrada milföyleri köşesinden 2 ye böldüm.böylece küçük 2 adet üçgen elde ettim...içine kafama göre fındık ceviz karışık koydum ve yine köşelerden kapattım....hooppp fırına :D

tıpkı börek gibi pişirdim...annemde şerbetini yaptım....kızlar tahmin bile edemezsiniz harika birşey çıktı ortaya.:çapkın::çapkın:..çok kolay bi tarif hepinizin bu lezzeti tatmasını isterim...hadi melekler hep beraber mutfağa:eek:rkide::eek:rkide::eek:rkide::eek:rkide:

2. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    gercekten de cokk kolay bir tarifmiş... gızzz seni mi kıracagımm girelimm tmm mutfaga canım benim...
    tşklerr paylaşım için...

Milföy hamurlu baklava konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kekli baklava

kekli baklava

baklava dilimi nasıl kesilir kekli baklava nasıl kesilir nasil baklavalı kek Hamuru İçin: 1 çay kaşığı sıvı yağ 1 çay kaşığı yoğurt 1 kabartma tozu 1 yumurta vanilya aldığı kadar un Keki için: 3 yumurta 1 su bardağı süt 1 su bardağı öğütülmüş fındık 1 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu aldığı kadar un not:(kekten katı olacak) şerbeti için: 5 bardak şeker 6 su...
  2. Milföy Hamurlu Güveç

Milföy Hamurlu Güveç

güveçte milföy milföylü güveç Malzemeler 150 gr kuşbaşı bonfile et 1 Adet patlıcan 1 Adet patates 1 adet orta boy soğan 1 Adet defne yaprağı 1 adet orta boy havuç 1 adet çarliston biberi 1 diş sarmısak 1 yaprak milföy hamuru 1 Adet yumurta 1 tutam tuz 1 tutam karabiber 1 yemek kaşığı pirinç 2 yemek kaşığı sıvı yağ 3 adet çalı fasulye Yapilis Tarifi Bir kaba soğan ve biberleri...
  3. hamurlu gerdan çorbası

hamurlu gerdan çorbası

Hamurlu Gerdan Çorbası MALZEMELER 1 Adet gerdan 6 Su bardagi su 3 Adet yumurta 3 Çorba kasigi un 3 Çorba kasigi yogurt 1 Çorba kasigi tereyag Kirmizi tozbiber Tuz, karabiber Kizartmak için siviyag Hamuru için : 3 Adet yumurta Aldigi kadar un Tuz YAPILIŞ TARİFİ Gerdani suda haslayin. Haslama suyunu baska bir tencereye alin. Yumurta sarilari, un ve yogurdu ayri bir kapta...
  4. Çiçek hamurlu çorba

Çiçek hamurlu çorba

hamurlu corbalar hamurlu çorba Malzemeler: 15 gr tereyağı 1.5 yemek kaşığı domates salçası 5 su bardağı su 1 su bardağı haşlanmış nohut 100 gr kıyma Maydanoz Tuz Karabiber Hamur için 1 su bardağı un 1 yumurta Tuz Su Hazırlanışı: *Hamuru hazırlamak için bir kabın içine unu aktarıp ortasını açın. Yumurtayı kırın. Tuz ve bir miktar su ekleyerek...
  5. Baklava

Baklava

Ramazan aylarinda cok yaygin olan tatli cesiti Bayramlarda cevizli baklava baklava cesitleri...

Sayfayı Paylaş