gebe
  1. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

mini pizzalarrrr :)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

Evet bu güzel tarifimiz çok kolay ve çok lezzetli.kahvaltı sofraları veya beş çayları için pratik ve doyurucu..Ben peynir ve maydanoz kullandım bu tarifte siz dilediğinizi kullanabilirsiniz.Bunlar salam sucuk kaşar veya sosis olabilir.evet geçelim tarifimize.. [​IMG] [​IMG]

MİNİ PİZZALAR

MALZEMELER:

1 su bardağı sıvı yağ

1 su bardağı süt

1 yumurtanız akı(sarısı üzeri için ayrılacak)

1 tatlı kaşığı tuz

1 yemek kaşığı şeker

1 çay bardağı ılık su

1 adet yaş maya (ben yuva marka kullanıyorum)

Aldığı kadar un(sert bir hamur olmayacak)

ÜST MALZEMESİ:

Peynir

Maydanoz

veya sucuk salam sosis

YAPILIŞI:Yoğurma kabına ılık suyu şekeri ve mayayı alıp eritin..Sırasıyla sütü sıvı yağı tuzu ve yumurta akını ilave edip karıştırın.Unu yavaş yavaş ilave ederek yoğurun.Daha önceki mayalı tariflerimde belirttiğim gibi mayalı hamurların iyice özleşmesi için çok iyi yoğurmak gerekiyor. Çok iyi yoğrulursa mayalanması için hamuru bekletmeye gerek kalmıyor.Sadece tepsi mayası yeterli oluyor.Bu tarifimiz içinde aynı şey geçerli 5-10 dakika yoğurun hamurun kabardığını göreceksiniz.Yoğurma işlemi bittikten sonra yumurta büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayın peynir kullanacaksanız rendelediğiniz peynir ve incecik kıydığınız maydanozları karıştırın.hazırladığıız karışımdan bir yemek kaşığı kadar alıp tam ortaya bastırın.yağlanmış veya yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine alın.Diğer hamurlarıda aynı şekilde hazırlayıp tepside yaklaşık 1 saat kadar bekletin.Sürenin sonunda üzerlerine yumurta sarısı sürüp önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişirin..AFİYET OLSUN...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2011
  2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    walla güllücüğüm bütün tariflerin süper ellerine sağlık cnm :D bu arada bu tarifinide arakladım zuhahaha:D

3. LALEZAR

LALEZAR Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.943
    Ödül Puanları:
    113
    offff acayip canım cekti hemen mutfağa gidiyorum güllücüm :D

mini pizzalarrrr :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mına

Mına

Rüyada Mina'da oldugunu gören kimse, korktugu taraftan emin olur. Dünya ve ahiretçe arzu ettigi her seye nail olur
  2. Mini Mini Kot Etekler

Mini Mini Kot Etekler

kot etekler mini kot etekler mini etek Etek severim ama bacaklarımada güvenim sonsuz diyorsanız buyrun size en minisinden kot etekler :tik:
  3. mini mini minicik elbiseler

mini mini minicik elbiseler

elbiselere bayılıyorum onlarsız olmaz diyorsanız ee birazda iddiali olsun bacaklarıma güveniyorum diyorsanız tam size göre minicik elbiseler için buyrun kızlarr.......
  4. mini mini miniler burdaaa :)

mini mini miniler burdaaa :)

miniler,mini modelleri,2011 mini elbiseler,2011 mini kıyafetler,mini abiye elbiseler kızlar özel geceler ve kıyafet balolarında giymek için gayet idael kıyafetler bunlar aralarında pembe bir tane var onun aynısını ben aldım :)

Sayfayı Paylaş