gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Milföy Hamurlu Güveç

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

güveçte milföy milföylü güveç Malzemeler 150 gr kuşbaşı
    bonfile et
    1 Adet patlıcan
    1 Adet patates
    1 adet orta boy soğan
    1 Adet defne yaprağı
    1 adet orta boy havuç
    1 adet çarliston biberi
    1 diş sarmısak
    1 yaprak milföy hamuru
    1 Adet yumurta
    1 tutam
    tuz
    1 tutam
    karabiber
    1 yemek kaşığı
    pirinç
    2 yemek kaşığı
    sıvı yağ
    3 adet çalı fasulye
    Yapilis Tarifi
    Bir kaba soğan ve biberleri kuşbaşı şeklinde doğrayın. Tencereye yağı koyarak içerisine biber, soğan ve sarımsak ilave ederek karıştırın. Başka bir kapta etleri haşlayıp tencereye koyarak biraz karıştırın. Havuçları ve fasulyeleri doğrayarak tencereye ilave edin. Suyunu ekleyin.
    Kısık ateşte defne yaprağını kaynatın. Etler pişmeye yakın patatesi ve pirinçi koyun. İçerisine tuz ve karabiber ilave ederek güveç kabına boşaltın. Patlıcanları yağda kızartarak yemeğin üzerine serpiştirin. Milföy hamurunu merdaneyle biraz açarak kenarlarını yuvarak hale getirin. Güvecin kenarına tutmaması için yumurta sarısı sürün.
    Hamuru üzerine kapatın. Kalan yumurta sarısını da hamurun üzerine sürerek güveci fırına verin. Hamur kızardığında fırından alarak pilav ile sıcak olarak servise sunun

Milföy Hamurlu Güveç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamurlu gerdan çorbası

hamurlu gerdan çorbası

Hamurlu Gerdan Çorbası MALZEMELER 1 Adet gerdan 6 Su bardagi su 3 Adet yumurta 3 Çorba kasigi un 3 Çorba kasigi yogurt 1 Çorba kasigi tereyag Kirmizi tozbiber Tuz, karabiber Kizartmak için siviyag Hamuru için : 3 Adet yumurta Aldigi kadar un Tuz YAPILIŞ TARİFİ Gerdani suda haslayin. Haslama suyunu baska bir tencereye alin. Yumurta sarilari, un ve yogurdu ayri bir kapta...
  2. Çiçek hamurlu çorba

Çiçek hamurlu çorba

hamurlu corbalar hamurlu çorba Malzemeler: 15 gr tereyağı 1.5 yemek kaşığı domates salçası 5 su bardağı su 1 su bardağı haşlanmış nohut 100 gr kıyma Maydanoz Tuz Karabiber Hamur için 1 su bardağı un 1 yumurta Tuz Su Hazırlanışı: *Hamuru hazırlamak için bir kabın içine unu aktarıp ortasını açın. Yumurtayı kırın. Tuz ve bir miktar su ekleyerek...
  3. Güveç kebabı

Güveç kebabı

Güveçte yapılan yemekler gerçekten çok lezzetli oluyor bende arada güveç kullanırım hatta sizlere tavsiye bile ediyorum çarşı pazarda kolaylıkla bulabilirsiniz evde yada fırına göndererek pişirimlerinizi yapabilirsiniz. Sizlere güveç kullanarak yapacağınız güveç kebabı tarifini ve gerekli olan malzemeleri veriyorum şimdiden afiyet olsun=) 5 kişilik Malzemesi: -1 kg.yağlı koyun eti (küçük...
  4. Pratik Güveç

Pratik Güveç

güveç kullanmadan önce güveci kullanmadan önce çömlekte güveç tarifi pratik çömlekte Malzemeler: 1kg kuzu eti (kuşbaşıdan küçük soteden büyük doğranmış) 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı 2 paket (750gr kadar) mantar 4-5 sivribiber 3 domates 1,5 su bardağı rendelenmiş kaşar tuz tane karabiber Hazırlanması: Önce zeytinyağı ile etleri tencereye alıp bıraktığı suyu çekene kadar önce yüksek...
  5. Milföy hamurlu baklava

Milföy hamurlu baklava

Kızlar geçenlerde annemle canımız tatlı çekti...hadi bi mutfağa gidelim bakalım neler var ona göre bişeyler yapalım dedik...kolayda olması lazım şimdi kim saatlerçe uğraşak :D baktım dondurucuda milföy hamuru var...böreği güzel oluyo evet ama peki attlısı nasıl olurdu acaba:fear: Anneme söyledim oda deneyelim dedi...hemen dondurucudan çıkardım ve buzunun çözülmesini beklerken içinin cevizini...

Sayfayı Paylaş