gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

milletvekillerinin seçildikten sonra aldıkları mazbata nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

milletvekillerinin seçildikten sonra aldıkları mazbata nedir cevabı bilenler yazın bakalım

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mazbatada, milletvekilinin adı, doğum yeri, mesleği gibi bilgiler yer alıyor. Üç nüsha olarak düzenleniyor. Bir nüshası vekile veriliyor, biri YSK'ya gönderiliyor, diğeri ise il seçim kurulunda kalıyor. Vekiller, seçildiklerine dair bu belgeyi, il seçim kurullarından alıyor. Belgede il seçim kurulu başkanı ve üyelerinin imzası bulunuyor. Mazbatasını alan vekil Meclis'te kaydını yaptırıyor. Ardından milletvekili olduğuna dair kimlik kartını alıyor.
    Mazbata kelimesi, daha çok genel seçimlerin ardından duyulsa da yalnızca milletvekilleri mazbata almıyor. Cumhurbaşkanı, belediye başkanları, Danıştay, Sayıştay ve Yargıtay üyeliği gibi görevlere seçilenler de mazbata ile göreve başlıyor.

milletvekillerinin seçildikten sonra aldıkları mazbata nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Milletvekili

Milletvekili

Milletvekili görmek, işlerinizin altüst olacağına işarettir. Rüyada milletvekili görmek, işlerinizin kötüleşeceğine işaret eder. Kişinin sorumluluklarının ve gelirinin artacağına işaret eder.Milletvekili görmek, islerinizin altüst olacagina isarettir
  2. Sevgilinize/Eşinize aldığınız ilk hediye nedir?

Sevgilinize/Eşinize aldığınız ilk hediye nedir?

Sevgilinize/Eşinize aldığınız ilk hediye nedir? Bazen içten bir buse ve kırmızı bir gül sevdiğinize en güzel hediye bunun dışında ona aldığınız ilk hediye ne?
  3. Hayattan aldığınız en büyük ders nedir?

Hayattan aldığınız en büyük ders nedir?

Hayatın dersleri bitmez...her gün yeni bir tane verir...kimini gözümüze soka soka, kimini çaktırmadan... Her dersi de her kapasite anlayamaz tabi... :hasta: Evet kızlar hayattan aldığınız en büyük ders nedir_? Şunu yaptım boyumun ölçüsünü aldım oturdum dediğiniz birşeyler yaşadınız mı? Benim aldığım derslerden bazıları:laugh: Kimseye sırrını verme..:dil: Herkese hak ettği değeri...
  4. aldığım patatesler hemen filizleniyor ne yapmalıyım

aldığım patatesler hemen filizleniyor ne yapmalıyım

Pazardan az az patates alıyorum haftalık ama o bile hemen filizleniyor.Ne yapmalıyım bunun için yaaa ?
  5. Gebelik kararı aldığımızda neler yapmalıyız?

Gebelik kararı aldığımızda neler yapmalıyız?

Gebeliklerin çok büyük bir kısmı kendiliğinden ve herhangi bir planlama yapmadan kendiliğinden gerçekleşir. Genellikle de doktor takibi gebelik başladıktan sonra akla gelir. Gebelik planlı bir şekilde oluşturulmak isteniyorsa ki ideal olanı budur, yapmamız gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle sağlık durumunuzun gebeliğe elverişli olup olmadığını tespit ettirmeniz gerekir. Kalp damar...

Sayfayı Paylaş