gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Milli Mukavemeti Kirmak:

Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 58 - (Değişik madde: 21/08/1940 - 3914/1 md.) Her kim, Türk Ceza Kanununun 153, 161 inci maddelerinde yazılı suçlardan birisini ve 155 inci maddede yazılı halkı askerlikten soğutmak yolunda neşriyatta ve telkinatta bulunmak ve nutuk irat etmek fiillerini işleyecek olursa milli mukavemeti kırmak cürmünden dolayı mezkur maddelerde gösterilen cezalarla cezalandırılır.

Milli Mukavemeti Kirmak: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Milli kıyafet

Milli kıyafet

Rüyada kendisini milli kiyafet giymis olarak görmek, gerçekten zor bir isin güçlükle yapilacagini; baskalarini ayni sekilde görmesi, erkek için iyi kalpli büyük bir kisinin yardimi ile yükselecegini; evlenmemis bir kadin için, kendisinden yüksek bir mevkide olan bir erkekle evlenecegini; evli ise hayal ettigi ve düsüncelerinde canlandirdigi bir ise atilacagini gösterir
  2. milli takımımıza!!!...

milli takımımıza!!!...

2 gün sonra başlayacak olan zorlu maratonda milli takımımıza sonuna kadar destek veriyorum ve 70.000.000 insan tek yürek tek bilek olarak başarıdan başarıya koşmanızı ve her maçı bileğinizin hakkıyla almanızı istiyoruz. sonuna dek arkandayız milli takım. yensenizde yenilsenizde bir bir bütünüz. herkesin desteğini bekliyorum hanımlarrr
  3. Mukavemet Ve Cezasi

Mukavemet Ve Cezasi

Madde 90 - 1. Bir amiri veya mafevkını zorla ve tehdit ile hizmet emrini ifadan menetmeğe, yahut hizmete mütaallik bir muameleyi yapmak veya yapmamak için zorlamağa kalkışan mukavemet cürmünü yapmış olur. Bu cürmü işleyenler altı aydan on seneye kadar, az vahim hallerde üç aydan az olmamak üzere hapis, seferberlikte iki seneden, az vahim hallerde altı aydan asağı olmamak üzere hapis...
  4. Milli piyango

Milli piyango

MİLLİ PİYANGO İDARESİNCE DÜZENLENEN SÜPERLOTO 6/54 OYUNUNUN BU HAFTAKİ ÇEKİLİŞİ YAPILDI!.. BU HAFTADA 6 BİLEN ÇIKMAYINCA SÜPERLOTO 6/54 HAFTAYA DEVRETTİ!.. ŞANSLI NUMARALAR; Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süperloto 6/54 oyununun bu haftaki çekilişi yapıldı… 7 haftadır devreden Süperloto 6/54’te bu haftada 6 bilen çıkmayınca oyun sekizinci kez devretti. Devredilen tutar 9.102.030...
  5. Kuzenin bacagini kirmak

Kuzenin bacagini kirmak

Kuzenime ettiklerim: :D Ozamanlar ben 5 kuzenim Tahirde 6 yaslarinda idi. Annelerimiz evde yemek hazirlarken bizde hadi parka gidelim dedik. Güzel güzel oynuyorduk, tattaravalli´ye (böyle mi yaziliyor?) bindik ve nasil olduysa kuzenimin ayagi altta kaldi............. sadece kütt diye bir ses duydum :D Basladi aglamya bende o korkuyla ne yapacagimi bilemedim eve kactim :D Annem ve yengem...

Sayfayı Paylaş