gebe
  1. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

milföyden külah pasta (resimli)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

külah pasta külah pasta, külah, pasta, külahlı işte bunuda yaptım, pastayı külaha koydum..

Uzun zamandır denemek istediğim bir tarif bu.. Açıkcası beceremem diye cesaret etmiyodum.. AMA BUDA ACEMİ ŞANSI GI GÜZEL OLDU :)

KÜLAH PASTA

Bütün marifet kalıplarda.. Kalıpları pasta malzemeleri satan mağazalardan temin edebilirsiniz.. Ben milföy hamuruyla yaptım. Milföyleri merdane yardımıyla inceltip 1 cm. lik şeritler hazırladım. iyice yağladığım kalıplara sardım.kalıp yoksa bile yağlı kağıtları kare şeklinde küçük kesin ve külah haline getirin ve üzerine sarın penbelesinceye kadar pişirdim.. Soğuyunca kolayca zedelemeden külahları kalıptan çıkardım.. İçlerine ara kreması doldurdum. ve fıstığa batırdım.. çok kolay ve sunumu muhteşem.. Ha burada üzerlerine pudra şekeri serptim……

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Haziran 2011
  2. melegimsin

melegimsin Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    hem kolay hem basit aniden cikip gelen misafirler icin harika bi tarif ..deneycemm kaliplari nerde bulcamm :S

3. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

canım kalıplar yoksa kendin evde kalıp yap yağlı kağıdı küçük kareler halinde kes ve onları hani küçükken külah yaprdık onlar gibi bi külah yap be milföyleri ona sar kalıp gibi ve pişince zedelemeden hafifçe çıkar :)

4. pamukşekeri

pamukşekeri Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    yapmaya çalıştımmm amaa maalesefff olmadı..yağlı kağıda sardığım milföy hamuru piştikten sonra çıkaramadım..ayrıca küllahlarım yatsı oldu ölee resimdeki gibi silindir içi geniş olmadı.. sevgili güllü mesajıı okursan detay hakkında bilgiyi özelden gönderirsen sevinirim.tarifinin görüntüsünü çok beğendim eminim tadıda bi okadar güseldir.mutlaka yapmak istiyorum.denedim ama başarılı olamadım lütfen yardımcı olurmusun..

5. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    Mükemmel görünüyor :):):)

milföyden külah pasta (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. milföyden ninjalar (hemide resimli)

milföyden ninjalar (hemide resimli)

milföyden ninja,milföy,ninja yaptım sizlere MİLFÖYDEN NİNJA YAPTIM HEYT Malzemeler: - 8 adet kare milföy hamuru - 16 tane kokteyl sosis - İstediğiniz bir çeşit sos (hardal, ketçap) YAPILIŞI Milföylerden ince ince şeritler kesin. (Her bir kareden 4 tane olabilir. ) Tepsiyi yağlı kağıt ile kaplayın. Şeritler ile sosislerin etrafını sarın. Her bir sosis için 2 şerit yeterli...
  2. Milföy Sarması Tarifi Resimli

Milföy Sarması Tarifi Resimli

Milföy Sarması Tarifi Resimli Geçenlerde bir arkadaşımda Milföy Sarması yedim harikaydı sizden tarifini istiyorum lütfen bilen varsa bana Milföy Sarması Tarifini yazsın kızlar.
  3. Resimli Milföy Sarması yapılışı

Resimli Milföy Sarması yapılışı

Milföy Sarması nasıl yapılır resimli Milföy Sarması tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere damaklarda tat bırakacak bir lezzetin tarifini sunacağız. Milföy Sarması tarifini sizlerle paylaşıyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Milföy Sarması yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler: 1 paket milföy hamuru, küçük bir kase ceviz, 2 çorba kaşığı toz şeker 1 yumurta...
  4. Resimli Etli Milföy Böreği Tarifi

Resimli Etli Milföy Böreği Tarifi

Etli Milföy Böreği Tarifi Etli Milföy Böreği Nasıl yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere özellikle Ramazan Ayı'nda oruç yorgunluğu ve halsizliğinde yapabileceğiniz lezzetli ve pratik bir tarif sunuyor ve lezzetli iftar sofraları menüleri oluşturmanızda katkı da bulunuyoruz. Nasıl mı; tabi ki konu başlığımızdan da anlaşıldığı gibi etli miföy böreği tarifi sunarak Melek'ler:)...
  5. Elmalı Milföy Tarifi Resimli yapılışı

Elmalı Milföy Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Elmalı Milföy Tarifi Elmalı Milföy Nasıl Yapılır Daha önce sizler ile paylaştığımız elmalı bonbon tarifi konumuzu güncelliyor ve bu kez de sizlere elmalı milföy tarifi veriyoruz Melek'ler. İşte size lezzi mi leziz ve hafif elmalı milföy yapılışı hakkında bilgiler hanımlar:) Elmalı Milföy İçin Malzemeler: 1 paket milföy hamuru 4 adet ekşi elma 4 çorba kaşığı şeker yarım paket...

Sayfayı Paylaş