gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mimar sinanın istanbuldaki yaptığı camiler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım herkese selamlar bana Mimar Sinan'ın İstanbul'da yaptığı camiler ve bu camilerin isimlerinin neler olduğu gerekiyor. Burya yazabilirseniz hem insanlar faydalanır hemde ben tşk :)

mimar sinanın istanbuldaki yaptığı camiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mimar Sinan,ın Büyüklüğü

Mimar Sinan,ın Büyüklüğü

Mimar Sinan... "Bir Mimar Sinan eseri olan Sehzadebasi Cami'nin 1990'li yillarda devam eden restorasyonunu yapan firma yetkililerinden bir insaat muhendisi, caminin restorasyonu sirasinda yasadiklari bir olayi tv'de soyle anlatmasti. Cami bahcesini cevreleyen havale duvarinda bulunan kapilarin uzerindeki kemerleri olusturan taslarda yer yer curumeler vardi. Restorasyon programinda bu...
  2. Mimar Sinanin sirri

Mimar Sinanin sirri

mimar sinanın sırları mimar sinanın sırrı sinan ın sırları gizemi sinan eserleri ve Mimar Sinan'in Selimiye Camii'nin kubbesini o genislige oturtmak için 13 bilinmeyenli bir denklemi matematigin bilinen 4 ana isleminden farkli besinci. bir islem bularak cozdugu soylenir. Ayrica minarelerin serefelerine cikanlarin yolda birbirlerini gormemeleri ise buyuk bir bir dehanin urunudur. Almanlar ayni...
  3. osmanlı devletinin yaptığı camiler

osmanlı devletinin yaptığı camiler

arkadaşlarım bana osmanlı devletinin yaptığı camiler ve bu camilerin hangi yılda yapıldığı ile ilgili bilgiler lazım varsa paylaşırsanız sevinirim.
  4. Mimar Sinan Cami Resimleri

Mimar Sinan Cami Resimleri

Mimar Sinan Cami Resimleri istiyorum sizden bu sayfadan Mimar Sinan Cami Resimlerini paylaşırsanız tşklerimi sunarım
  5. Mimar Sinan Camileri

Mimar Sinan Camileri

mimar sinan camileri mimar sinan eserleri mimar sinan cami resimleri Türk mimarlık tarihinin en büyük mimarlarından Mimar Sinan'ın yapmış olduğu birçok eser arasında yer alan muazzam güzellikte ki camilerden bazılarının resimlerini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Haseki Camii Has Odabaşı Cami Mihrimah Sultan Cami Tekirdağ Rüstem Paşa Cami Sokullu Mehmet Paşa Cami Süleymaniye Cami

Sayfayı Paylaş