gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Milli Eğitim Temel Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun

Konu, 'Hukuk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN Kanun No : 5257

Kabul Tarihi : 11/11/2004

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 13/11/2004

Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 25642

Madde 1 - 14.6.1973 tarihli ve 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanununun 16 ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Madde 16.- Eğitim kurumlarının amaçlarının gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak için okul ile aile arasında iş birliği sağlanır.

Bu amaçla okullarda okul-aile birlikleri kurulur. Okul-aile birlikleri, okulların eğitim ve öğretim hizmetlerine etkinlik ve verimlilik kazandırmak, okulların ve maddî imkânlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere; aynî ve nakdî bağışları kabul edebilir, maddî katkı sağlamak amacıyla sosyal ve kültürel etkinlikler ve kampanyalar düzenleyebilir, okulların bünyesinde bulunan kantin, açık alan, salon ve benzeri yerleri işlettirebilir veya işletebilirler. Öğrenci velileri hiçbir surette bağış yapmaya zorlanamaz.

Okul - aile birliklerinin kuruluş ve işleyişi, birlik organlarının oluşturulması ve seçim şekilleri, sosyal ve kültürel etkinliklerden sağlanan maddî katkılar, bağışların kabulü, harcanması ve denetlenmesi ile kantin, açık alan, salon ve benzeri yerlerin işlettirilmesi veya işletilmesinden sağlanan gelirlerin dağıtım yerleri ve oranları, harcanması ve denetlenmesine dair usul ve esaslar, Millî Eğitim ve Maliye bakanlıklarınca müştereken hazırlanacak yönetmelikle düzenlenir.

Okul - aile birliklerinin gelirleri her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır.

Madde 2 - Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3 - Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    ellerine sağlıkk canım

Milli Eğitim Temel Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk Medeni Kanununun Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun

Türk Medeni Kanununun Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun

TÜRK MEDENİ KANUNU...Türk Medeni Kanununun Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun3 Aralık 2001Türk Medeni Yasası'nın yürürlüğe girmesinden sonra, bu yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önceki olayların hukuki sonuçlarının hangi yasal düzenlemeye tabi olacağına ilişkin yasa... TÜRK MEDENÎ KANUNUNUN YÜRÜRLÜĞÜ VE UYGULAMA ŞEKLİ HAKKINDA KANUN Kanun No: 4722 Kabul Tarihi: 3.12.2001 Resmi...
  2. Ceza Muhakemesi Kanununun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun

Ceza Muhakemesi Kanununun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun

Ceza Muhakemesi Kanununun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun Kanun No: 5320 Kabul Tarihi : 23.03.2005 RGT: 31.03.2005 RG NO: 25772 Amaç MADDE 1.- (1) Bu Kanunun amacı, 4.12.2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun yürürlüğe konulmasına ve uygulanmasına ilişkin esas ve usûlleri belirlemektir. Kapsam MADDE 2.- (1) Bu Kanun, diğer kanunlarda, yürürlükten kaldırılan...
  3. Eğitimde Felsefi Temeller

Eğitimde Felsefi Temeller

felsefi temeller EĞİTİMİN FELSEFİ TEMELLERİ Genel anlamı ile felsefe, inanç ve değer sistemlerinin oluşmasını sağlayarak, bireylerin hayatları süresince aldığı tüm kararları ve yaptıkları tercihleri belirler.İnsanlar felsefe aracılığıyla kendilerini çevreleyen dünyayı ve neyin kendileri için önemli olduğunu anlamaya çalışırlar. Felsefe, eğitim üzerinde de önemli etkileri olan uğraş...
  4. Milli Eğitim Temel Kanunu

Milli Eğitim Temel Kanunu

ilköğretim diploması nasıl alınır paralı lise diploması lise nasıl alınır parayla ilkokul MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNU Kanun Numarası : 1739 Kabul Tarihi : 14/6/1973 BİRİNCİ KISIM Türk Milli Eğitim Sistemini Düzenleyen Genel Esaslar BİRİNCİ BÖLÜM TÜrk Milli Eğitiminin Amaçları I - Genel amaçlar: Madde 2 - Türk Milli Eğitiminin genel amacı,Türk Milletinin bütün fertlerini, 1....
  5. Şehitler ve Gaziler Hakkında ki Kanunda Son Değişiklikler

Şehitler ve Gaziler Hakkında ki Kanunda Son Değişiklikler

şehitler ve gaziler şehit ve gazi yasası şehit ve gazi yakınları şehit ve gazi yakınları iş ve işlemleri ile ilgili mevzuat aralık 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. Görevini yaparken teröristlerce katledilen şehitlerimiz ve yaralanan gazilerimiz için kanunda bazı değişiklikler yapıldı melekler. Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından açıklanan bilgiye göre Şehit ve Gazi...

Sayfayı Paylaş