gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Milföyden Paçanga Böreği Tarifi

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

milföylü tarifler paçanga böreği milföy milföy paçanga böreği milföylü Paçanga böreğini ilk defa yapacak olanlara ya da daha önce paçanga böreği yapıp farklı tarifler de denemek isteyenlere pratik ve leziz bir paçanga böreği tarifi vereceğim. Milföy hamurundan harika bir ara sıcak ve atıştırmalık aperatif tarifi bu.
    Milföy ile paçanga böreği yapmak hem çok çok kolay hem de çok lezzetli dayanılmaz bir lezzet ve harika bir çay arkadaşı.
    Milföy paçanga böreğini şöyle yapıyoruz !
    Malzemelerimiz :
    10 Adet Milföy
    10 Parça Pastırma
    2 Tane Yumurta Sarısı
    Sıvıyağ

Tarifimiz :
    Milföylerin içlerine birer pastırma koyarak rulo halinde sarın ve yumurta sarısını üzerine sürüp yağlanmış fırın tepsisinde kızarana kadar pişirin.

Bu paçanga böreği tarifinden tatmin olmayan ve daha zengin paçanga böreği sevenler için bir tarif daha vereceğim hanımlar.
    Bu paçanga böreği daha bir farklı ve leziz.
    Malzemeler:
    * 4 adet taze hazır yufka,
    * 200 gr çemensiz pastırma,
    * 250 gr dilim kaşar,
    * Küp doğranmış iki domates,
    * Küp doğranmış 3-4 çarliston biber,
    * Araları harçlamak iiçin su ve sıvıyağ karışımı,

Yapılışı:
    Yufkaları dörde kesiyoruz.yağ ve su karışımı ile ıslıyoruz.Her bir parçaya Bir kaç parça pastırma bir dilim kaşar domates ve biberden kararınca koyup enli ve büyük sarıyoruz.Sarma işlemi bitince yağlanmış tepsiye diziyoruz .200 derecede yumurta sarısı sürüp pişiriyoruz.
    Afiyet olsun.

Milföyden Paçanga Böreği Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. paçanga böreği

paçanga böreği

Malzemeler: 5 yufka 3 yumurta (birinin sarısı ayrılıp böreğin üstüne sürülür) 1 çay bardağı yoğurt 1/2 paket erimiş tereyağ (125 gr) İçine: -50-200gr. kadar pastırma (her böreğin içine yarım dilim kadar konulur) 3-4 tane küp kesilmiş domates(her böregin içine 2 küp yeterli geliyor) yaklasik 1,5 su bardağı kaşar rendesi Hazırlanması: Yag, yoğurt ve yumurtayı çırparak harcı...
  2. Oktay Ustadan bir paçanga böreği tarifi

Oktay Ustadan bir paçanga böreği tarifi

paçanga böreği tarifi oktay usta oktay usta paçanga böreği tarifi resimli fırında OKtay Ustanın börek tarifleri çok pratik oluyor ama kolay olmasına rağmen lezzetlerine söz yok. Oktay Usta işi biliyor. 22 Yıllık aşçı olan Oktay Usta artık mutfakta en kolay ve en lezzetli tarifleri bize vererek bizim de işimizi kolaylaştırıyor. Oktay Ustadan bir paçanga böreği tarifi vereceğim size. Bu paçanga...
  3. Milföy Sarması Tarifi Resimli

Milföy Sarması Tarifi Resimli

Milföy Sarması Tarifi Resimli Geçenlerde bir arkadaşımda Milföy Sarması yedim harikaydı sizden tarifini istiyorum lütfen bilen varsa bana Milföy Sarması Tarifini yazsın kızlar.
  4. Etli Milföy Böreği nasıl yapılıyor ya:S

Etli Milföy Böreği nasıl yapılıyor ya:S

Kızlar eltim yapmıştı Etli Milföy Böreğini çok da hoş olmuştu ama hınzır eltim tarifi istediğim halde araya laf kattı ve vermedi o vermedi diye ben Etli Milföy Böreğini öğrenemiyecekmiyim:) Ben de Etli Milföy Böreği tarifini sizden istemeyi akıl ettim görsün o :)
  5. Resimli Etli Milföy Böreği Tarifi

Resimli Etli Milföy Böreği Tarifi

Etli Milföy Böreği Tarifi Etli Milföy Böreği Nasıl yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere özellikle Ramazan Ayı'nda oruç yorgunluğu ve halsizliğinde yapabileceğiniz lezzetli ve pratik bir tarif sunuyor ve lezzetli iftar sofraları menüleri oluşturmanızda katkı da bulunuyoruz. Nasıl mı; tabi ki konu başlığımızdan da anlaşıldığı gibi etli miföy böreği tarifi sunarak Melek'ler:)...

Sayfayı Paylaş