gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Milyar dolarlar Google'a akıyor

Konu, 'Çöplük' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google'ın merakla beklenen üçüncü çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Google'ın yüksek kar açıklayacağı beklentisiyle bir süredir borsadan Google hissesi toplayan yatırımcılar haklı çıktı. Hatta sonuçlar beklentilerin de üzerinde geldi.

Google, yılın üçüncü çeyreğindeki gelirlerini geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 57 artırırken, 4.23 milyar dolara çıkardı. Şirketin net karı ise yüzde 46 artışla 1 milyar doların üzerine çıktı.
    Bu olumlu sonuçlar bir süredir ralli hareketi yapan Google hiselerinde yeni bir harekete neden oldu. Hisseler dün yüzde 1 değer artışı ile 642 dolara tırmanırken, yeni bir rekor kırmış oldu. Üç yıl önce 85 dolardan halka arz edilen Google hisselerindeki kazanç böylece 8 kata yaklaştı.

Google hisselerinin yükseleceğini öngören analistler, geçtiğimiz haftalarda bu yönde raporlar yayınlamıştı. Hisse fiyatı 580 dolarlarda iken 600 doları görmesine neredeyse kesin gözüyle bakan analistler bu tahminlerinde yanılmamış oldu. 8 Ekim'de tarihinde ilk kez 600 doları gören Google hisseleri için artık 700 dolarlı rakamlar konuşulmaya başlandı.

Hürriyet

Milyar dolarlar Google'a akıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sana Akıyorum Kaygısızca

Sana Akıyorum Kaygısızca

Sana Akıyorum Kaygısızca Sana akıyorum, hiçbir şey bu akışı geri çeviremiyor. Çünkü sen her taraftasın. Sağımda, solumda, arkamda, karşımda. Ne yana dönsem, ne yana yol almaya kalksam ulaşılacak her noktada sen duruyorsun. Sana akıyorum, çünkü senin yolunda yürüyorum. Önüme çıkan hiçbir sapak, hiçbir kavşak ilgilendirmiyor beni. Yürümenin en zor olduğu yol bu belki de. Ama tozundan,...
  2. Google'ın Tarihi

Google'ın Tarihi

google ın tarihi google un tarihçesi ın tarihçesi nin kuruluşu 7 yıl önce iki doktora öğrencisinin garajda kurdukları internet arama motoru Google'ın değeri 80.82 milyar dolara ulaşarak Time Warner'i geçti. İnternet arama motoru Google’ın piyasa değeri 80.82 milyar dolara ulaşarak Time Warner’ı geçti. Yedi yıl önce Stanford Üniversitesi’nde doktora eğitimi alan iki öğrenci tarafından...
  3. Google'dan jest...

Google'dan jest...

Google'dan jest... GOOGLE KIRKPINAR MEYDANI GİBİ! Dünyanın bir numaralı arama motoru 'google'dan Türkiye'ye jest! Dünyaca ünlü internet arama motoru Google, 647. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yıldönümü nedeniyle giriş sayfasını Kırkpınar motifiyle süsledi. H2
  4. Google'ın müzik versiyonu: Line.fm (55 milyar parça)

Google'ın müzik versiyonu: Line.fm (55 milyar parça)

Google'ın müzik versiyonu: Line.fm (55 milyar parça) Yakın geçmişte www.line.fm adresinde açılan müzik arama motoru artık Türkçe. 55 milyardan fazla şarkının web üzerinde aramasını yapan Line.fm, hiçbir yerde bulamadığınız şarkıları bile bulabilmesiyle ünlü. Site üzerinden dilediğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz. Dilerseniz birkaç saniye içerisinde kayıt olup müzik listenizi...
  5. İzzet Yıldızhan'a Düğünde Dolarlar Yağdı

İzzet Yıldızhan'a Düğünde Dolarlar Yağdı

Zenginin; daha zengin fakirin daha fakir olduğu Ülkem Türkiye. Buda zengin bir işadamının düğünü arkadaşlarım. Dolarlar gırla yağıyor :) İZZET YILDIZHAN'IN SAHNE ALDIĞI BİR AŞİRET DÜĞÜNÜNDE ÜNLÜ ŞARKICI DOLAR YAĞMURUNA TUTULDU. Ünlü türkücü İzzet Yıldızhan, geçtiğimiz günlerde Gaziantep'teki bir aşiret düğününe katıldı. 2 saat sevilen şarkılarını seslendiren Yıldızhan, konuklar tarafından...

Sayfayı Paylaş